Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi17
Bugün Toplam436
Toplam Ziyaret1407761
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (5)
02/09/2018

188 Nolu Adana- Karaisalı arası sefer yapan Adana Büyükşehir Belediyesi otobüsüne saat 07.00’de Kanalköprü’deki duraktan bindim. O gün 30 Ağustos Zafer Bayramı günü. O gün belediye otobüsleri ücretsiz. Yolcular gayet memnun. Otobüs sürücüsü “bugün 30 Ağustos ücretsiz, zafer bayramınız kutlu olsun” diyordu. Ve bu sayede 30 Ağustos’tan bihaber olan vatandaşlarda bu günü hatırlamış oldular.

1 saat sonra kazaya vardım. Otobüsten iner inmez bir vatandaş koluma girdi. 70 yaşlarında. Kendisine yapılan haksızlıklardan bahsetti ve bunu haber yapmam için para teklifinde bulundu. Ben de haberlerden para alınmaz, ama reklam ve aboneden para alınır dedimse de adam elini cebine atmak istedi. Neyse vatandaşı para konusunda ikna ettim. Kaymakamlığa dilekçe yazmış. Dedim ki Kaymakamlıktan gelecek cevabı bekleyelim. Gelen cevabı bana da verirsen bir haber yaparım dedim, anlaştık, beklemeye karar verdik.

MHP İlçe Başkanı a.Sezai Yılmaz ile tören alanında karşılaştık. Haber olarak sitemizde de yayınladık. Haberin bir bölümü şöyle:

Karaisalı Belediye Başkanlığı için MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin vereceği karara saygılı olacaklarını ve  kimi aday gösterirse onu vargüçleri ile destekleyeceklerini kaydeden Yılmaz, “Karaisalı Belediye Başkanı ile aramızda sorun olduğunu iddia eden ve düşünen var ise yanılıyorlar. Bu tür asılsız haberlere itibar edilmesin” dedi.

Bir siyasetçi bu ifadeyi şöyle yorumladı:

“Genel Başkanımız kimi aday gösterirse onu destekleriz demek, Saadettin Aslan aday gösterilmeyebilir, demektir.”

Ben ise böyle düşünmemiştim, adam beni düşündürmeye itti.

Şimdi siz buradan ne anladıysanız o.

MHP cephesinden bu kadar.

X x x

Gelelim AK Parti cephesine.

Bir berbere girdim. Genelde siyasi kulis merkezleri olarak berberler bilinir ya. Berberin bir şeyden haberi yok. O bana soruyor. Fakat bizim sitemizi yakından takip eden biri. Yazılarımızı okuyor. Ne öğrendiyse sitemizden öğreniyormuş.

Fakat berberde oturan bir arkadaş “AKP’nin adayı Mehmet Gildir’miş “ dedi. Onu daha önce de duymuştum. Hatta birkaç gün önce bir dostum bana aynı şekilde bir mesaj attı. Ben de “Hayırlı olsun” şeklinde cevap yazdım.

Sayın Gildir’i çok iyi tanırım. Karaisalı Belediyesi’nde uzun süre Fen İşleri Müdürlüğü yaptı. ASKİ’de Genel Müdürlüğü’nde çeşitli müdürlük görevinde bulundu. Şimdi de kaç dönemdir Yüreğir Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulunuyor. Bu nedenle belediyeler kanununu ve ilgili mevzuatları ve uygulamalarını gayet iyi biliyor. Adama doğuştan belediyeci diyebiliriz. Kendini çok iyi yetiştirmiş bir yerel yönetim bürokratı. Eğitimi ve deneyimi ile başkanlık koltuğunu doldurabilecek bir isim.

Neden olmasın?

X x x

CHP, yine bildiğiniz gibi.

Umutsuz vak’a.

Karaisalı sola kapalı bir ilçe.

Oğuz Adem Selçuk’un son seçimleri değerlendirdiği yazısında şöyle bir cümle kurmuştu: Bütün ekonomik sıkıntılara, döviz yükselmelerine, ithalat-ihracat dengesizliğine rağmen AKP seçmeni, dindarlık ve muhafazakârlığın da ötesinde mutaassıplaştırılarak bloke edilmiştir.”

 “Mutaassıplaştırılarak bloke edilen seçmen” yapısı Karaisalı seçmenini de anlatmaktadır.

Bu nedenle CHP’nin Karaisalı’da hiçbir şansı yoktur.

X x x

Bir ilçe başkanımızın bana, “Her duyduğunu yazma. İşin gerçeğini benden duy ve yaz” diyor.

O başka şeyler söylüyor, başkaları ise daha değişik şeyler söylüyor. Bizim Sitemizin sloganı ise “Karaisalı’nın Sesi, Gözü ve Kulağı”dır. Sadece ondan duyduğumuzu yazacak olursak diğer görüşlere kulağımızı kapatmış ve tek bir kişinin sesi oluruz. Kulağımız bir tane değil ki? Özellikle siyasi kulislerde söylenenlere kulaklarımızı kapatamayız ki. Kendimize “sahibinin sesi” dedirtemeyiz ki. Ayrıca tüm yazılanları biz uydurmuyoruz ki, kulislerdeki konuşulanları aktarıyoruz sadece.

Tüm Karaisalılar bizden siyasi haber ve yazılar bekliyor. Bu nedenle “Karaisalı’nın Sesi, Gözü ve Kulağı” olmaya devam edeceğiz.

Yazılarımızda doğru olmayan şeyler olur ise, doğrusunu açıklamak için siyasilerimize de cevap hakkı doğmakta ve propaganda yapmalarına yol açılmaktadır.

Bizi izlemeye devam edin…

 788 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
5N1K BİR DE: A - 05/03/2022
Elimde Gazeteciler Cemiyeti Yayınlarından çıkma “Ne Haber” adlı bir kitap var. Kitabın yazarı gazeteci Mustafa Arslan.
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.774618.8499
Euro20.331520.4130