Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi19
Bugün Toplam418
Toplam Ziyaret1407743
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
ÖLEN ÖLÜR KALAN SAĞLAR BİZİMDİR
17/05/2020

Basketbol, hentbol ve voleybol federasyonlarını takdir ediyorum. Ligleri mevcut haliyle tescil etti, şampiyon yok, küme düşme yok.

Takımlarımız da “Kazanacağımız kupalar, insan sağlığından önemli değildir” açıklamasında bulundular. Ne kadar insani bir davranış değil mi?

Ama Futbol Federasyonu ise tam tersi bir kararla liglerin 12 Haziran’da başlayacağını açıkladı. Ancak “şimdilik” kaydıyla ibaresini de eklemek zorunda kaldılar.

Konuyu Sağlık Bakanına götürdüler. Bakan, topu Federasyona atarak “Sorumluluk sizde, biz sorumluluk almıyoruz” dedi.

Bu konuda oluşturulan sağlık Bilim Kurulu ne diyor, henüz net olarak öğrenmiş değiliz.

TFF Başkanı en son bazı TV’lere verdiği röportajlarında ise, “Sık sık testler yapılmalı, pozitif çıkanlar ayrılmalı, kalanlarla devam edilmeli, bir takımda ki 14 kişi kalana kadar yapılmalı” dedi.

Süper ligde 18 takımdan 11-12 takımın liglerin devam etmesini istediğin açıklayan TFF Başkanı, topu UEFA’ya attı. Dedi ki, "55 ülkenin üye olduğu UEFA'nın biz de bir üyesiyiz. Dolayısıyla bütün çalışmalarımızı UEFA ile danışarak yapıyoruz. Ayrıca TFF'nin Başkanvekili Sayın Servet Yardımcı, aynı zamanda UEFA'nın yönetim kurulu üyesi. Birçok profesyonel arkadaşım da UEFA'nın çeşitli kurumlarında görev alıyorlar. Biz UEFA'nın bir parçasıyız. UEFA'nın da görüşleri bizim için çok önemlidir. UEFA diyor ki bize; "Yapılabilirse, futbolcu ve insan sağlığı önde olmak üzere bu maçları oynayabilirseniz, Temmuz sonuna kadar tamamlayın. Ben de Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarını Ağustos ayında oynayayım ve bunun finallerini Ağustos ayı sonunda yapalım. Bir yöneticimizin, bir futbolcumuzun sağlığı futboldan daha önemli ve biz de her zaman bu ön planda tutuyoruz. Bu bizi niye ilgilendiriyor? Çünkü Ağustos ayı sonunda yapılacak olan Şampiyonlar Ligi finali, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak. Bu bizim için önemli."

Koronovirüse yakalanan her kişi ölecek anlamına gelmiyor ama TFF’nin aldığı bu kararı “Ölen ölür kalan sağlar” bizimdir anlayışına ne kadar uyuyor değil mi?

Futbolcu istemiyor, kaygılı.

Taraftar istemiyor.

Bazı kulüp yöneticileri istemiyor.

Sağlık Bakanı istemiyor.

Sadece TFF ve UEFA istiyor.

Tabi son kararı Reis verecektir.

Ama TFF Başkanının önem verdiği şey son cümlesinde saklı: “Ağustos ayı sonunda yapılacak olan Şampiyonlar Ligi finali, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak. Bu bizim için önemli."

Son sözümüzü Dadaoğlu’nun Toros dağlarında halkı Osmanlı’ya karşı savaşa davet eden şiirinde ufak tefek değiştirmeler yaparak bitirmek isterim:

Özdemir’im yarın ligler başlatırım

Öter düdükler,maçlar başlatırım

Nice koç futbolcular yere serilir

Ölen ölür kalan sağlar bizimdir

 

 

 

 345 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
5N1K BİR DE: A - 05/03/2022
Elimde Gazeteciler Cemiyeti Yayınlarından çıkma “Ne Haber” adlı bir kitap var. Kitabın yazarı gazeteci Mustafa Arslan.
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.774618.8499
Euro20.331520.4130