Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam274
Toplam Ziyaret1409247
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
"BİZE PLAN DEĞİL PİLAV LAZIM"
12/04/2014
Karaisalı Belediyesi Meclisi 2014 versiyonu piyasaya sürüldü. Daha ilk günden yanlışlıklarla dolu olan meclis adeta "Bize plan değil, pilav lazım" dedirtti.
Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 3 AK Partili, 2 de MHP'li var. İçlerinden biri bütçeden anlar. O da Mali Müşavir A. Celil Sak'tır.
Biri buğday tüccarı (Celalettin Sürme) 
Biri değirmenci.Tüccarımız bulgurluk bugdayı değirmenciye (Osman Kurdak) gönderir.  O da bugdayı bulgura dönüştürür.
15 kişi içinde bir tek ev hanımı var. O bu komisyonda değil ama, güzel pilav pişirir (Durdane Çopuroğlu)
Bu kadar komisyon üyesi içerisinde iki tane de plav yiyicisi olması lazım. Onlar da emekli öğretmen. (Rifat Köroğlu ve Hasbi Özenir)
Pişecek pilavlar beş kişinin boğazından geçmeyecek tabi.
Toplam 15 meclis üyesi bir de başkan. İki-üç tanede yardımcı olarak personel var. Toplam 20 kişi bol bol pilav yiyecek gibi görünüyor.
Şimdiden afiyet olsun.
 
TARIM, ORMAN VE KÖY (MAHALLE) KOMİSYONU
Şimdi de Tarım Orman ve Köy Komisyonu'na bakalım.
Daha oluşturulmadan bir tartışma başladı.  Bir dönemin İl Genel Meclisi Başkanı olan İlyas karabulut dedi ki, "Arkadaşlar köy diye bir şey kalmadı. Her yer mahalle oldu. Şimdi bu kararı böyle alırsak, hiç bir mahalleye hizmet gitmez"
Adam haklı.
Herkes şokta.
Sonradan düzeltilme kararı alındı.
Bakın Komisyon üyelerimiz kimlerden oluşuyor: 
İlyas karabulut, Hasbi Özenir, Durdane Çopuroğlu  (AK Parti) Mustafa Durak, Cumali Işıl (MHP) 
Bence eksik. AK Parti bunlardan birini çıkarmalı ve gerçek köylü olan, hiç bir zaman köylülüğünü üzerinden atamayacak Hasan Köylü yazılmalıydı. 
 
DURDANE ÇOPUROĞLU
Her zaman kara şalvar giyen Durdane Çopuroğlu da o gün oldukça şıktı. Bu kez etek giymişti. AK Parti 9 meclis üyeleri arasına ilk kez bir kadını seçilebilecek yere yazmıştı. Kadın kotasına tek önem veren parti olmuştu. Sayısı azdı, en az 2 tane olmalıydı. Çopuroğlu hanımın yanına bir de Gülhan Kasap yakışırdı hani. Ama erkek egemen MHP'ye bakarak AK Parti'yi sadece bu nedenle kutlamak gerekir. 
 
KARAİSALILILIĞI TESÇİL EDİLDİ 
Herkes sıra ile kendini tanıtırken, adını, soy adını, köyünü ve mesleğini söyledi.Sıra Durdane Çopuroğlu'na geldiğinde ise tıkandı. Ne diyeceğini şaşırdı. Karaisalı mı dese iyidir, yoKsa Kurttepeli mi dese iyidir. Zaten o da öyle dedi.
-Karaisalılı mı desem, Kurttepeli miyim desem bilemiyorum.
Yıllardır Karaisalılı ile evli, burada yaşıyor, buranın ekmeğini yiyor, suyunu içiyor, havasını kokluyor.
En sonunda meclis üyeleri oy birliği ile Durdane Çopuroğlu'nun Karaisalılı olduğuna karar verdiler.  Durdane Çopuroğlu da derin bir nefes aldı. 
X X X 
Bu meclis çok renkli olacak.
Yeni yerine taşındığında duyarlı tüm halkımızı meclisi izlemeye davet ediyorum.
Meclis toplantıları alenidr. Herkese açıktır. Bu yasal ve demokratik bir haktır. Lüten Söğütlü Kahvede, Çay Bahçesinde oturarak,dedikodu yaparak zaman geçirmeyiniz. Gelin ayda beş gün mecliste alınan kararları anında canlı olarak izleyin. Sakın ha, yerinizden söze girmeye kalkmayın. Çünkü mecliste konuşmak sadece meclis üyelerine verilmiş bir haktır. 
9 üye ile mecliste çoğunluğu ele geçiren AK Parti, 6 üyeli MHP'ye tuz mu yalatacaklar, yoksa Karaisalı için uyum içinde mi çalışacaklar, zamanla hep beraber göreceğiz. 
Buyrun temaşaya. 
 


1732 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
5N1K BİR DE: A - 05/03/2022
Elimde Gazeteciler Cemiyeti Yayınlarından çıkma “Ne Haber” adlı bir kitap var. Kitabın yazarı gazeteci Mustafa Arslan.
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841