Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam181
Toplam Ziyaret1473901
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
BİR OKUR MEKTUBU
31/07/2015

Karaisalı Haber olarak son günlerde kamu ihaleleri ile ilgili yaptığımız haberlerden sonra birçok kişiden ihbarlar, telefonlar, belgeler vs. almaya başladık. Sitemizde bu konularda oldukça fazla yorumlar yazılmaktadır. Her yorumu da sayfaya koymuyoruz. Çünkü ağır hakaretler içermektedir. Bugün hırsıza hırsız demek suçtur. O nedenle kişilik haklarına dokunmadan, eleştiri sınırları içinde yapılan yorumlara her zaman açığız. Bu sitede ben de çok kötü şekilde eleştiriliyorum ve dikkat ederseniz onları bile yayınlıyorum.

Cevap ve düzeltme hakkı herkesin yasal bir hakkıdır. Bu hakkı her zaman kullandırmaktan yana olmuşumdur. Bu nedenle yazılan, haber, yorumlardan dolayı herkes bu hakkını sonuna kadar kullanmalıdır diyoruz.

 Elimize bir okur mektubu geçti. Virgülüne dahi dokunmadan (hakaret içeren sözler hariç) aynen yayınlıyorum. İşte o satırlar:

“Sevgili Vahit Bey,

Öncelikle duyarlılığınız için çok teşekkür ederim, soruların cevabına gelecek olursak, aslında bu soruların cevabını herkes biliyor da “Kral çıplak” diyecek yürekli kimse maalesef bulunamıyor. Bu firmaları ilçeye taşıyıp Karaisalıları ihale dışı bırakanlar siyasiler- ki hangi partiyi kastettiğim malum- arkasına alarak önce seçimin intikamı için başta dürüstlüğünden hiç kimsenin şüphesi olmayan Ömer Faruk KÖSE hocam ile beraber okul müdürlerini hukuksuz şekilde değiştirenler ile aynı kişilerdir. Eh malum seçim için harcanan paralar bir yerden çıkmalıydı, en kolay yol  geçen seneki yemek ve servis ihaleleri oldu.

 

Bu seneye gelecek olursak, kendi getirmiş oldukları okul müdürleri itiraz edemeyeceği için ilk iş okullardaki mutfakları kapatmak oldu, sonrasında ihale şartlarına en az 300 kişilik yemek çıkaracak iş yeri ruhsatı olması şartı ile Karaisalı’da iş bitirmesi olan tüm firmalar ihale dışına itildi. Şimdi de ihalede danışıklı dövüş yaşanacak. Tabi nu yemek ihalesinde kimlerin nemalanacağı ortadadır.

Okullardaki mutfaklarda yemek yapılırken ilçeye faydasını siz zaten haberinizde belirtmişsiniz ama ben yine söyleyeyim; Önce bu mutfaklarda çalışanlar işsiz kaldı, sonra okul müdürlerinin yemek yapılırken bile hijyen, miktar ve lezzet konusundaki denetimleri ortadan kalktı. Son olarak ta yemek için gerekli malzemeler Karaisalı esnafından alınırken şuan bu durum ortadan kalktı. Diğer önemli konuyu da belirtmişsiniz ki ona da değineyim; Şimdi Allah için soruyorum tüm arkadaşlara: 100 kilometreden gelen ve içine ne şartlarda hangi malzemelerin konduğu belli olmayan yemek mi daha lezzetli ve güvenli, yoksa okulun içinde müdür ve öğretmenlerin gözü önünde yapılan yemek mi daha lezzetli ve güvenilirdir?

Kimse Adana’dan gelen firmalar ihaleye girmesin demiyor da kardeşim, şurasını da herkes biliyor ki okullardaki mutfaklar kapatılıp Adana’dan gelen bazı firmaların sahip olduğu şartlar ihalede oluşturularak Karaisalılı yemekçiler ve emekçiler ihaleye alınmamıştır. Böylece rekabet ortamı da ortadan kalkmış ve yemeklerin maliyeti yükseltilerek kamu da zarara uğramış ve uğrayacaktır. Dün haberde belirtildiği gibi, dün bu işleri mafya bozuntuları yaparken bugün maalesef yaptığına siyaset diyen şahıslar yapmaktadır. Bu siyasetçilerin ismini zikrederek sayfayı kirletmeye gerek yok. Çünkü onlar yönetiminde ve aday oldukları partinin ismini bile kirleten karanlık insanlardır. Bugün yaptıklarını ne partililer ne de Karaisalılar unutmayacak ve bir gün Karaisalı meydanına bile çıkamayacak hale geleceklerdir. Dünün mafya bozuntuları bile en azından kendi adlarını kullanıyorlardı, adına siyasetçi diyen bu riyakar karanlık kişiler partinin arkasına saklanıp hak yemektedirler. Zaten partili olup ta bunlardan tiksinmeyen tek kişi bile kalmamıştır. Yakında partinin kapısından bile geçemeyecekler.

Daha konuşulacak, anlatılacak ve ortaya dökülecek çok şey var…”

 837 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175