Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam238
Toplam Ziyaret1472219
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
BAŞINIZ GÖĞE ERDİ Mİ?
10/09/2013

Karaisalı kaynayan kazan.

Ama bu kazan ekonominin canlanması ile hiç alakası yok. Çünkü Karaisalı’da ekonomi diye bir şey yok.

Varsa yoksa siyaset.

Siyaset sporun da önüne geçti.

Güreşlerin de önüne geçti.

Ağalık her şeyin önüne geçti.

Güreşi gölgede bıraktı.

Mısır ve Suriye’deki katliamlardan daha çok konuşuldu.

Amerika’nın ve biz de dahil müttefiklerin desteği ile Müslüman kanlarının daha çok dökülmesine yol açacak savaş kapıda ama, ama Karaisalım halen siyaset konuşuyor.

AK Partililer güreşlerde 8 köye çadır açtırmışlar, MHP’lilerin güreşinde ise 2 çadır açılmış. Bunlar konuşuluyor.

Şöyle bir baktım da; Sanki bu güreşler yapılınca, konser iptal edilip yerine yemekli mevlüt okutulunca, Mustafa Yıldızdoğan gelince, Fatoş Hanım ve Hüseyin Sözlü ağa olunca, Karaisalı halkının yoksulluğu sona erdi, işsizlik bitti, ekonomi canlandı, esnafın cebi para ile doldu, çiftçi çok ürün aldı, depolar doldu taştı, tüccar parayı nereye koyacağını şaşırdı. İlçeye ikinci banka açıldı. Bekar genç kalmadı, hepsi muhteşem düğünle evlendi. Orman köylüsü zenginlikten ne yapacağını şaşırdı. Herkes mutlu, yüzünden tebessüm eksik olmuyor. Herkes birbirine yemek ve çay ısmarlamak için yarış ediyor.

Evet ağalar, beyler:

Başınız göğe değdi mi?

Çok mutlu oldunuz mu?

Muhtarları küstürdüğünüze, kalp kırdığınıza değdi mi?

Bu sidik yarışından elinize ne geçti?

Kim daha çok uzağa yaptı?

Rüzgara karşı nasıl becerdiniz?

Üstünüze “çıngı”madı  mı?

Evet cevap bekliyorum.

Buyrun dükkan sizin…1808 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     12/09/2013 08:18

HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ TÜM KAMOYUNUN DUYGUSU, DÜŞÜNCESİ,ÇIĞLIĞI,TEPKİSİ, GÖZÜ, KULAĞI, SESİ,SOLUĞU OLDUĞUNUZA İNANIYORUM MÜKEMMEL BİR YORUM. TEŞEKKÜRLER VAHİT BEY.SAYGILARIMLA
VEYSEL GÜNGÖR

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311