Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam368
Toplam Ziyaret1472349
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
HASAN DAĞI’NA KİMİ ASACAKLAR?
23/05/2013

KARAİSALI’DA SEÇİME DOĞRU (1)

  Uzun zamandır Karaisalı üzerine kimse ile görüşmüyordum. Bir dostumla Karaisalı Belediye Başkanlığı konusunda sohbet ettik.

  Önce AKP’den, pardon AK Parti’den başladık. (Biliyorsunuz Sayın Başbakan, ‘AKP denilmesini edepsizlik sayarım’ demişti. Edepsiz durumuna düşmemek için AK Parti diye yazıyorum.) Şuan AK Parti kulislerinde tam 13 isimden bahsediliyor. Bu öne çıkan 13 isim şunlar:

  Gaffar Özdemir, Uğur Ünaldı, İsmail Demirkeser, Sıtkı Polat, Sabahattin Demirci, Veysel Güngör, Aziz Özcan, İlyas Karabulut, Mesut Yeşil, Ünal Işık, Yusuf İyi, Hasan Hüseyin Kuşçu ve Müslüm Öveç. Şimdilik bu isimler zikrediliyor.

  Şimdi bu isimlerden kim tercih edilecek? Kimin tercihi aday olarak gösterilecek? Yani Karaisalı adayını kim belirleyecek? Fatoş Gürkan mı? Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik mi? Büyükşehir Başkan adayı mı? Yoksa halk mı? Yani çay bahçesi mi, köyler mi?

  Diyelim ki bu isimlerden bir kişi aday olarak belirlendi, diğer adaylar ne yapacak? Birlik ve beraberlik içinde davranıp, seçime hep beraber asılacaklar mı? Yoksa Karaisalı’da güneşin batışını mı izleyecekler? diye sordum, dostuma. Verdiği cevap daha da ilginçti:

  - Sadece güneşin batışını değil, ayın doğuşunu bile izlerler.

  O zaman AKP, pardon AK Parti seçim kaybeder dediğimde ise:

  - Adayı Hasan Dağı’na asarlar, dedi.

  Bugünkü değerlendirmelerimiz böyle. Yazımıza yarın devam edeceğiz.1563 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.738420.8215
Euro22.177722.2665