Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam180
Toplam Ziyaret1473900
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (3)
13/08/2018

Daha çok erken diyorlar ama öyle değil. Erken öten horozun başını keserler ata sözümüz var ama, erken kalkan erken yol alır da derler. Şimdi aday adayları bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Örneğin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kızıldağ’da futbol sahasında geleceğin gazeteci adayı veya TV muhabiri olabilecek Güven Özgül’e verdiği röportajda “Ben aday adayıyım. Önümüze kim çıkarsa silindir gibi ezer geçeriz” dedi.

Karaisalı Belediye Başkanlığına aday adayı olarak adı geçen Metin Ailesi (Ali Metin- Mahmut Metin- Kemal Metin) karar kılmışlar ve Karaisalıspor Başkanı Kemal Metin’i aday adayı yapmaya karar vermişler ve nitekim de Kemal Metin siyasetçilerle gezmeye başladı ve en son Kocaveliler Köyünde görüldü.

Karaisalı Belediye Başkanlığına açık açık “Ben aday adayıyım” diyen tek bir kişiye rastladım, o da İlyas Karabulut.

Bu kez birilerinin dolmuşuna binerek değil,  Karabulut’un otobüsüne binerek ilçeyi gezdik, büyük bir otobüsle daha sonra Kızıldağ Yaylasına beraber gittik. 1660 rakımlı zirveden birlikte Karaisalı’yı izledik, hem de sohbet ettik. Sayın Karabulut siyasete hiç yabancı değil. 17 yaşından beri siyasetin içinde. 1984’de Adana’da Yeşilyurt Mahallesinde muhtar olarak görev yaptı. Anavatan Partisi,

Refah Partisi ve AK Parti içinde çeşitli kademelerde yönetici olarak görev aldı. AK Parti’den İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi ve İl Genel Meclisi Başkanlığında bulundu. Vali’ye en yakın isimlerdendi. Karaisalı ile ilgili çeşitli teklif ve önergelere imza attı, birçok yatırımın ilçeye akmasında büyük rol oynadı.

Ve ben İlyas Karabulut’un hiç yüzünü asık görmedim. Gülen yüzü ile hep güven vermiştir. Her ne kadar Hüseyin Sözlü olan “Güreş Baba” dese de aslında “Devlet Baba” da denilebilir.

Ve İlyas Karabulut’un bir-iki özelliğinden de bahsetmeden geçemeyeceğim.

Sayın Karabulut güreşçidir. Yenile yenile yenmesini öğrenmiş biridir. Ve Adana birinciliği vardır.

Sayın Karabulut İl Genel Meclisi deneyiminden sonra 2014 yerel seçiminde ise, kontenjandan Karaisalı Belediye Meclis üyeliğine ve dolayısıyla da Adana Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine gelmiş biridir. Belediyecilik deneyimi de kazanmıştır. En az 15 kişinin adının geçtiği AK Parti Karaisalı Belediye Başkan adaylığı için İlyas Karabulut kolay yutulur lokma değildir. Güreşte olduğu gibi değil, siyasette yene yene buralara kadar gelmiştir.

Gerek yaşının, gerek görüntüsünün ve gerekse de mali durumu verdiği rahatlık ile neden aday olmasın? Makamı dolduracak biri diyorum.

İlyas Karabulut ile Karaisalı merkezine bakarken ilçe üzerindeki karabulutları gördük. Bulutlar genellikle beyaz renkte olur ama yağmur yağacağı vakitlerde gökyüzündeki bulutların rengi koyulaşır. Yağmur bulutlarının ardındaki renkleri yansıtan parçacıkların ışıkları, bulutların yoğunluğunun arttığı noktalarda bize ulaşamadığı için aşağıdan bakıldığında bulutların bu yoğun kısımları siyah/gri renkte görülmesine neden oluyor.

İşte İlyas Karabulut da soyadı gibi Karaisalı üzerinde geziyor. İnşallah kuvvetli ve iyi bir rüzgar esmez de amacına nail olur.

Ve son günlerin moda ifadesine “Allah hayırlısı ise nasip etsin, hayırlı değilse nasip etmesin” demek geliyor içimizden.

Sayın Karabulut başta olmak üzere diğer aday adayları ile görüşmelere devam edip sizlere aktaracağız.

x x x

MHP CEPHESİ

MHP cephesinde ise değişen bir şey yok. Büyük bir olasılıkla Saadettin Aslan banko aday denilebilir. Ama…Aması var, acabası var, rağmeni var.

Siyaset bu… Bunları aşması gerekebilir.

 

Sizler adına izlemeye devam edeceğiz.1002 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175