Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam238
Toplam Ziyaret1472219
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI BAŞARDI
15/04/2013

Karaisalı Platformu bir ilki başardı.

Karaisalı Platformu, kurulduğu 2 yıldan bu yana birçok başarılı organizasyonlara imza attı. Ama, arkasında hep Adana Büyükşehir Belediyesi vardı.

Platform öncesinde ve sonrasında maddi kaynak belediyeden olunca, etkinliklerde, özellikle de sahnede Belediye, mikrofonu da eline geçiriyordu. Ondan sonra mikrofonik kardeşimiz belediye başkanını allayıp, pullayıp şirin göstermeye çalışıyordu. Parayı veren düdüğü çalıyor ve keseri başkan tarafına yontuyordu.

Ama 14 Nisan 2013 tarihine düzenlenen ve 20 bine yakın Karaisalılı vatandaşımızın katıldığı muhteşem etkinlikte Adana Büyükşehir Belediyesi’nden bir tek lira dahi alınmamıştı. Bu konuda Belediye’nin kapısında beklenilmemiş, onurlu bir şekilde Karaisalı’nın öz evlatlarının maddi ve manevi desteği ve katkısı ile muhteşem tablo yakalanmıştı. Bu konuda Platform Başkanı Sayın Hidayet Sarı ve Genel Sekreter İsmail Demirkeser’in olağanüstü çabalarını ve platform yönetimi ile üyelerinin özverilerini takdir etmemek elde değil.

ETKİNLİĞE GÖLGE DÜŞECEK GİBİ OLDU AMA

Kuvayı Milliye Şenliklerinde ufak da olsa, hava açık olmasına rağmen gölge düşer gibi oldu ama, genel hava içerisinde fazla da önemsenmedi. Karaisalılıların birlik ve beraberliğine gölge düşürmemek için daha çok siyasilerin dikkat etmesi gerekiyor. Mikrofonu eline alan bir siyasetçimiz, orada Hükümetin icraatlarından, ilçeye yapılan yatırımlardan uzun uzun bahsetmesi ve genel merkeze ve genel başkana selam, mesaj göstermesi doğru değildi. Çünkü, o etkinlik siyasi bir etkinlik değildi. O etkinlik; Kuvayı Milliye coşkusunu anlatmak, Yörük Türkmen geleneğini yaşatmak, müzik, eğlence ile birlik ve beraberliği en üst seviyeye çıkarmaktı. CHP Milletvekili Turgay Develi’nin protokol sıralarına oturmaması bu yüzden olsa gerek.

Ve bu olaya, bırakın başka siyasi düşünceye mensup kişileri AK Partililer bile hoş bakmadı.

Bu konuda biraz daha dikkat lütfen…

Etkinlikle ilgili değerlendirmelerimiz devam edecektir. 2010 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311