Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi17
Bugün Toplam440
Toplam Ziyaret1407765
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
ÜNAL IŞIK’I KUTLUYORUM
15/11/2014

 

 

Bundan 3 yıl önce AK Parti Karaisalı İlçe Başkanlığına getirilen Ünal Işık ikinci kez seçimle (!) başkanlığa oturdu.

Ünal Işık’ı ilk kez dinledim. Güzel bir konuşma yaptı. Çok heyecanlıydı. Bu heyecanını salona da yansıtmak istedi. Kısmen başarılı oldu. Köşeye yerleştirilen 6 genç de zaman zaman Ünal Işık’ın sesini sloganlar ve alkışları ile kesti. Bazen sırıtsa da alkışçılar güzel yerleştirilmişti. Bunlar olacak tabi ki.

Genel Merkezden başlamak üzere İl’e ve oradan da ilçelere kadar varan tek liste uygulaması Karaisalı’ya da yansıdı. Adaylar çağrılıp tek aday üzerinde anlaşmaya gidilmesi talimatı verildi. Fakat Feke’de bir aday bunu dinlemedi, karşı liste çıkardı ama sandıkta yenildi. Olsun. Güzel bir demokrasi uygulamasıydı.

Karaisalı’da iki kişi Ünal Işık’ın karşısına çıkmak istedi, şansını denedi ama İl Başkanlığı bunlara izin vermedi. Biri listeye alınarak susturuldu, öteki ortalıkta hiç görülmedi zaten.

İleri demokrasiye savunan AK Parti’de maalesef parti içi demokrasinin işlemediğini bir kez daha gördük. Ünal Işık’ı kutlamama rağmen, ona maalesef seçilmiş gözüyle bakamıyorum. Atanmış bir ilçe Başkanı olarak görüyorum. Ve 400 delegeye de atanmış başkanı, prosedür gereği, seçmek düşüyordu. Öyle de oldu.

Kısaca, senaryoya uygun davranıldı. Başrol oyuncuları belirlendi. Yardımcı karakter oyunculu ve bol figüranlı bir film daha izledik.

Darısı gerçek ileri demokrat bir AK Parti’ye.1206 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
5N1K BİR DE: A - 05/03/2022
Elimde Gazeteciler Cemiyeti Yayınlarından çıkma “Ne Haber” adlı bir kitap var. Kitabın yazarı gazeteci Mustafa Arslan.
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.774618.8499
Euro20.331520.4130