Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam174
Toplam Ziyaret1473894
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI-6
15/09/2018

Dün Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerde MHP ile işbirliği yapabileceklerini açıklamasından sonra durum değişti. Bu teklife Sayın Bahçeli’nin balıklama atlayacağından eminiz.

Birincisi mevcut belediyeleri AK Parti’ye kaptırmak istemeyecek ve mevcudun korunması için çabalayacaktır.

İkincisi ise CHP’nin ve HDP’nin elindeki belediyeleri almak.

MHP’nin ortaklık stratejisi böyle olursa, yani birinci şıktaki gibi olursa Karaisalı MHP’nin olacak.

Tabi bunlar daha varsayım.

X x x

MHP İlçe binasına çıktım. Başkan A. Sezai Yılmaz, Belediye Meclis Üyesi İsa Davarcı ve 5-6 kişi daha var. Her zamanki gibi misafirperverler, çay ikramında bulundular. Bir gün önce Ankara’dan bir hemşerimiz aradı ve Mustafa Durak olayını sordu. Ben de bilmiyorum dedim. Öğrenmek istiyorum tabi ki. Hatırlatmak için yazıyorum. Sayın Durak, son iki meclis toplantısında 2 önergeye AK Partililerle birlikte hareket ederek ret oyu vermişti.

A.Sezai Başkana önce neden 4.5 yıl sonra ilk kez MHP Belediye Meclis Grubunu topladınız? Daha önce neden toplantı yapmadınız, dedim. Başkan gayet samimi cevap verdi.

-“Gerek duymadım. Çünkü Belediyede iktidar bizde. Meclis çoğunluğu bizde (idi). Bizim önergemize biz karşı mı çıkacağız?”

- Peki, şimdi MHP’li Mustafa Durak, neden MHP ile birlikte hareket etmiyor da AK Parti ile birlikte oy kullanıyor?

-“Bu soruyu bana değil, ona sorun. Bu sorunun muhatabı odur.”

Doğru ve güzel bir cevap. Ona da soracağız tabi ki.

Devam ediyor başkan.

-“ Biz grup kararı almadık, herkes özgürdür.”

-Fakat son toplantınızda grup kararı aldınız, karara Mustafa Durak yine uymadı. Bir işlem yaptınız mı?

- Grubu topladık. 6 meclis üyemiz var. Biri de Mustafa Durak. Grup kararına Durak hariç imza attı. 5 meclis üyemiz imzaladı. Onun imzası yok. Kendisi,  neden imza atmadığını ve neden karara uymadığını partiden (İl Başkanlığından) bir soru gelirse oraya açıklama yapacağını söyledi. İlçe ve Belediye Meclis Grup Başkanı olarak bir tutanak tuttum ve üst yazıyla MHP Adana İl Başkanlığı’na gönderdim.

- Disipline mi sevk edilir? İhraç mı olur?

-“Onu bilemem. İl Yönetim Kurulumuz karar verecek.”

Teşekkür ettim. Ayrıldım.

X x x

Oradan Özel İdare İşhanı birinci katta bulunan İYİ Parti’ye geçtim. Başkan Mehmet Koca ile ilk kez tanıştım.  Ona da aday adayınız var mı dedim. O da henüz bir çalışma yapılmadığını söyledi.

X x x

Umutsuz Vak’a Partisi’ne hiç uğrayamadım.

AK Parti’ye geçemedim.

X x x

Sonuçta siyaset kazanı biraz soğumuş. Bu kazanın içine AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, yazının başında ifade ettiğim beyanında olduğu gibi biraz buzlu su ilave etmesiyle daha da soğuyacak, ama ateş alttan alta yanıyor. Erdoğan’ın bu yeni stratejisi ile her şey yeniden belirlenecek. Aday adayları ve partiler buna göre yeni durum güncellemesi yapacaktır.

Japon bilim adamları 24 saatlik zaman diliminin 12 saate indiğini, insanların şimdi bu zamanı yakalamaya çalıştığını söylüyorlar. Derler ya, zaman su gibi akıp geçiyor. O nedenle insanların daha fazla zamanını çalmamak lazım.

Haftaya Mustafa Durak’a aniden, randevusuz bir ziyaret gerçekleştireceğim. Sohbetimizden bakalım neler çıkacak.716 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175