Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam193
Toplam Ziyaret1473913
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
ADAY ADAYLARINA ÜÇ BASİT SORU
14/07/2013

Yazarımız Bilal Özkaya, Karaisalı ve yerel seçimler üzerine güzel bir yazıyı kaleme almış (artık kalem kağıt tarihe karışıyor, klavyeyi tuşlamış mı desek acaba?)

Sayın Özkaya’nın tüm tespitlerine “okey” demekle beraber, bir okurumuz (Hasan Hüseyin) rumuzu ile kısa ve o kadar da anlamlı bir yorum yapmış ki ona da katılmamak elde değil. Biraz mizah katılarak yapılan yorum aynen şöyle:

“GAYNAK?     14/07/2013 00:08

Bilal Efendi, yazın güzel, adaylar sorunları bilmeli, çözümünü de üretmeli ve aynı zamanda çözümü hangi gaynakla çözecek onu da söylemeli değil mi?

 – Hasan Hüseyin”

“Ceğiz”, “cak”lar çok atılır, söylenir de bunlar hangi kaynakla yapılacak onu kimse söylemez.

Geçen gün Karaisalı’da uzun yıllar siyaset yapmış ve bu dönemde de ciddi ciddi Karaisalı Belediye Başkanlığına aday adayı olacağı ifade edilen bir dostuma uğradım. “Onu-bunu boş ver de, Karaisalı içi ne projelerin var?” diye sordum. Ciddi aday adayımızın kafasından geçen bir projesinin olmadığını öğrenince şaşırmadım desem yalan olur.

Arkadaş, bir projesinin olmadığını, ancak seçildikten sonra herkesten ilçe ile ilgili rapor isteyeceğini ve ona göre projeler geliştireceğini söyledi. (Tabi bu da bir proje)

Bu sohbetten sonra, Bilal Özkaya’nın yazısından sonra Hasan Hüseyin’in yorumundan sonra, şimdi aday adaylarını gördüğüm her yerde soracağım. Hazırlıklı olsunlar. (Yazılı da verebilirler)

1- Karaisalı’nın sorunları nelerdir?

2- Karaisalı için (merkez ve köyler dahil) ne projelerin var?

3- Bu projelerini hangi kaynakla çözeceksin?

Bu sorularımıza doğru cevap verenler, sınıfı geçecek ve aday olmaya namzet ilan edeceğiz. Cevap veremeyenlere ağaç gölgesi veya soba dibi önereceğiz.

Ben hazırım, sizler de hazır mısınız? 2164 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     17/07/2013 09:47

Vahit bey, Karaisalı'mız için ne projeleri olduğunu değerli aday adaylarımız açıklasın. Ben oraya girersem yanlış olur diye düşünüyorum. Ayrıca Karaisalıhaber kendileri için büyük bir şans. Röpörtaj veya yazılı demeç şeklinde kendilerini Karaisalı'lılara tanıtıp ifade edebilirler.
BİLAL ÖZKAYA

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175