Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam254
Toplam Ziyaret1409227
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (12)
14/10/2018

Bu hafta siyaset kazanımıza odunu bir muhalif attı.

Cep telefonum çaldı.

Arayan bir ülkücü arkadaşım.

Karaisalı Belediye Başkanı Sayın Saadettin Aslan’ın muhaliflerinden. Bana dedi ki, aynen:

-          Bugünkü yerel gazeteleri inceledin mi?

-          -Hayır, henüz bakamadım.

-          Hele bir incele..

-          Hayırdır, ne var gazetelerde? Dedimse de, o

-          Sen bir incele. Sonra görüşürüz, dedi.

Merak ettim. Aldım elime bir yerel X gazeteyi, evirdim, çevirdim, ilginç bir şey bulamadım, derken gözüme MHP Adana İl Başkanının gazeteye yaptığı ziyarete yer vermiş. Okurken, okurken bir şey gözüme ilişti. Sanırım o arkadaş burayı gözüme sokmak istedi.

İl Başkanı diyor ki; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel'dir diyor. Ayrıca adını hatırlayamadığım bir ilçenin belediye başkanın adını vermiş ve bunlar partisinin adayı imiş. Diğer yerlerin adayları henüz belli değilmiş, sırası geldikçe açıklanacakmış vs. 

X x x

Ardından Ankara’dan bir hemşerimiz aradı. O da muhalifin tersini söylüyor. Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ın MHP lideri ile görüşmesine o da katılmış ama içeri girmemiş, dışarıda beklemişler. O da diyor ki, Saadettin Aslan MHP’nin 2019 yılı 31 Mart seçiminde adayıdır.

Ben iki arada bir derede kaldım. Şimdi hangisi doğru söylüyor?

Diyorum ki, bir belediye başkanı liderinden “sen zaten başkansın, çalışmalarına devam et” dememişse, gelip Karaisalı’da Devlet Bahçeli’den “aday ol emri” diye bir açıklama yapabilir mi? Lider sultasının tam hakim olduğu bir parti de ona rağmen böyle bir açıklama, kendi ayağına sıkmak değilse, kafasına sıkmak gibi bir şeydir, diye düşünüyorum.

Parti içindeki Aslan muhaliflerinin düşünceleri en yukarıdaki gibi. Saadettin Aslan ve ekibi de adayız diyorlar. Daha bu konuyu Sayın Başkanla bir araya gelip konuşamadım. Bu olayı kendi ağzından dinlemek en doğrusu olacaktır.

X x x

KARAİSALISPOR’A ARTIK SAHİP ÇIKIN

Kaç yıldır ilk kez Karaisalı Belediye hopörlerinden Karaisalıspor’a destek anonsu yapıldı. Karaisalıspor- Yüreğir Belediyespor maçının duyurusu verildi. Saadettin Aslan Başkana bu ilk adımından dolayı teşekkür ediyorum.

Yeşil Beyazlı takım, kulüp kimsenin babasının malı değil. Bugün başında Ali olur, yarın Veli. Ali gider Veli gelir. Bu kulüp, bu takım hepimizindir.

Sayın Başkan, bu küçük desteğinizle biz futbolseverleri sevindirdiniz. Daha yeterli değil. Devamını bekliyoruz. Bu hafta deplasmana gidecek olan takımın aracını siz ayarlayın. Maçtan sonra futbolcularımıza ve teknik heyetimize bir yemek yedirin. Üç maçta galip gelerek lider olan bu gençlerin eşofman takımları yok. Havalar soğumaya başladı, üşüyecekler. Bunlara birer eşofman alın. Eşofmanın arkasına veya önüne reklamınızı yazdırın.

Hatta bir hafta sonu ekibinizle gelin şeref tribününden maçı bir izleyin.

Buzlar hafif erimişken bu jestleri de bekliyoruz.

Acaba çok mu şey istedik sizden?926 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
5N1K BİR DE: A - 05/03/2022
Elimde Gazeteciler Cemiyeti Yayınlarından çıkma “Ne Haber” adlı bir kitap var. Kitabın yazarı gazeteci Mustafa Arslan.
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841