Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam343
Toplam Ziyaret1557015
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI AK PARTİ’DE AKİL ADAM İHTİYACI
25/05/2013

Birlikte olduğum bir Karaisalılı kanaat önderi dostumla yaptığımız sohbet 3 saat sürdü ama bana üç aylık siyasi yazı malzemesi verdi farkında olmadan.

Ben siyaseti “Birilerini sırtından bir yerlere gelme sanatı” olarak yorumlarım her zaman. Siyasette ya birilerine kendini taşıttıracaksın, ya da birilerini sırtında taşıyacaksın. Yanlış veya doğru bu benim şahsi düşüncem.

Kanaat önderi arkadaşım ise Karaisalı’daki son günlerin siyasetini şu şekilde izah etti:

“Hiçbir yerde olmayıp her yerde varmış gibi görünmek/Hiçbir şey olmayıp, her şeymiş gibi görünmek.”

Son iki yazıma gelen yorumlara bakınca, Karaisalı AKP pardon AK Parti (edepsizliğimi düzeltiyorum) yamalı bohça gibi. Bölünmüş, bölünmüş oğlu bölünmüş.

Karaisalı AK Parti’yi derleyip, toparlayacak, tüm bölünmüş gruplara ağabeylik yapacak, akil bir adama ihtiyaç olduğu kesin. Eğer AK Parti bunu gerçekleştiremez ise Karaisalı’da son yerel ve genel seçimlerdeki oylarına bakarak seçimi kesin alırız gibi düşünmeleri hayalden öteye geçemez. Parçalanmış bir teşkilatın çoğunluğu, güneşin batışını değil, bırakın hilali, yarım ayı, dolunayın doğuşunu izleyecektir, zevk içinde.

Sayın Fatoş Gürkan hanımın tercihi Ünal Işık’tan yana olmuştur. Ama denenmiştir ve başarılı olamamıştır. Yanlışta ısrar etmek, ikinci bir yanlışlıktır. İki yanlış bir doğru etmez.

Sayın Ünal Işık kardeşimizi de üzmeden bir değişikliğe gidilmelidir. Örneğin, Sayın Ünal Işık, Karaisalı Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıklamak için görevinden istifa etmelidir. Yerine belirlenecek bir toparlayıcı Akil başkan atanmalıdır ve seçime bu yönetim ile gidilmelidir. Bu formül Fatoş hanımı da, Ünal Işık Beyi de kurtarır. Aksi halde seçimin mağlubiyeti bu ikiliye çıkartılacağı kesindir. Kalfalığını tamamlamaya çalışan Fatoş Hanım milletvekilliğini de şimdiden veda etmeye başlamalıdır. Ustalık dönemi de kapanmış olacaktır.

Şimdi akil adam kim olacak sorusu başlayacaktır?

Öncelikle bu akil adam, her şeyden önce Yakil olmamalıdır. Yani yandaş olmamalıdır.

Benim aklımda böyle birileri var ama, bana parti içişlerine karışmak düşmez.

Ben tarafsızım, bağımsızım.2032 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4) - 26/09/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4) - 26/09/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (3) - 28/08/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (3)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (2) - 23/08/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (2)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (1) - 19/08/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (1)
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
 Devamı
AlışSatış
Dolar27.156027.2649
Euro28.882528.9982