Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam177
Toplam Ziyaret1473897
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (19)
06/12/2018

Karaisalı’da sizler için yine bir dizi temaslarda bulundum. Gittiğim yerlerde bana büyük bir ilgi gösteriyorlar. Kahve dahi ısmarlayanlar oldu. Artık yazılarımdan ziyade başlığının yanındaki rakamlar söylenmeye başlandı. Mesela dediler ki, “15’i ne güzel yazmışsın.  16 cuk oturmuş, 17’yi okudum, güzeldi, 18 harikaydı. Bugün 19’u okuruz herhalde.”

Evet bugün sıra 19’da.

HERKES HADDİNİ VE YERİNİ BİLECEK

3 Aralık 2018 tarihi Dünya Engelliler Günüydü. Bütün Dünya’da, Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de kutlandı. Karaisalı’daki kutlama Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilmiş. Buradaki törene AK Parti Karaisalı İlçe Başkan Vekili Sayın Cavit Namdar katılmış. En ön sıranın kürsüye göre en sağından 2. sırada oturuyor. Birinci sırada yani ilk başta AK Parti Kadın Kolları Başkanımız var. Berilere doğru geliyoruz AK Parti eski ilçe başkanı ve Karaisalı Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Ekici var. Ama ondan sonra Ekici’nin yanında askerden yeni gelen AK Parti Karaisalı Gençlik Kolları Bakanı Sayın Turgay Bulut var. Turgay Bulut’un aynı zamanda Rehabilitasyon Merkezi’nde bir çalışan olduğunu da söylediler bana. Ve Turgay Bulut’un yanında ise Rehabilitasyon Merkezi’nin Müdürü Yakup Alçı oturuyor, onun yanında ise eski müdür oturuyor. Oh ne ala. Müdür ve çalışan yan yana protokolde, çalışan müdürden önde geliyor gibi sanki.

Şimdi ne var bunda diyeceksiniz tabi ki, herkes uslu uslu oturuyor denilecek.

Ama kazın ayağı öyle değilmiş. AK Parti Kadın Kolları tarafından twıtter denilen sosyal paylaşım sitesinde paylaşılan bu fotoğrafa ben değil de, yine AK Partililer büyük tepki gösterdiler. Neler dediler, neler, bir bilseniz. İşte bir kaç örnek.Kimisi “Devletin bittiği an” dedi, kimisi istifa eden Mustafa Ekici yine AK Parti İlçe Başkanıymış gibi protokolde en önde duruyor, dedi. İlçe Başkanı daha geride. Gençlik Kolları Başkanı en önde ve ortada oturuyor dediler. Bu suçtur dediler. Ulusal medyaya malzeme olur bunlar dediler. Sen yazarsan, Karaisalı Kaymakamlığı veya Karaisalı Cumhuriyet Savcılığı suç duyurusu kabul edebilir, demeye getirdiler. Bir gazeteci olarak ulusal medyaya bunu sen taşımalısın dediler.

X x x

Gaza gelip yazmayı düşünmedim değil hani. Bu bir suç duyurusudur diye haber yapmayı kafaya koydum.

Fakat ince ince düşündüm, fotoğrafın üzerinde epey kafa yordum. Bu suç mu, değil mi diye iki gün üzerinde çalıştım. Herkes haddini ve yerini bilmeli diye yazacaktım, yazmadım. Herkes devletin koyduğu protokole uymak zorundadır, diyecektim. Demedim.

Kadın Kolları, gençlik kolları, eski ilçe başkanı vs. gibiler protokolün en önünde, devlet görevlilerinin yanı başında oturmamalı, bir arka sıraya geçmelidir, diye yazacaktım, yazmadım.

Burada devletin koyduğu kural çiğnendi mi, çiğnenmedi mi diye düşünürken, bunun bir suç unsuru teşkil etmediğine inandım. Belki yanılıyor olabilirim. Belki de suç unsurudur, onu da tam bilememekle beraber, neden böyle bir kanıya vardım diyecek olursanız, hemen söyleyeyim: Çünkü bu bir resmi toplantı değildir.. Oraya bir Kaymakam gelmemiş, Vali gelmemiş, ilçenin A protokol mensubu gelmemiştir. Bu bir aile için bir toplantıdır, diye düşündüm.

Peki Kaymakam gelse veya diğer protokol mensupları da orada olsa aynı sahne yaşanır mıydı? Bilemem, belki de yaşanırdı. Ama Kaymakamlığın böyle bir rezalete müsaade edeceğini sanmamakla birlikte, yeni devlet düzeninde uygulamalar da değişmiş olabilir diye düşünmedim değil hani. Artık partilerin ilçe başkanları Kaymakamların önünde mi onu da bilemiyorum. Eğer öyle olacak olursa, buna kim karşı çıkabilir ki, karşı çıkan kaymakam da olsa, ona her zaman denildiği gibi haritadan bir yer beğen denilebilir diye içimden geçirmedim değil.

Anayasa değişikliğinden sonra çok şey değişmiş olabilir. Bilmediğim bir konuda ahkâm kesemezdim. Tüm bunları yazmadım diye, ulusal medyaya taşımadım diye bana lüfen kızmasın AK Partili muhalifler.

X x x

Söylenenlerin, iddiaların, ileri sürülenlerin hiç birini yazmamış oldum, değil mi? Kimsenin gazına gelmeden 19’u da böyle tamamlamış olayım bari.

Birkaç gün içinde Karaisalı temaslarımı 20’de paylaşmak üzere kalın sağlıcakla…

 824 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175