Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret1716171
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI SEÇİMLERİNE DOĞRU
25/04/2013

CHP geçen seçimde olduğu gibi yine göstermelik bir aday çıkaracak.

MHP’de ise Babacan Durak'ın yeniden aday olup olmayacağı henüz belli değil. MHP’de ilk aday adaylığını açıklayan isim MHP Seyhan İl Genel Meclisi Üyesi ve Karaisalı Platformu üyesi Hüseyin Karakuş oldu.

Geçen seçimden önce ‘Adayımız’ diye açıklanan ve hatta MHP’nin internet sitesinde adı aday diye yazılan ve 3 dönemdir il Genel Meclisi üyeliği yapan Nevzat Özgün’ün ne yapacağı belli değil. 2009 Mart ayında Özgün aday ilan edildikten bir süre sonra MHP Genel Merkezi tarafından geri çekilerek, yerine Babacan Durak aday olarak açıklanmıştı. Bu durum partililer arasında küskünlüğe yol açmış, hatta MHP tabelası gece indirilmişti. Tabelayı indirenler eylemine sahip çıkmamış, tabelayı, o gece esen sert rüzgarın indirdiğini ileri sürmüşlerdi. Tepkiler bununla da kalmamış, aralarında İbrahim Efe’nin de bulunduğu 100’e yakın kişinin partiden istifa ettiği açıklanmıştı. Daha sonra yapılan pazarlıklar sonunda Nevzat Özgün yeniden İl genel Meclisi üyesi olarak gösterilmişti. “Hak”kı yenilen, hak kaybına uğrayan Nevzat Özgün bakalım bu seçimde nasıl bir yol izleyecek?

  Yine MHP kulislerinde Rifat Köroğlu, Dr. Uğur Ünaldı, Mustafa Eyi gibi isimler de aday adayı olabilecekleri konuşuluyor.

AK PARTİ’DE ŞİMDİDEN  ADAY ADAYI BOLLUĞU YAŞANIYOR

AK Parti’de şuana kadar hiçbir kimse resmen aday adayı olduğunu açıklamasa da kulislerde isimler zikrediliyor. Eski İlçe Başkanı Müslüm Öveç bu isimlerin başında geliyor. Kulislerde eski Başkan Hasan Hüseyin Kuşçu, Yüregir İl Genel Meclisi Üyesi ve Karaisalı Platformu Üyesi Mesut Yeşil, İl Genel Meclis Üyesi Veysel Güngör, Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sıtkı Polat, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aziz Özcan, KARSİAD Başkanı İsmail Demirkeser, Uğur Ünaldı ve İl Genel Meclisi eski üyelerinden İlyas Karabulut’un aday adayı olacağı söyleniyor.

Hatta sitemizde yapılan bir yorumda Kaymakam Hidayet Sarı’nın adı bile AK Parti'den Başkan adayı olarak anıldı.

Tüm bu adaylara karşı tek başına mücadele edecek bağımsız aday Cumali Deli’yi de eklemek gerekiyor.

Bu isimleri ortaya atılan şahıslardan başka, AK Parti ve MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayının da ilçe başkan adayı tercihinin de önemli olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor.

Son olarak bu kadar aday adayı bolluğu içerisinde özellikle Ak Parti’de başkan adayını belirleyicinin Fatoş Gürkan mı, yoksa Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik mi olacağı da merak konusu.

Bu nedenlerle; yukarıda ismi öne çıkanların mı, hiç tanınmamış birinin mi mi aday olacağını bekleyip göreceğiz.

Adaylar belirlendikten sonra diğer aday adayları seçimde çalışmayarak Karaisalı'da güneşin batışını mı izleyecekler? Bunu da göreceğiz.2252 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI'DA ‘’MEMMED GİBİ’’ OLMAK!!! - 21/05/2024
KARAİSALI'DA ‘’MEMMED GİBİ’’ OLMAK!!!
KARAİSALISPOR KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYOR - 16/05/2024
KARAİSALISPOR KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYOR
“KUTSAL TOPRAKLARA” KISA BİR YOLCULUK - 15/05/2024
“KUTSAL TOPRAKLARA” KISA BİR YOLCULUK
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (7) - 17/12/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (7)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (6) - 15/10/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (6)
KARAİSALI ARŞİVİMDEN (5) - 13/10/2023
KARAİSALI ARŞİVİMDEN (5)
BABACANOĞLU İLE İKİ SAAT - 28/09/2023
BABACANOĞLU İLE İKİ SAAT
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4) - 26/09/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4) - 26/09/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4)
 Devamı
AlışSatış
Dolar32.208832.3378
Euro34.786334.9257