Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam183
Toplam Ziyaret1473903
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
YÖK GARİ
30/09/2012
YÖK Geri Adım Atmalı


adanahaberturk Editörü Sayın Selçuk Öztürk'ten bir yazı aldım. YÖK Gari dedirtecek cinsten. Hiç yorum yapmadan aynen yayınlıyorum. Elinize, kaleminize ve yüreğinize sağlık Selçuk Öztürk diyorum sadece.
İşte yazı aynen şöyle: 
 
SELÇUK ÖZTÜRK
selcukozturk0101@hotmail.com
 
 
Zülme ugrayanların yanındayız. Eyvallah ama nereye kadar
 

Ülkemizde gündem o kadar yoğun ve o kadar karışık ki her saat başı gündemimiz bir anda değişebiliyor. Askerlerimizin hain saldırı sonucu şehit edilmeleri diğer yandan, onların komutanları olan üst düzey askerlerin mahkemece sonlanan davaları neticesinde, darbe yapmaya teşekkül oluşturmaları nedeniyle ceza almaları ve İran, Suriye gerilimleri derken gündemimiz uzadıkça uzuyor. Bu gündem yoğunluğunun arasında öyle bir gelişme yaşandı ki evlere şenlik…


YÖK, yayımladığı genelge ile Suriye sınırındaki illerde bulunan 7 üniversitenin,


(Çukurova, Gaziantep, Harran, Kilis 7 Aralık, Mustafa Kemal, Mersin, Osmaniye Korkut Ata) üniversitelerinin Suriyeli mültecileri “özel öğrenci”statüsünde kayıt etmelerine olanak tanıdı. Genelgeye göre, mülteciler hiçbir belge göstermeden, yalnızca “beyanla” üniversitelere kayıt olabilecek.


Sınavsız ve uygulamasız Suriyeli öğrenciler üniversitelerimizden rahatlıkla faydalanabilecekler .Elbette zulme uğrayanlara milletimiz her zaman kolunu kanadını açar ve açıyorda. Bizim ülkemizde Suriyeliler aynı Türk vatandaşı gibi haklardan faydalanıyorlar. Bazen de verilen hakların çokluğundan kaynaklanıyor olmalı ki ;Polisimize ve Hatay esnaflarına saldırıyorlar. Biz burada yeterli haklardan faydalanamıyoruz deyip kampları yakmayı iyi biliyorlar


Gündem bu kadar yoğunken bu konuyu gündemime almayı uygun gördüm. Çünkü bizim ülkemizde milyonlarca öğrenci, Şehit yakınları ve çocukları,Gazi yakınları ,veyahut Engelli kardeşlerimiz üniversite sınavlarına girerken neden Suriyeli Mülteciler istedikleri okula ve bölüme yerleştiriliyor?


Komşularımıza yardım edeceğiz diye kendi insanlarımızı ikinci plana atmak YÖK'e ve devletimize yakışmaz.


Şehit yakınları, Gaziler, Engelli kardeşlerimiz üniversiteye yerleşme aşamasında sınavsız yerleşme imkanlarına kavuşmalıdırlar. Bu hak onlara verilmeyecekse Suriyeli Mültecilere hiç verilmemelidir.


YÖK'ün gündem yoğunluğundan faydalanarak aldığı bu kararı tüm okuyucularımın ve kamuoyunun takdirine sunarım.. Milletimiz misafirperverdir Başta da dediğim gibi zulme uğrayan herkesin yanındadır. Suriyelilerin yanında olduğu gibi. Ancak kendi ülkemizde vatandaşlarımıza sağlanmayan sınavsız üniversite hakkı başka milletlerin vatandaşlarına da sağlanmamalıdır


2999 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175