Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam169
Toplam Ziyaret1473889
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
SEVGİLİ KARAİSALILIAR BİR ÖZÜR VE DÜZELTME
06/08/2012
4 Ağustos 2012 Cumartesi günü Kızıldağ’da oynanan Köyler arası Futbol Turnuvası’nı izledim. İlk maçta Dedepınar’ı Boztahta’yı 4-2 yendi. İkinci maçın ikinci yarısında sahadan ayrıldım. Lahanalık mevkiine gittim. Gece etkinlik bitti, Dedepınar’ına geldim. Bir kahvehanede Uğur Ünaldı Beyi gördüm. Bir grupla sohbet ediyorlardı. Selam verdim. Sohbete ben de katıldım. Karaisalılılar Derneği Yönetim Kurulu üyesiyim. Uğur Ünaldı Bey, bana, ‘’Başınızı ağrıtacak bir olay var’’ dedi. Dedepınar’ı kaçak bir oyuncu oynatmış ve o giren oyuncu da maçın kaderini de değiştirmiş. Yenilen takım Boztahta maçtan sonra dilekçe ile başvurarak Dedepınar’ı takımının kaçak oyuncu oynattığını iddia etmiş.
Karaisalılıar Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan aynı zamanda Turnuva Tertip Komitesi Başkanı Uğur Ünaldı, bu konuda tek başına karar veremeyeceğini belirtmiş ve acilen dernek yönetim kurulunun toplanarak Dedeepınar’ı takımı ile...
ilgili bir karar vermesi gerektiğini söylemiş. Doğrusu da bu. Ben de orada kendi düşüncemi söyledim. Karşımdaki kişi de dedepınarspor takımının bir yetkilisi imiş, kaçak oyuncu oynattığını itiraf etti. Ama ceza verilecekse takıma değil, bana verilsin. Sahanızın aydınlatmasını yaparım’’ dedi.
Ben de fikrimi söyledim. Düşüncemi de güçlendirmek amacıyla klişeleşmiş bir söz vardır ‘’Gökten Allah gelse, yapılan yanlışa göz yummayız’’ dedim. Bu benim Allah’ı sevmediğim, tanımadığım, isyan ettiğim anlamına gelmez. Ben Allahımı bilirim. Severim. Ona ulaşmaya çalışırım.
Bu sözüm üzerine orda bir arkadaş bana ters bakmaya başladı. Onda ‘’Hayırdır, niye bana ters ters bakıyorsun?’’diye sordum. O da ‘’Gökten Allah gelse’’sözüme taktığını söyledi. Ben o anda özür diledim, yanlış cümle kullandım dedim. Beni Adana’ya götürecek araç gelmişti. Herkesten izin istedim ve ayrıldım.
Ama bugün bakıyorum ki Karaisalılar Derneği Facebook sayfasında bu konuda eleştiri alıyorum. Bu yüzden bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim. ‘’Gökten Allah gelse, yapılan yanlışa göz yummayız’’ sözümden dolayı tekrar herkesten özür dilerken, sözümü şöyle düzeltmek isterim:
‘’Yapılan yanlışa göz yummayız’’
Turnuva Şartlarının 8. maddesi aynen şöyle:
‘’Liste dışı oyuncu oynatanlar sonradan dahi tespit edilse hükmen mağlup sayılacaktır.’’
Bu maddeye göre, liste dışı oyuncu onatıldığı kesinleştiğine (itiraf edildiğine) göre, Dedepınarı Spor takımı hükmen mağlup sayılmalıdır.
Bu benim kişisel görüşümdür.
Son söz KARAİSALILILIAR DERNEĞİ Yönetim Kurulu’nundur.
Saygılarımla….
 


1887 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175