Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam666
Toplam Ziyaret1743634
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
SEVGİLİ KARAİSALILIAR BİR ÖZÜR VE DÜZELTME
06/08/2012
4 Ağustos 2012 Cumartesi günü Kızıldağ’da oynanan Köyler arası Futbol Turnuvası’nı izledim. İlk maçta Dedepınar’ı Boztahta’yı 4-2 yendi. İkinci maçın ikinci yarısında sahadan ayrıldım. Lahanalık mevkiine gittim. Gece etkinlik bitti, Dedepınar’ına geldim. Bir kahvehanede Uğur Ünaldı Beyi gördüm. Bir grupla sohbet ediyorlardı. Selam verdim. Sohbete ben de katıldım. Karaisalılılar Derneği Yönetim Kurulu üyesiyim. Uğur Ünaldı Bey, bana, ‘’Başınızı ağrıtacak bir olay var’’ dedi. Dedepınar’ı kaçak bir oyuncu oynatmış ve o giren oyuncu da maçın kaderini de değiştirmiş. Yenilen takım Boztahta maçtan sonra dilekçe ile başvurarak Dedepınar’ı takımının kaçak oyuncu oynattığını iddia etmiş.
Karaisalılıar Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan aynı zamanda Turnuva Tertip Komitesi Başkanı Uğur Ünaldı, bu konuda tek başına karar veremeyeceğini belirtmiş ve acilen dernek yönetim kurulunun toplanarak Dedeepınar’ı takımı ile...
ilgili bir karar vermesi gerektiğini söylemiş. Doğrusu da bu. Ben de orada kendi düşüncemi söyledim. Karşımdaki kişi de dedepınarspor takımının bir yetkilisi imiş, kaçak oyuncu oynattığını itiraf etti. Ama ceza verilecekse takıma değil, bana verilsin. Sahanızın aydınlatmasını yaparım’’ dedi.
Ben de fikrimi söyledim. Düşüncemi de güçlendirmek amacıyla klişeleşmiş bir söz vardır ‘’Gökten Allah gelse, yapılan yanlışa göz yummayız’’ dedim. Bu benim Allah’ı sevmediğim, tanımadığım, isyan ettiğim anlamına gelmez. Ben Allahımı bilirim. Severim. Ona ulaşmaya çalışırım.
Bu sözüm üzerine orda bir arkadaş bana ters bakmaya başladı. Onda ‘’Hayırdır, niye bana ters ters bakıyorsun?’’diye sordum. O da ‘’Gökten Allah gelse’’sözüme taktığını söyledi. Ben o anda özür diledim, yanlış cümle kullandım dedim. Beni Adana’ya götürecek araç gelmişti. Herkesten izin istedim ve ayrıldım.
Ama bugün bakıyorum ki Karaisalılar Derneği Facebook sayfasında bu konuda eleştiri alıyorum. Bu yüzden bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim. ‘’Gökten Allah gelse, yapılan yanlışa göz yummayız’’ sözümden dolayı tekrar herkesten özür dilerken, sözümü şöyle düzeltmek isterim:
‘’Yapılan yanlışa göz yummayız’’
Turnuva Şartlarının 8. maddesi aynen şöyle:
‘’Liste dışı oyuncu oynatanlar sonradan dahi tespit edilse hükmen mağlup sayılacaktır.’’
Bu maddeye göre, liste dışı oyuncu onatıldığı kesinleştiğine (itiraf edildiğine) göre, Dedepınarı Spor takımı hükmen mağlup sayılmalıdır.
Bu benim kişisel görüşümdür.
Son söz KARAİSALILILIAR DERNEĞİ Yönetim Kurulu’nundur.
Saygılarımla….
 


1956 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI ARŞİVİMDEN (8) - 24/06/2024
KARAİSALI ARŞİVİMDEN (8)
KARAİSALI'DA ‘’MEMMED GİBİ’’ OLMAK!!! - 21/05/2024
KARAİSALI'DA ‘’MEMMED GİBİ’’ OLMAK!!!
KARAİSALISPOR KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYOR - 16/05/2024
KARAİSALISPOR KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYOR
“KUTSAL TOPRAKLARA” KISA BİR YOLCULUK - 15/05/2024
“KUTSAL TOPRAKLARA” KISA BİR YOLCULUK
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (7) - 17/12/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (7)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (6) - 15/10/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (6)
KARAİSALI ARŞİVİMDEN (5) - 13/10/2023
KARAİSALI ARŞİVİMDEN (5)
BABACANOĞLU İLE İKİ SAAT - 28/09/2023
BABACANOĞLU İLE İKİ SAAT
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4) - 26/09/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4)
 Devamı
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832