Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam235
Toplam Ziyaret1472216
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA GÜZEL ŞEYLER DE OLUYOR
14/11/2016

Hani bir söz var: Değişmeyen tek şey değişimdir diye.

Karaisalı’da değişimleri görmek mümkün. Yeter ki ön yargısız, siyasi ve ekonomik kaygılardan uzak bakmasını bilebilmeliyiz.

Konuyu Karaisalı’nın renklerine getireceğim.

Yeşil-Beyaz’a değineceğim.

Karaisalıspor’a…

Yeşil; dini arınmayı, beyaz; temizliği, saflığı, duruluğu ve olgunluğu temsil eder.

Geçen gün kulübün başkan yardımcısı ile yaptığım sohbette “Gelir yok, gider çok” demişti. Ve gider kalemlerini tek tek bana saymıştı. Duruma çok üzüldüm.

Karasalı’nın renklerini yeşil sahalarda, dışarıda ve içerde temsil eden bu takıma, bu kulübe niçin hiç kimse ilgi göstermiyor? Acaba bu sezon Kaymakam Bey, Belediye Başkanı Bey ve diğer protokol, bir kez olsun Karaisalı Stadı’na kadar gidip maç izlediler mi? Sanmıyorum..Hatta eminim bile.

Sporu, yani futbolu hiç sevmeyen eski belediye başkanlarımızdan Babacan Durak bile kaç kez maçı izlemeye gelmişti. Babacan abimize bir kez daha teşekkür ederim.

Geçtiğimiz ay Pozantıspor ilçeye gelmiş ve yeşil beyazlı takımımızı yenip gitmişti. Tesadüf olacak ya, Pozantı’nın Belediye Başkan (Kayyum) Sami Baysal’la ilçede bir yerde karşılaştığımda niçin geldiklerini sormuştum. O da maçı izlemeye geldim demişti. Pozantı için ne kadar gurur verici bir hareketti.

Karaisalıspor bu yıl düşmemeye oynuyor. Şuan orta sıralarda. Bu hafta Karaisalı Stadı’nda gol yağmuru yağdırdı. Rakibini 5-1 yendi. Sezonunun ilk yarısının son maçında aldığı 3 puanla, puan sayısını 10’a yükseltti.

Şimdi ilçeyi yönetenlere derim ki, geliniz siyasi ve ekonomik kaygılardan uzak olarak, Yeşil Beyazlı ekibimizi hiç olmazsa iç sahadaki maçlarında yalnız bırakmayınız. Şeref tribününde yerleriniz alınız. Takım gol atarsa alkışlayınız. Yenseler de yenilseler de tribünlerde yanlarında olunuz. Maddi destekten vazgeçtik, hiç olmazsa manevi olarak destek veriniz. Eğer siz gelirseniz, herkes gelir. Tüm protokol orada olur. Tribün dolar. Bu geçmişte olmuştu, şimdi niye olmasın? Bu takım o sezon şampiyon olmuş süper lige yükslmiştiı. Ertesi sezon ise Adana 5 Ocak Stadı’nda üçüncülük-dördüncülük maçına çıkmıştı. 3 bine yakın Karaisalılı stada gitmiş, hep bir ağızdan, diye tezah“Murtçular buraya, yumruk havaya” diye tezahürat etmiş, Adana ve ilçede yaşayan Karaisalılar tek yumruk olmuştu.

Sezonun 2’nci yarısında Karaisalıspor’a destek verirseniz, kaybedeceğiniz bir şey olmaz, ama hep beraber kazanacağınız çok şey olur.

Karaisalıları birbirine kenetleyecek olan şey Karaisalıspor’dur..

Bu oluşumda sizlerin de bir tuzu olsun…

Saygılarımla..826 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311