Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam266
Toplam Ziyaret1409239
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
RECEP AK
25/07/2014

HEPİMİZ KARDEŞİZ

 

Değerli Yorumcu arkadaşlarım

Yorumların ancak yarısını yayınlayabildim. Çünkü yaynınlamadıklarımın çoğu hakaret içeriyor. Kişiyi toplum içinde küçük düşürecek nitelikte. Ve birçoğu da suç unsuru olan kelime ve cümlelerdi.

  Bir Pir Sultan Abdal rumuzlu arkadaşımız var ki, kaleminden eleştiri değil adeta zehir akıyor. Onları yayınlasam her halde en kısa zamanda Karaisalı Cezaevini boylarım.  O nedenle hangi kelime ve cümlenin hakaret ve suç olup olmadığını sanırım benden iyi kimse bilemez.

Biz, basın meslek ilkelerine söz veren kişileriz. Yayınlarda hiç kimse; ırkı, cinsiyeti, sosyal düzeyi ve inançları nedeniyle kınanamaz, aşağılanamaz. Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı ya da incitici yayın yapılamaz. Kamusal bir görev olan gazetecilik, ahlaka aykırı özel amaç ve çıkarlara alet edilemez. Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan ve iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verilemez.

Ben, şahsen, dili din, ırk ve cins ve siyaset ayrımı yapmayan yani, evrensel düşünceyi savunan bir kişiyim. Ama görüyoruz ki, bir kaşık suda fırtınalar koparılıyor. Bir kişinin nerde doğduğundan ziyade nerede emek verdiği, nereye, nasıl hizmet verdiği ve vereceği önemli olan. Sonuçta ben de Ceyhan’ın Gümürdülü Köyü doğumluyum. O zaman ben de Karaisalı’ya ve sizlere veda etmeliyim.

  Elbette Karaisalı’da Başkan Yardımcılığını yapacak daha iyi kişiler olabilir. Bu bir bayan da olabilir. Ama Belediye Başkanımız Saadettin Aslan, bazı dengeleri de korumak ve gözetmek, hizmet alacağı kurumları, bürokrasiyi, devleti tanıyan kişilerle de çalışmak durumundadır.

  Nedendir bilinmez bizim ilçede yani Karaisalı’da, eskiden beri bir Kozan düşmanlığı var. Bu düşmanlığın da kökenine bir inmek gerekir. Fakat Recep Ak Bey örneğin bir Aladağ’da, bir Pozantı’da veya Tarsus’ta doğmuş olsaydı bu kadar tepki almayacaktı belki de. Ama bir insanın nerede doğacağına maalesef kendisi karar verememektedir. Sanki Recep Ak’ı, bir İsrailli, bir Ermeni gibi görmek en büyük yanlışlıktır. Ki, bir İsrailli veya Ermeni vatandaş ile de düşman değiliz. Onlarla düşmanlık tamamen siyasidir ve devletlerin iç-dış politikalarıdır.

  Kozan, Kadirli, Ceyhan, İmamoğlu, Yumurtalık ve birçok ilçemiz aynı Karaisalı gibi Yörük Türkmen’dir. Aynı kültür ve gelenekten geliyoruz. Yaşamımız, konuşmalarımız, adetlerimiz her şeyimiz tıpa tıp benzemektedir. Karaisalı Yörük kültürü ne ise Kozan’da aynıdır, Ceyhan’da aynıdır. O zaman bu kin, nefret, kıskançlık nedendir?

  Karaisalı milliyetçiliğinin ardına sığınıp, belediye başkanını ve kadrolarını eleştirmek, toplumda küçük düşürmek, politik rant sağlamak doğru değildir.

  O nedenle beklemek, icraatları görmek en doğrusudur.1730 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
5N1K BİR DE: A - 05/03/2022
Elimde Gazeteciler Cemiyeti Yayınlarından çıkma “Ne Haber” adlı bir kitap var. Kitabın yazarı gazeteci Mustafa Arslan.
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841