Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi17
Bugün Toplam441
Toplam Ziyaret1407766
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
SAADETTİN ASLAN RÜZGARI
05/01/2014

8 Aralık 2013 Pazar Günü, Devlet Bahçeli’nin de katıldığı törende MHP Karaisalı Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilen Saadettin Aslan, Devlet Bahçeli’nin söylediği şekilde başarıya ulaşmak, zafere varmak için bu süre zarfında çok çalışma ve bunun için önlerindeki süreyi ve bundan sonraki süreci çok iyi değerlendirme talimatlarına harfiyen uyarken, boşluğa ve gevşemeye ve yavaşlamaya yer vermeyerek arı gibi çalışmalarını sürdürüyor.

Aslan, daha bir ayını bile doldurmadan aday olarak ikinci tur gezilerini sürdürüyor. Hatta bazı yolu üzerindeki köylere üçüncü kez bile gitmiş. Aslan, “İşimiz çok, meselelerimiz ağır, yapacaklarımız fazladır” diyor, aynı Genel Başkanı Sayın Bahçeli gibi.

15 gündür İstanbul’da idim. Döner dönmez MHP Adayı Saadettin Aslan’ı aradım. Seçim çalışmaları ile ilgili varsa bir programlarına katılmak istediğimi söyledim. Beni Pazar günü yapacakları köy gezilerine davet etti. Pazar sabahı 09.30’da ilçe parti binasına vardım. Herkesle selamlaştık, çaylarımızı yudumladıktan sonra Beydemir’den başlamak üzere sırayla Hacılı, Eğlence, Cingöz, Etekli, Boztahta, Çukur ve Çevlik köylerini ziyaret ettik. Konvoy halindeki gezimizde MHP İlçe Başkanı Sayın A.Sezai Yılmaz’ın aracında ben, Yılmaz, Saadettin Aslan ve araç sürücüsü vardık. Hem köyleri gezdik, hem de araçta sürekli durum değerlendirmesi yaptık.

Aslan ve Başkan A.Sezai Yılmaz, çok iyi ve uyumlu bir ekip olmuş. Başarıyı ve zaferi birlikte yakalama mücadelesi veriyorlar.

Gözlemlediğim kadarıyla, Sayın Saadettin Aslan’ı 7’den 70’e herkes tanıyordu. Ziraat Mühendisi olarak ve aynı zamanda zirai ilaç bayiliği ve diğer çiftçi alet ve ekipman satışları ile herkesle çok sıcak ve yakın ilişkide olmuş. Karaisalı halkı geçimini çiftçilik ve hayvancılıkla sağlıyor. Bu nedenle Saadettin Aslan çok yakından tanınıyor. Ayrıca, köylü vatandaşlarına her konuda yardımcı olmuş biri. Bu nedenle köylüler ve seçmenler Aslan’ın bu iyiliklerini hiç unutmamışlar. Bu konuyu köylülerin sık sık dile getirdiklerine tanık oldum. Dedim ki, “MHP için doğru bir karar alınmış”

Sayın Devlet Bahçeli, 24 Ocak 2013 tarihinde Bilecik Söğüt konuşmasında, “Yürekten inanıyorum ki, Mahalli İdareler Genel seçimi bir uyanış, Cumhurbaşkanlığı seçimi bir uyarı ve Milletvekilliği Genel Seçim de Milliyetçi Hareket Partisi iktidarının bir tecellisi olacaktır “ diyordu.

Aslan ve ekibi ise köy gezilerinde asla siyasi konuşmalar yapmadılar. Rakip partilere ve adaylarına veya aday adaylarına karşı en küçük bir söz dahi söylemediler. Polemikten uzak, bir seçim gezisi yaptılar. Bu da seçmen nezdinde mutluluklara neden oldu.

Aslan, köy kahvehanelerine girdiği zaman veya yolda, sokakta karşılaştığı kişilere kendini tanıtma, adını zikretmede bulunmadı. Çünkü herkes onu ismiyle tanıyordu. Aslan, işte bu tanınmışlığın verdiği, kendinden emin hal ve hareketiyle bir kez daha gönüllerde taht kurduğunu bizlere göstermiş oldu.

Aslan, “Köpeksiz köyde değneksiz gezme” atasözünde olduğu gibi, CHP adayını saymaz isek, henüz rakibi belli olmamış şekilde rahattı. AK Parti’nin adayı belirlenip ve açıklanması halinde durum ne olur bilemeyiz ama bugün için Aslan, geleceğin Karaisalı Belediye Başkanıdır.

Aslan ile değerlendirmemize devam edeceğim.2186 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
5N1K BİR DE: A - 05/03/2022
Elimde Gazeteciler Cemiyeti Yayınlarından çıkma “Ne Haber” adlı bir kitap var. Kitabın yazarı gazeteci Mustafa Arslan.
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.774618.8499
Euro20.331520.4130