Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam158
Toplam Ziyaret1473878
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KUTSALLARIMIZ MI, PAKET Mİ?
10/10/2013

 

30 Mart 2014 seçimlerine  beş buçuk ay gibi bir zaman kaldı. Zaman su gibi akıp geçiyor. Bir de bakmışsınız 30 Mart Pazar olmuş ve sandığa gitmişsiniz.

O zaman kadar herkes politize olacak. Kime oy vereceğine karar vermiş olacaktır. Son günü ise “duygusal” olanlar fikrini değiştirecektir. Bu “çok duygusal “ kesim ise azımsanmayacak kadar çoktur. Ki bu seçimlerde artık ilçe merkezi değil, köylerdeki vatandaşlarımız da oy kullanacak. Kömürler odunluklara konulmuş, gıda paketleri kullanılıyor olacaktır. Bu arada çocuğu okuyan, eşi veya kendisi hasta olan, kredi kartı, telefon ve kredi borcu olanlar da rahatlayacaktır.

Artık bunlara alıştık. Kanıksadık. Yabancı gelmiyor bize. Bunlar önemli değil. Bu seçimin önemini halkımızın anlayıp anlamadığıdır önemli olan. Bilinçli bir şekilde seçime gidecek mi? Yoksa gıda kolisi veye 25 kiloluk 20 adetten oluşan  çevreyi kirleten yarım ton kara kömürler mi etkili olacak? Kaymakamlık yanında bekleyen kömürler oya tahvil olacak mı? Yoksa halkımız “Al paketi, vur tokatı” mı diyecek? Halkımız kendi kutsal değerlerine mi sahip çıkacak? Atatürk, Bayrak, Andımız, İstiklal Marşımız mı önemli olan diyecek, yoksa kutsallarımızın ve sembollerimizin bir önemi yok, kömür ve makarna mı diyecek? Bu ve buna benzer soruların kesin cevabı 30 Mart 2014 Pazar günü saat 21.00’den itibaren belli olacak.

Ancak, en önemli olanlardan bir tanesi ise kimin aday olacağıdır. Bu yazımda AK Parti’yle konuyu açmak isityorum. Şu ana kadar AK Parti içinde aday adayı olacakların isimleri 10’u geçmiyor. Bu ismler; Sıtkı Polat, Kemal Işık, Müslüm Öveç, Hasan Hüseyin Kuşçu, İlyas Karabulut, Yusuf İyi, Ali Metin, Mesut Yeşil, Aziz Özcan ve Günay Yüce. 

Saydığım bu ismleri tek tek incelediğimde hiç birisi bende heyacan uyandırmıyor. Acaba hepsini tek tek tanıyorum diye midir diye de düşünüyorum.  Önce bir  gazeteci olarak, duyarlı bir kişi olarak ben heyecanlanmalıyım ki, halkımız da heyecanlansın diyorum. Daha popüler biri çıkmalıdır diye bekliyorum.

İlçenin dinamiklerini harekete geçirebilecek, “önce ülkem,sonra ilçem” diyecek, bencil olmayacak, maddiyata önem vermeyecek, idealist olacak, ilçenin gelenekçi siyasetini terk edecek, kişisel duruşu ile güven verecek, Atatürk’ümüze, Andımız’a, Bayrağımıza, İstaklal Marşımıza, 10. Yıl Marşımıza, Anıtkabirimize, kısaca kutsallarımıza söz söyletmeyecek bir Aday istiyoruz.

Bu isteklerimizi karşılayacak bir adayı şuan AK Parti’de göremiyorum.

Bir sonraki yazımda MHP’yi ele alacağım.

 1830 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175