Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam292
Toplam Ziyaret1472273
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
“İLK GÜNKÜ AŞKLA” ve "HEP BİRLİKTE"
27/10/2015

   AKP’nin 1 Kasım seçimi için ürettiği genel slogan “İlk günkü aşkla” oldu. Hem de “hep birlikte”

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 22 Eylül’de yaptığı açıklamada, 1 Kasım genel seçimine ilişkin, "Yeniden yola çıkarken, milletle paylaştığımızı değerlerimize geri dönüyoruz. İlk günkü aşkla yeniden 'Bismillah' diyoruz" dedi.

  CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baytar da, AKP’nin seçim sloganının 'İlk günkü aşkla' AK Parti’nin bitişinin göstergesi olduğunu iddia etti.

  Şimdi ilk günkü gibi nasıl olur? Olur mu olmaz mı diye çok düşündüm. Ve Kadınlar Kulübü’nün internet sitesine girdim. Bakınız neler yazıyor:

  Soru: Aşk nasıl ilk günkü gibi kalır ya da tazelenir?

  Yanıtlar:

1-“Bence tamamen kişiliklerin uyuşmasıyla olabilecek şeyler bunlar. Biraz sağır, biraz kör birazda dilsiz olması lazım ilişkide iki tarafında....iki tarafında heyecanlı, pozitif ve yaratıcı olması lazım. Sürprizler ve küçük anılar oluşturmak her zaman işe yarar ilişkiyi canlı tutmaya. Mesela önemli bir gün yaşadınız anda size ait verebileceğiniz bir hediye-anı bırakabilirsiniz sevgilinize. (çok romantik bir akşam yaşamıştık sevgilimle, ona o gün taktığım küpeleri bırakmıştım ayrılırken geceyi hatırlasın diye, çok da sevinmişti gerçekten.”

2-“Gerçi burada konuşması mantık yürütmesi çok kolayda iş uygulamaya gelince çoğumuz sınıfta kalıyoruz sağırlıkta körlükte başta ben.”

3-“Gel gör ki işin içine kıskanmalar, kızgınlıklar, kırgınlıklar girince pek de mümkün olmuyor kusursuz bir ilişki yaşamak .”

4-“Her iki tarafında bu konuda özverili olması lazım, yoksa sadece kadının yada erkeğin sürekli çabasıyla olacak bir şey değil, kadın da erkek de saygılı, sevgili, anlayışlı olduğu sürece uzun süreli oluyor bazı şeyler, âmâ ilk günkü gibi mi dersen bence olmuyor, en azından kendi açımdan bu böyle,2.5 yıllık evliyim ve eşimle severek evlendik, malum cicim aylarından sonra belli bir hayat mücadelesine giriyorsun ve istesen de istemesen de bir günün bir gününü tutmuyor, anlayacağın mecburen ilk günkü gibi olmuyor, bazen sorun yaşadığında bana deli gibi aşık adam bu olamaz diye bile diyorsun...”

5-“İşte bende bunu diyorum bazen geliyor bir şeyden dolayı yani sen bu musun hayret dedirtiyor.”

6-“Bazen de aşk böceği gibi oluyor.. Bu erkekler hep böyle mi ya?”

7-“İşte bende bunu diyorum bazen geliyor bir şeyden dolayı yani sen bu musun hayret dedirtiyor.”

8-“Bazen de aşk böceği gibi oluyor.. Bu erkekler hep böyle mi ya?”

9-“Aşk bunu kendi kendine beceriyor işte öylesine büyülü, aşk..”

10-“Hiçbir aşk yıllar geçince ilk gün ki gibi kalmıyor neden çünkü alışkanlıklar başlıyor daha iyi tanıyorsun birbirini o birbirini tanımaya çalışma heyecanı falan gidiyor aşkın en ama en güzel günleri ilk bir yıl için geçerli sonrası bozuluyor”

11-“Maalesef aşklar ilk günkü gibi kalmıyor, ama gerçekten aşksa sağlam bir sevgiye, bağlılığa dönüşüyor, hatta aradaki sevgi daha da büyüyor, Bunun olması içinde ilk önce saygıyı korumak gerekiyor.”

12-“Aslında Bütün Kadınlar Melektir, Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler.... Hepsi Bu.”

  Bayanların verdiği yanıtlara bakılırsa aşkların ilk günkü gibi olmadığı gayet açık.  Bir de “Hep birlikte” nasıl olacaksa?

  AKP, ilk kurulduğu gibi mi?

  Cicim ayı biteli 13 yıl oldu.

  Karşılıklı saygı ve sevgi kaldı mı?

  İşin içine kıskanmalar, kızgınlıklar, kırgınlıklar girmedi mi?

  Her iki taraftan kim özverili oldu? Seçmen mi, AKP’mi?

  Artık halk deli gibi aşık değil AKP’ye.

  Seçim sloganına bakıp, ardından kadınların ifadelerini okuduktan sonra, CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baytar’ın, AKP’nin seçim sloganının 'İlk günkü aşkla' AKP’nin bitişinin göstergesi olduğunu iddia etmesini doğru buluyorum.

 

 838 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311