Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi11
Bugün Toplam212
Toplam Ziyaret1559261
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22)
11/01/2019

Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan  siyasilere teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve CHP Karaisalı İlçe Başkanı Sayın Mustafa Eren ve eski poltikacı Dr. Uğur Ünaldı. Başkaları da oldu ama onlar siyasi olmadığı için bu köşede yer vermiyorum. Onlara da teşekkür ederim. Sağolun, varolun.

X X X

AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi, temayül yoklamasının yapıldığı Serinevler Kapalı Spor Salonu önündeki görüşmemizde bir İngiliz atasözü anlattı. Şöyle:

Bir politikacı, “evet” diyorsa onun manası “belki”dir. “Belki” diyorsa onun anlamı “hayır”dır. “Hayır” diyorsa zaten o politikacı değildir.

Bir hanımefendi arkadaşlık teklifinize “hayır” diyorsa onun anlamı “belki”dir. “Bir düşüneyim” diyorsa onun anlamı  “evet”tir.  “Evet, teklifinizi hemen kabul ediyorum” diyorsa o zaten bir hanımefendi değildir.

X X X

Bir fıkrada Dr. Uğur Ünaldı’dan. Ona da merhum babası anlatmış. Biraz kibarlaştırarak yazayım.

Köyün birinde imamın birisi cami cemaatine namaz kıldırırken sesli gaz çıkarmış. Tabi abdest bozulmuş. İmam utanmış.

Namazdan sonra evine gitmiş, eşine durumu anlatmış ve artık bu köyde duramayacaklarını söylemiş, toparlanıp köyden geri dönmemek üzere ayrılmışlar. Aradan uzun yıllar geçmiş. İmam, o köye beni unutmuşlardır diyerek tekrar gitmiş. Köye varmadan bir çobana rastlamış. Onunla sohbet etmiş. Çobanın yaşını sormuş. Çoban da:

-Benim okumam yazmam yok. Bilemiyorum. Ama anam beni imamın gaz çıkardığı sene doğurmuş.

X X X

Dr. Uğur Ünaldı bir tarihte Mehmet Ağar’ın Genel Başkan olduğu dönemde Demokrat Parti’den milletvekilliğine aday olmuştu. Adana o zaman 14 milletvekili çıkarıyordu. Uğur Beyi 14.sıraya koydular. Daha sonra adaylardan biri seçilemeyecek bir sıraya yerleştirildiği için istifa edince bizim Uğur Bey 13. Sıraya yükseldi.

Seçimler geldi çattı, kendi köyünden 40 oy aldı. İktidar partisi Uğur Beyi 3’e katladı. Uğur Bey o tarihten bu yana siyasete veda etti. Bir daha aktif siyasetin içinde olmadı. Ama iyi bir izleyicidir.

X X X

Bir partinin aday adayı Karaisalı’da bazı köylere gitmiş, aday adayı olduğunu açıklamış. 3 ayrı yerden, üç ayrı vatandaş, birbirinden habersiz olarak aday adayı arkadaşa, “Uğur Ünaldı da aday olmuştu, oy toplayamamıştı” gibi sözler sarf etmişler. Yani aday adayı arkadaşa “aday olma, olursan Uğur Bey gibi olursun” manasına gelecek şeyler söylemişler yüzüne.

Uğur Bey benim gazeteciler günümü kutlamak için aradığında bunları anlattı.

İmamın başına gelenler gibi kendinin başına gelenleri vatandaşın unutmadığını söyledi. Gülüştük.

X x x

23’ün, adayların netleştiği yazı olması dileğiyle…

 

 1340 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BABACANOĞLU İLE İKİ SAAT - 28/09/2023
BABACANOĞLU İLE İKİ SAAT
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4) - 26/09/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4) - 26/09/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (3) - 28/08/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (3)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (2) - 23/08/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (2)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (1) - 19/08/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (1)
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar27.357527.4671
Euro29.010129.1264