Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam67
Toplam Ziyaret1476675
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA DEĞİŞİM RÜZGARI
25/07/2011

 

Sitemiz tarafından başlatılan ‘’Kimi Karaisalı’da Belediye Başkanı Görmek İstersiniz’’ başlıklı anketimiz geleceğe yönelik değişim beklentilerine ışık tutmaya devam ediyor.

 

Yıllardır aynı ikilinin ilçeyi yönettiğive gelinen son nokta ise hizmet yönünden çağın gerisinde kaldığı bir gerçek. Karaisalı artık kabuğunu kırmak üzere harekete geçmeye başladı.

 

Anketimizde Belediye personellerinden Günay Yüce birinciliğini koruyor. Yine Günay Yüce gibi yıllarını ilçeye hizmet etmiş Cumali Özcan da bu işi en iyi yapabileceklerden biri. Gerek Yüce ve gerekse Özcan belediye mevzuatını en iyi bilenlerden. Belediye Başkanları bu ikilinin bilgi birikimlerinden yararlanmışlardır. Ama en son kararı yine başkanlar vermiştir. Başkanların istekleri doğrultusunda tüm kararlar alınmış, kendilerine oy vermeyenlere hizmet noktasında oy vermeyenlere her türlü zorluklar çıkartılmıştır.

 

Belediye Başkanları tam yetkilidir ama, yasa karşısında ise sorumlu olarak personeller gösterilmiştir. Soruşturmalardan ve açılan davalar karşısında personeller hesap vermiş ve başkanlar davalardan yep ‘yırtmıştır’.

 

AK Parti Karaisalı İlçe Başkanı Müslüm Öveç ise, 10 yıldır ileçede aktif görev yapıyor. AK Partinin kurucu başkanıdır. 3 dönemdir başkanlık görevini yürütüyor. Sanırım tüzük gereği başkanlık görevini ilk ilçe seçiminde bırakacaktır. Yaptığı başarılı ilçe başkanlığını  Belediye Başkanılığı ile devam ettirmesi gerektiği konuşulmaktadır. 10 yıl süre içinde siyasette pişen Öveç, belediye başkanlığında da istediğni koparacaktır.

 

Karaisalı için diğer bir tespitimiz ise; Karaisalı’da oturan, ilçenim tüm halkını tanıyan, onların düğününe, cenazesine giden, kısacası onlardan biri olanlar seçilmektedir. Evini Adana’ya taşımış, ara sıra ilçeye gelip boy gösterenlerin aday olma şansları dahi yoktur. Yapılan bir araştırmada en iyi siyasetçnin düğüne ve cenazeye giden olduğu ortaya çıkmıştır.

 

Seçimlere daha çok xaman var ama, gelişmeleri sık sık buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.2079 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

değişim     10/08/2011 16:02

bende Karaisalı'da değişimin şart olduğunu düşünenlerdenim.Ve değişimin de Karaisalı için hayırlı olmasını diliyorum.Mevcut adayların içinden Mehmet Adil GÜLTEKİN ile Karaisalı'nın önünün açılacağına inanıyorum.Heryönü ile de donanımlı bir kardeşimiz diye düşünüyorum.Diger tüm adaylara da başarılar diliyorum
abdullah küçükyücel

değişim rüzgarı     07/08/2011 00:58

vahit bey cumali özcan için söylediklerinize katılamıyorum görevini iyi yapan birihukuka vekanunlara karşı duyarlı olmalı adından övgüyle söz ettiğiniz kişi görevi kötüye kullanma suçu işlemiştir yargılanmak üzerede içişleri bakanlığından izin verilmiştir pekyakında ağır cezada yargılanacağı haberinide sizden duyabiliriz iyi çalışmalar
ali çopuroğlu

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar23.304923.3983
Euro24.992825.0929