Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam360
Toplam Ziyaret1472341
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
İSTANBUL'DAN KARAİSALI NASIL GÖRÜNÜYOR
28/12/2013

Bir önceki yazımda Türkiye'nin gündeminden bıkmış ve yorulmuş biri olarak Hasan Dede dagına çıkmak ve oradan da yüruyerek Kapız Kanyonu içerinden saatlerce yürüyerek Yerköprüye ve oradan da yine yürüyerek Alman Köprüsüne gidip kafamı dağıtmak istiyordum. Ama şartlar beni aniden İstanbul'a getirdi.Buraya geldim ama kafam ve gönlüm Karaisalı'da kaldı.

MHP adayını belirlemiş ve çalışmalarını aralıksız sürdürdürdüklerini biliyorum.Köy gezilerinde ikinci tura başladılar. Ve AK Parti-MHP karşılaşmasına  ülkücüler 2-0 önde gidiyorlar. İktidar partisi daha sahaya çıkamadı bile.Biraz daha gecikirlerse maçın hakemleri Ak Partiyi hükmen mağlup ilan edecekler.

Benim gibi herkesin de merak ettiği konu ise AK Partinin adayının kim olacağı yönünde. Çünkü duyarlı kesim beni hergün arayarak adayın kim olacağını sormalarından anlıyorum.İstanbulda iken adayın belirlenmesi ve benim de bunu atlamamdan çok korkuyorum. Bu nedenle Ak Partili dost ve arkadaşlarımı arıyorum, sohbet edıyorum. Şuana kadar bir gelişme olmadı.Ak Partinin son geçirdiği bir çok can ve mal kaybının yaşandığı 9 şiddetindeki depremin etkisinin bu gecikmede önemli rol oynadığını düşünüyorum.Artçı şokların devam ettiği 17 Aralık depreminde yaralar sarılmaya başlandı ama, deprem halen sürüyor.

Bu depremden ben de nasibimi aldım. Eşim ve kızımla Kadıköyde tiyatrodan çıktıktan sonra, hükumetin istifası için eylem yapan gençlerle karşılaştık ve onlara biber gazı sıkan güvenlik güclerini de gördük. Polislerin sıktığı gazlardan nasibimizi biz de aldık. Oradan hızla uzaklaştık.

Tesadüfen oradan geçiyorduk, biz de eylemci sanılıp gözaltına alınabilirdik.Derdimizi anlatana kadar belki de kendimiz cezaevinde bulurduk. Ondan sonra ilçe ile nasıl haberleşecektik acaba?Neyse ki ucuz atlattık.                 

 

 

 Karaisalılı hemşerilerim sağolsun bizi burada da yalnız bırakmadılar, hergün görüştük. Karaisalı gündemini aslında ben Karaisalı Haber sitesinden takip ettim. Haberlere yapılan yorumlar, gündemi yakalamaya yetiyor.Yorumcularımız beni de eleştiriyorlar, haklı olarak. Örnegin belediyede çalışan emekçilerin maaş alamadıklarını, benim de bu olaya müdahil olmamı istiyorlar.

Haklılar.

 

 

Siyasi yorumlar da çok ilginçti. Ak Partide hergün bir kişi aday olarak duyruluyor ama, resmi bir açıklama olmadığı için fazla itibar etmedik.

 

 X x x               

İlçemize reklamcı olarak büyük hizmetleri dokunan değerli arkadaşım Hüseyin Kuşdemir,"Karaisali Havadis"adlı bir haber sitesinin yayınına başladı. Canı gönülden kutluyorum. İlçe ile özgün habercilik yapacağına inanıyorum. Bayramlık ve seçimlik site olmamasını diliyorum. Her haber sitesinin okuyucusu ayrı ayrıdır. Ne kadar çok haber sitesi olursa aydınlanma, bilinçlenme de o kadar hızlı olur.Halkımız gerçekleri daha hızlı öğrenir diye düşünüyorum. 

X xX

Bir hafta daha buradayım yani İstanbuldayım, sonra ilçede aranızda olacağım. Tüm hemşerilerime ve okurlarımıza selam ve saygılarımı sunuyorum. 

 

 2032 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.738420.8215
Euro22.177722.2665