Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam265
Toplam Ziyaret1409238
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
PKK'YA TERÖR ÖRGÜTÜ DEMEYEN TÜRK'ÜN KANINDAN ŞÜPHE EDERİM
08/07/2014


MHP Adana Milletvekili Sayın Seyfettin Yılmaz, İçişleri Bakanı'na öyle bir soru sordu ki, Bakanın bu soruya cevap verebilecğini sanmıyorum.
 
  AKP’li İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya "PKK terör örgütü çok masum bir örgüt mü?" şeklinde soru yönelten MHP Adana Milletvekili Sayın Seyfettin Yılmaz, “ PKK terör örgütü binlerce polisimizi, askerimizi, öğretmenimizi, mühendisimizi, kundaktaki çocuğumuzu öldüren eli kanlı bir terör örgütü müdür değil midir? Şimdi bunların hepsini yok sayarak, bir bebek katilin yol haritasıyla nereye varabileceğinizi düşünüyorsunuz? Madem bu barış süreci de PKK çocukları neden dağa çıkarıyor?" dedi.
 
  Sayın Yılmaz'ı kutluyorum. Bu soruyu sorduktan sonra düşündüm, taşındım, bugüne kadar hiç bir milletvekilinin, yani iktidar partisinin milletvekillerinin PKK'ya terör örgütü dediğini hatırlayamadım.
 
  Hadi vazgeçtik diğer illerin vekillerinden kendi ilimizden hangi AK Partili vekil bu sözü PKK'ya karşı kullandı? 
 
  Eğer PKK'yı kınarlarsa bir daha Genel Başkan tarafından üzerlerinin çizileceğinden mi korkuyorlar?  Makam,mevki; vatandan, namustan, şereften daha mı üstün geliyor? Bir daha o partiden seçilmese ne olur ki? 
 
  Sayın Abdullah Çalışkan, Irak tezkeresine hayır dedi ve üzeri çizildi. Bir yeri mi eksildi? Ama Sayın Çalışkan onurundan, haysiyetinden, şerefinden taviz vermedi. Bir başka parti onu Belediye Başkan adayı yaptı
 
  Tekrar konuya dönecek olursak, PKK'ya terör örgütü diyemeyen Türk'ün kanından şüphe ederim. Hele bir de bunlar Yörükse değil kanından sütünden de şüphe ederim.


1300 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
5N1K BİR DE: A - 05/03/2022
Elimde Gazeteciler Cemiyeti Yayınlarından çıkma “Ne Haber” adlı bir kitap var. Kitabın yazarı gazeteci Mustafa Arslan.
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841