Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam169
Toplam Ziyaret1473889
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI SEÇİMLERİNE DOĞRU
25/04/2013

CHP geçen seçimde olduğu gibi yine göstermelik bir aday çıkaracak.

MHP’de ise Babacan Durak'ın yeniden aday olup olmayacağı henüz belli değil. MHP’de ilk aday adaylığını açıklayan isim MHP Seyhan İl Genel Meclisi Üyesi ve Karaisalı Platformu üyesi Hüseyin Karakuş oldu.

Geçen seçimden önce ‘Adayımız’ diye açıklanan ve hatta MHP’nin internet sitesinde adı aday diye yazılan ve 3 dönemdir il Genel Meclisi üyeliği yapan Nevzat Özgün’ün ne yapacağı belli değil. 2009 Mart ayında Özgün aday ilan edildikten bir süre sonra MHP Genel Merkezi tarafından geri çekilerek, yerine Babacan Durak aday olarak açıklanmıştı. Bu durum partililer arasında küskünlüğe yol açmış, hatta MHP tabelası gece indirilmişti. Tabelayı indirenler eylemine sahip çıkmamış, tabelayı, o gece esen sert rüzgarın indirdiğini ileri sürmüşlerdi. Tepkiler bununla da kalmamış, aralarında İbrahim Efe’nin de bulunduğu 100’e yakın kişinin partiden istifa ettiği açıklanmıştı. Daha sonra yapılan pazarlıklar sonunda Nevzat Özgün yeniden İl genel Meclisi üyesi olarak gösterilmişti. “Hak”kı yenilen, hak kaybına uğrayan Nevzat Özgün bakalım bu seçimde nasıl bir yol izleyecek?

  Yine MHP kulislerinde Rifat Köroğlu, Dr. Uğur Ünaldı, Mustafa Eyi gibi isimler de aday adayı olabilecekleri konuşuluyor.

AK PARTİ’DE ŞİMDİDEN  ADAY ADAYI BOLLUĞU YAŞANIYOR

AK Parti’de şuana kadar hiçbir kimse resmen aday adayı olduğunu açıklamasa da kulislerde isimler zikrediliyor. Eski İlçe Başkanı Müslüm Öveç bu isimlerin başında geliyor. Kulislerde eski Başkan Hasan Hüseyin Kuşçu, Yüregir İl Genel Meclisi Üyesi ve Karaisalı Platformu Üyesi Mesut Yeşil, İl Genel Meclis Üyesi Veysel Güngör, Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sıtkı Polat, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aziz Özcan, KARSİAD Başkanı İsmail Demirkeser, Uğur Ünaldı ve İl Genel Meclisi eski üyelerinden İlyas Karabulut’un aday adayı olacağı söyleniyor.

Hatta sitemizde yapılan bir yorumda Kaymakam Hidayet Sarı’nın adı bile AK Parti'den Başkan adayı olarak anıldı.

Tüm bu adaylara karşı tek başına mücadele edecek bağımsız aday Cumali Deli’yi de eklemek gerekiyor.

Bu isimleri ortaya atılan şahıslardan başka, AK Parti ve MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayının da ilçe başkan adayı tercihinin de önemli olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor.

Son olarak bu kadar aday adayı bolluğu içerisinde özellikle Ak Parti’de başkan adayını belirleyicinin Fatoş Gürkan mı, yoksa Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik mi olacağı da merak konusu.

Bu nedenlerle; yukarıda ismi öne çıkanların mı, hiç tanınmamış birinin mi mi aday olacağını bekleyip göreceğiz.

Adaylar belirlendikten sonra diğer aday adayları seçimde çalışmayarak Karaisalı'da güneşin batışını mı izleyecekler? Bunu da göreceğiz.2175 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175