Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam186
Toplam Ziyaret1473906
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23)
01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR 

Seri yazımızın 23.sü ile sizlerle buluşmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Bu yazıda siyasette ters köşe yatmayı anlatacağım.

Biliyorsunuz ters köşe deyimi daha çok futbol için söylenen bir sözdür. Kalecinin penaltı sırasında topun gittiği yönün aksi istikametine yatması durumuna ters köşe denir.

Karaisalı’nın siyasetine akıl-sır ermez diyordum. Adamı ters köşeye yatırıverirler, beni yatırdığı gibi.

Karaisalı Belediyesi eski Başkanı Sayın Babacan Durak Beyin oğlu Mustafa Durak MHP’den Karaisalı Belediye Meclis üyeliğine seçilmişti.5 yıllık görevinin son 6 ayına girdiğimizde Sayın Mustafa Durak, belediye meclisinde hep MHP’nin aleyhine oy kullanıp, AK Parti ile birlikte hareket ediyordu. Ben de bu olayın peşine düştüm ama araştırmalarım hep yarım kaldı, vazgeçtim sonunda. Mustafa Durak’ın AK Parti’ye geçerek oradan belediye meclis üyesi olacak sanıyordum, yanıldım, ters köşe yaptı beni. Bugün amcası Veli Durak’ın seçim bürosu açılışındaydı hep. Demek ki, İYİ Parti’ye göz kırpıyormuş.

X x x

AK Parti’den Karaisalı Belediye Başkanlığına aday adayı olan 16 arkadaşımız vardı biliyorsunuz. Hepsi benim gibi ters köşe oldu.

Cumhur İttifakı’nın adayı olarak mevut Başkan Saadettin Aslan; AK Partili İlyas Karabulut, Kemal Metin, İbrahim Halit Kuşçu, Mesut Yeşil, Müslüm Öveç, Ünal Işık, Şerife Yaman Yurdaer,  idris Günindi, Mehmet Gildir, Abdulkadir Günaltın, Yunis Sakarya, Yusuf İyi, Hakan Daşgan, Osman Kurdak, Mahmut Güngör ve Mustafa Ekici’den oluşan bu 16 arkadaşı ters köşe etti.

Saadettin Aslan sadece bunlarla kalsa iyi. Başka birini daha ters köşeye yatırdı. O da kendi partilisi ve aday adaylığı başvurusunda bulunan Bekir Şimşek’ti.

X x x

İYİ Parti’de de ters köşe olan var: Sıtkı Polat.

Biliyorsunuz Sıtkı Polat, İYİ Parti’nin kurucuları arasında yer alıyordu. Karaisalı’dan aday adayı olduğunu açıkladı. Ama baktık ki, İYİ Parti’nin adayı olarak Kara Veli lakaplı Veli Durak oldu.

X x x

Hemen hemen tüm partilerin adayları belirlendi. Şimdi sıra geldi belediye meclis üyelerini belirlenmesine. Bakalım burada kim kimi ters köşeye yatıracak? İzleyeceğiz.

24’ü fazla geciktirmeyeceğim. Dininden dönüp de davasından dönmeyecekler var, onları kaleme alacağım.

Hoşça kalınız, dostça kalınız. 


705 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175