Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam231
Toplam Ziyaret1472212
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (17)
21/11/2018

Geçen Pazar Günü Yüreğir Serinevler Kapalı Spor Salonu’na gittim. Çok kalabalıktı. Hani derler ya, iğne atsan yere düşmez, öyleydi.

Girişte Yüreğir Belediyesi çorba aracını getirmiş, çeşmeden çorba akıyor. Bir bardak ben de aldım, mercimek çorbasıymış. Gayet güzeldi, yanında ekmek de veriyorlar. Sabah, öğle ve akşam çorbamızı içtik. Mahmut Çelikcan Başkana teşekkür ediyorum. Aslında biz Karaisalılıar kuru fasulye ve nohut yemeyi çok severiz. Karaisalı'da lokantalarda kara kazanlarda kuru fasulye-pilav yemek ise ayrı bir zevk. Tek sorun çok gaz yapması.

Her taraf süslenmiş, stant çadırları kurulmuş. Aday adaylarının çay, su, poğaça, simit ikramları var. El broşürü, kartvizitler uzatılıyor. Ben hiç birini almadım, çünkü işime yaramaz. Benim gözüm Karaisalı Belediye Başkan aday adaylarındaydı. Daha ilk karşılaştığım aday adayına sordum,

- AK Parti'de bu temayül yoklamasının bir esprisi var mı?”

-       - Aslında yok, her şeyi genel merkez biliyor. Adayları orası belirliyor.

-          -Peki o zaman niye bu kadar masraf ve emek?

-     --- Gazımızı almak için. Teşkilata sorduk demek için. Demokratik bir görüntü vermek için.

--P-Peki siz bile bile buna niye alet oluyorsunuz?

-         - Sıfır çekmemek için. Temayülde yokmuş dedirtmemek için buradayız.

-      - -Peki bugün sonuç açıklanır mı sizce?

-          - Siz benden daha iyi biliyorsunuz bunları. Beni konuşturmayın. 

Evet, aday adayı arkadaşımızın dedikleri birebir doğruydu. Bu sorumu samimi olduğum diğer aday adayı arkadaşlara da sordum, hemen hemen aynı yanıtları aldım.

Bir de samimi olmayı bırakın, hayatımda ilk kez gördüğüm aday adayı arkadaşlarla tanışma fırsatım oldu. Dedik ya, burası siyasi yarış yeri değil, panayır yeriydi.

15 aday adayı içinden iki aday adayı kardeşimiz stant açmış, gelen konuklarını ağırlıyorlardı. Diğerleri ise Seyyar Tayyar gibi ortalıkta geziniyordu.

Karaisalı için açılan sandıkta 115 kişi oy kullanacak kişi var. İlçe yönetim kurulu, ilçe kadın ve gençlik kolları, belediye meclis üyeleri, İl Yönetim Kurulu üyeleri. Sanıyorum 15-20 kişi de oylamaya katılmadı, diğerleri oyunu kullandı. Saat 15.00’ten sonra ortalıkta gezinen aday adayları yavaş yavaş kayboldular.

Bir ben kaldım ortada.

Sandıklar açılmadı. Bir torbaya konuldu, ağzı sıkı sıkıya bağlandı, mühürlendi. Götürdüler. Nereye mi? Onu kimse bilemiyor. Aday adayı arkadaşın dediği gibi o torbanın da bir önemi yok zaten. Aday genel merkezce belirleniyormuş.

Bize ve aday adaylarına beklemek düşer zaten. Ankara’ya çağrılarak bir de sözlü mülakata tabi tutulacak bazıları, kimileri ise hiç çağrılmayacak.

Bekleyeceğiz sonucu…915 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311