Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam238
Toplam Ziyaret1472219
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
İNCE HAREKET
13/08/2020

Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”

Bilindiği üzere Muharrem İnce, öğretmen ve siyasetçidir. 2018 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Cumhurbaşkanı adayı olmuştur. Ama seçilememiştir.

Sayın İnce son günlerde Türkiye’nin gündemini yoğun bir şekilde işgal etmiştir.

Ve derken beklenen açıklamasını yaptı.

Partiye demokrasi ve önseçim konusunda eleştiriler yönelten İnce, CHP yönetimini 'siyaseti izlemekle, bir şey yapmamakla' suçladı. CHP liderini eleştirdi.

Özetle şunları söyledi:

•Türkiye'nin aynı anda hem iktidar, hem muhalefet sorunu vardır ve bu kötü gidişattan CHP de nasibini almıştır.

•Kurultaylarımızda 5 dakika konuşma yapmak için büyük mücadeleler vermek gerekiyor. CHP'nin ne hale geldiğini herkes görsün. Kurultay iradesini tanımayan bir Genel Başkanımız var.

•Türkiye'nin sorunlarını ne tek adam iktidarı, ne de tek adam muhalefeti çözebilir.

•Hareketimizin adı bin günde memleket.

•Hareketimiz 4 Eylül'de başlayacak.

•Miting günü arkadaşımı vekillik listesinden çıkardılar, moralimi bozmak için elinden geleni yaptılar, kazanmamam için elinden geleni yaptılar.

•Seçim günü 13 bin sandıkta CHP'nin görevlisi yoktu, bana tüm tutanakları aldık dediler. 4 milyon oyu sokağa bıraktılar, çıkıp ikinci tura kaldı dediler. Benden yalan söylememi istediler. Bana veri vermediler, çünkü yok.

•Bir CHP'li saraya gitti diyorlar. Genel Başkanı arıyorum yapmayın etmeyin diye. Ses yok. Acaba genel başkan yardımcılarından biri mi gitti saraya?

•Eğer Erdoğan'ın eski arkadaşlarından birini Cumhurbaşkanı yapacaksak ben buna CHP iktidarı demem. Bizim Genel Başkanımızın cumhurbaşkanı olma iddiası yok.

•CHP seçimde başarısız mıydı? Hayır. Ama İstanbul'u Ankara'yı Kürt vatandaşların, HDP'lilerin oyuyla kazandı CHP. CHP yüreğini açarak teşekkür etmedi vatandaşlara. Ben yüreğimi açarak teşekkür ediyorum.

•Ben AKP'den ve MHP'den oy alabilme ihtimali olan bir insanım. Dolayısıyla sarayın beni desteklemesi mümkün değil. Saray destekliyor diyenler CHP içindeki rant baronlarıdır.

•Her bahar bir parti değiştirip elinde Çorum'un, Maraş'ın kanı olup da şimdi CHP'li gibi yapanlara dikkat et.”

Bana göre Muharrem İnce, kendini partiden attırmak istiyor. Bu eleştiriler karşısında CHP Yüksek Disiplin Kurulu “harekete” geçecektir. Ve büyük olasılıkla da ihraç edilecektir.

Sayın İnce, CHP’nin mağdurunu oynayıp, yollara düşecektir. Başlatacağı hareketin adını da “bin günde memleket” koyarak ve hareketini 4 Eylül'de Sivas Kongresinin yapıldığı Sivas’tan başlatacağını açıkladı.

Hayırlı ve uğurlu olsun derken, geçmişte CHP yönetimine kızıp hareket başlatanları, hatta parti kuranları gördük. Hepsi de siyasi mevta olup gittiler. Çoğunun adını bile kimse hatırlamıyor.

Birileri onu ziyaret edip yanlış yaptığını söylediler. Ama Muharem Bey kimseyi dinlemiyor. Yapacak bir şey yok. “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün” demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
355 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311