Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret1716184
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
Kilit parke ölü yatırım
22/01/2014

Henüz tanışmadık ama, yeni Kaymakam Vekilimiz mevzuyu fazla derinlemesine bilmediği için kilit parke döşeme işine neden ölü yatırım dediğimize bir anlam verememiştir. Haberi okuyunca belki de bizi hizmet düşmanı olarak algılayacaktır.

Neden böyle bir ifade kullandığımı, kendisinden bir önceki ile iki ve üç öncesi kaymakamlara da söyledim ve yazdım. Oturup yeniden yazarak yorulmak istemem. Kes kopyala yapıştır yapacağım. İşte o yazım:

“Köylere kilit parke döşemek ne kadar doğru bir yatırım?

(2)
23/10/2013

24 Eylül 2012 tarihinde, yani bundan tam bir yıl bir ay önce “Köylere kilit parke döşemek ne kadar doğru bir yatırım?” başlıklı bir yazı yazdım. Senesi devriyesinde bu yazıyı yeniden yayınlıyorum ve başta Kaymakam Vekilimiz Sayın Hakkı Başhan ile köy muhtarlarına hediye ediyorum.

Çam sakızı çoban armağanı hediyemi takdim ediyorum, lütfen kabul buyurun:

“İlçemizin çok değerli Kaymakamı Sayın Hidayet Sarı’nın çalışmaların alkışlıyorum. Kendisine büyük saygı duyuyorum. Özellikle de Karaisalı Platformu çalışmaların çok başarılı buluyorum. Hizmetlerini beğeniyorum. Ama yapacağım eleştirilerin de bu hizmet şevkini kırmasından da korkuyorum. Ancak, kamu yöneticilerini en sert eleştirilere de tahammüllü olması gerektiğini düşünüyorum.

İlçemize ilk kez köy yoluna kilit parke döşeme işi sanırım 1999 yılında seçimler nedeniyle İçişleri Bakanı olan Kutlu Aktaş döneminde yapıldı. Sayın Kutlu Aktaş, kendi atasının köyü olan(şimdi mahalle) Aktaş Köyünün girişine kilit parke taşı yaptırdı. O köyde parkelerin ne durumda bilemiyorum ama Adana’da mahallelerdeki sokaklara ve büyük caddelere döşenen kilit parkeler harita gibi oldu. Girintili, çıkıntılı, engebelidir. Yolda bırakın araçla gitmeyi yürümek bile zorlaştı. Ağır tonajlı araçlar bu yolları eskisini aratır hale geldi. Köylerimizde de ağır tonajlı traktörler, römorklar, kamyonlar bu yolları çabuk bozabilir. Belki de bozmuştur.

Kilit parke döşeme bir moda idi. O modanın devri geçti. Asfalt yollar yeniden revaçta. Şimdi köylerimize döşenen bu parkeler kaç yıl daha dayanacak, hepsi birer ölü yatırım olmayacak mı? Asfaltlar da ölü yatırım olabiliyor ama gerek yama çalışmaları veya yeniden yol güzelleştirebiliyor.  

Sayın Kaymakamımızın bu iyi niyetli güzel çabalarının gelecekte heba olmaması için, artık köylere döşenen kilit parkelerden vazgeçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu düşünce yanlış da olabilir. Benimkisi sadece bir fikir. Sayın Kaymakamım, sizleri incitmek gibi asla bir düşüncem olamaz. 

Saygılarımla.. 

Diye yazmıştım.

Adana Büyükşehir Belediyesi kilit parke döşemeden vazgeçti, asfaltlama başlattı. Sayın Aldırmaz’ın vekil olduğu 3.5 yılda Adana için yaptığı en iyi hizmet budur. Bu konuda adana Büyükşehir Belediyesini kutluyorum.

Sözü tekrar Karaisalı’ya getirecek olursak, Karaisalı Kaymakamlığı şimdi yeniden bazı köylerin kilit parke ile döşemesini ihale ediyor. Demek ki ben çalıyorum, ben oynuyorum.

Kilit parke rüzgarı geçti. Muhtarlar aklını başına alsın.

Devletimizin parasını lütfen çarçur etmeyin.”

 

 2161 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI'DA ‘’MEMMED GİBİ’’ OLMAK!!! - 21/05/2024
KARAİSALI'DA ‘’MEMMED GİBİ’’ OLMAK!!!
KARAİSALISPOR KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYOR - 16/05/2024
KARAİSALISPOR KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYOR
“KUTSAL TOPRAKLARA” KISA BİR YOLCULUK - 15/05/2024
“KUTSAL TOPRAKLARA” KISA BİR YOLCULUK
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (7) - 17/12/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (7)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (6) - 15/10/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (6)
KARAİSALI ARŞİVİMDEN (5) - 13/10/2023
KARAİSALI ARŞİVİMDEN (5)
BABACANOĞLU İLE İKİ SAAT - 28/09/2023
BABACANOĞLU İLE İKİ SAAT
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4) - 26/09/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4) - 26/09/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4)
 Devamı
AlışSatış
Dolar32.208832.3378
Euro34.786334.9257