Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam269
Toplam Ziyaret1472250
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
A-KAP ÜZERİNE
09/07/2016

 

  Ankara’da yaşayan Karaisalılılar, Aladağlılar ve Pozantılıları bir araya getirecek olan A-KAP adı altında dernekleşme çalışmaları başlatıldı. A-KAP Kurucu heyetinden Yunus Sakarya, Ankara’da yaşayan Karaisalılar, Aladağlılar, Pozantılılar olarak (A-KAP)ı kurmak üzere harekete geçtiklerini söyledi.

   Sakarya, A-KAP kurucu heyeti olarak Yunus Sakarya, Mustafa Aslan, Fehmi Gildiroğlu, Nejat Cogal, Mehmet Demircioglu, Burak Yılmaz, Harun Sönmez, Yunis Topçu ve Emin Yıldırım belirlendiğini açıkladı.

  Yıllardır duyarım buna benzer şeyleri.

  Özellikle Karaisalılar Derneği’nin bir şubesi açılacaktı bir zamanlar. Ama bir türlü açılamadı. Ve bir dönem Karaisalılar Derneği olarak KAP’ı kuracaklardı. Bu konuda Ziya Polat hocamızın gayretleri maalesef sonuca ulaşamadı.

  Geçmişi yeniden hatırlatmak değil amacım.

  Her şeye rağmen Ankara’da yaşayan Karaisalılılar senede bir gün de olsa bir yemekte birlikte olabiliyor. Bu da başlı başına bir başarı.

  Şimdi sadece Karaisalıları değil aynı zamanda Aladağlıları, Pozantılıları bir araya getirecek ve adı da A-KAP olacak bir oluşumun ilk temelinin atılması sağlanmış ve 9 kişilik de bir kurucu heyet oluşturulmuş. Kutlamak istiyorum.

  Eğer sadece Karaisalıları bir araya getirecek olan bir yapı olsaydı kadük kalacaktı. Ve Karaisalılılar Derneği’nin şubesi olarak açılsaydı aynı şekilde dar kapsamlı olacaktı.

  Karaisalı, Aladağ, Pozantı (KAP) birleşirse büyük güç olur. Ankara’da güçlü bir lobi olur. KAP, aynı coğrafyadan, aynı kültürden gelen Yörüklerin birleşimi olacaktır.

  Eğer A-KAP kurulursa, siyasi çekişmelerden uzak tutulmalıdır. Siyaset girdiği an dağılmaya mahkumdur. Siyaset, ticaret ve tarikat örgütlenmelerinin insanları böldüğünü her zaman görmüş biri olarak şimdiden uyarmayı bir görev biliyorum. Siyasetçileri bu yapıdan uzak durmaya davet ederken, ellerinden gelen desteği de göstermeleri gerektiğine inanıyorum.

  Bu örgütlenme, tamamen Ankara’da yaşayan hemşerilerimizin özgün bir örgütlenmesi olmalıdır.

 Bu çalışmaları yürüten başta Yunus Sakarya olmak üzere belirlenen kurucu heyete ve hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.

  Karaisalı Haber olarak yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum.

  678 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311