Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam265
Toplam Ziyaret1409238
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
MHP HESAP SORMALI
15/07/2011

KaraisalıHaber İnternet sitemiz yazarı Oğuz Adem SELÇUK; bu hafta köşesinde 12 Haziran seçimlerinin Karaisalı’daki yansımasını değerlendirmiş ve çok önemli tespitlerde bulunmuştur.

Yaptığı tespitleri satırbaşlarıyla şöylece sıralamak mümkün:

1. 1960 yılından sonraki seçimlerde Karaisalı seçmeninin hep sağ yelpazedeki partilere oy vermiş olması.

2. Karaisalılı seçmenlerde ve özellikle son zamanlarda sosyal demokrat anlayıştaki seçmenlerde bir eksen kayması olması. Bu kaymanın kaymağını da AKPnin ele geçirmesi.

3. Son iki seçimdeki sonuçlara baktığımızda MHPnin yerinde saymış olması. Ki MHP, 2009 seçimlerinde Belediye Başkanlığını kazandığı halde Belediye sınırları içinde varlık gösterememesi. Bu durumu Oğuz Adem Selçuk, “Birileri bunun hesabını vermeli” sözleriyle ifade ederken sanırım Belediye Başkanı ve kurmaylarını kastetmektedir. Devamında da “…hesabı sorulmalı” teklifini getirirken de Partinin bu tabloyu görmezden gelmemesi gerektiğini, tablonun partinin ameliyat masasına yatırılarak çürüyen uzuvların atılması gerektiğini vurgulamaktadır.

Her ne kadar yazarımız böyle çarpıcı tespitlerde bulunsa da tabi bu partinin kendi iç meselesi. Ortaya bir ameliyat masası getirirler mi, getirmezler mi bilemeyiz. Ama şunu biliyoruz ki, gelecek geçmişin üzerine bina edilir. Ve tarih, tekerrürden ibarettir. Tarihin mezarlığı geçmişten ders almayanlarla doludur.

Sayın Oğuz Adem Beyin görüşlerine aynen katılıyorum. Bir çok yerde olduğu gibi Karaisalı'da da Belediye Başkanının "Bu seçim nasıl olsa kendi seçimim değil, bana ne" denilerek, milletvekilliğini seçimine fazla asılmadıklarını düşünüyorum.

4. Yaşlılık Aylığı ve Özürlü Aylığı gibi iki önemli sosyal yardım projesini kimlerin hayata geçirdiğini ve kimlerin meyvesini topladığını, burada geçmişte emeği geçen Devlet Adamlarına haksızlık yapıldığını ve bunun bir vefasızlık olduğunu ifade etmektedir.2184 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
5N1K BİR DE: A - 05/03/2022
Elimde Gazeteciler Cemiyeti Yayınlarından çıkma “Ne Haber” adlı bir kitap var. Kitabın yazarı gazeteci Mustafa Arslan.
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841