Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi18
Bugün Toplam420
Toplam Ziyaret1407745
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (4)
24/08/2018

Kazan kaynamaya devam ediyor. Ben de kazanın altına ha bire odunları atıyorum.

Kimseyi öne çıkarmaya çalışmıyorum. Benim için tüm aday adayları veya adaylar birdir. Kim kazanırsa kazansın, onu kutlarım. Çünkü ben demokrasiye inanan biriyim. Demokratik olgunluğa sahip olduğumu düşünüyorum.

Zaman zaman herhangi bir aday adayı ile görüşmeler yapıyorum. İlçede ve Adana merkezinde kulis merkezlerine gidiyorum. Orada duyduklarımı ve gördüklerimi siz değerli okurlarla paylaşıyorum. Çünkü biz site olarak Karaisalı’nın sesi, gözü ve kulağıyız.

Bayramın ikinci günü Ankara’da gerek partiler arasında ve gerekse her parti kendi üyeleri arasında bir bayramlaşma törenleri gerçekleştirirler. Bunlardan biri de MHP idi. El öptürmesi ile meşhur olan MHP lideri Devlet Bahçeli’nin elini ilk öpenlerden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü olmuştur. Bahçeli, elini öpen Sözlü’ye gitmemesini ve yanında durmasını isteyen el hareketi ile emir verdi. Biz de televizyonlarda izledik. Ve 3.gün belediye basın bürosundan bu haber ayrıca medyaya servis edildi.

Bu olaydan bize ne diyenler olacaktır tabi ki. Size ne değil, bize ne değil. Bahçeli’nin son hareketini ben “Benim Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayın sensin” diye yorumladım. Bu da demek oluyor ki, Hüseyin Sözlü ile uyumlu bir şekilde çalışarak hizmetlerin gelmesini sağlayan Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan da MHP’nin Karaisalı adayıdır.

O nedenle, MHP içinde olup da Karaisalı Belediye Başkanlığına aday adayı olacaklara bu fotoğraf gösterilmelidir. Ve nitekim ben dün adı kulislerde aday adayı olarak geçen bir arkadaşıma bunu anlattım. Kendisi de izlemiş o sahneyi. Temkinli konuşuyor,”Bakalım, göreceğiz, bekleyeceğiz” dedi.

Diyelim ki Sözlü ve Saadettin Aslan aday gösterildi. Seçimi kazanırlar mı? Onu bilemeyiz. Sandık bilir, halkımız bilir.

Yalnız şu var ki, belediye başkanları herkesi dört dörtlük memnun edemez. Sorunlar yaşayabilir, sorun çıkartabilir, kalp kırabilir. Maddi ve manevi zarar verebilir. Bırakınız rakip partileri, kendi partilileri arasında büyük çatlaklıklara yol açabilir. Her şey geçmişte kaldı deyip, belediye başkanı, kalbini kırdığı insanların gönlünü almalıdır. Gerekirse özür dilemelidir. Maddi ve manevi yönden helalleşmelidir. Daha seçimlere 7 ay var. Zaman geçmiş değildir. Beklentiler de bu yönde zaten. Gerek teşkilatla gerekse piyasa ile olan sorunları aşmalıdır ki, seçimi tekrar kazanabilsinler.

Benden dostça tavsiyelerdir bunlar. Alan alır, almayanlar kendi bilir.

Biz yazmaya devam edeceğiz… 671 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
5N1K BİR DE: A - 05/03/2022
Elimde Gazeteciler Cemiyeti Yayınlarından çıkma “Ne Haber” adlı bir kitap var. Kitabın yazarı gazeteci Mustafa Arslan.
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.774618.8499
Euro20.331520.4130