Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam286
Toplam Ziyaret1472267
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
TAPANTEPE NİRE KARAİSALI NİRE KARDEŞİM?
10/01/2015
Geçtiğimiz günlerde Adana Büyükşehir Belediyesinden medyaya bir bildiri yollandı. Bildirinin özeti şöyle:Kayseri'den toplanan itler, Karaisalı’nın Tapantepe Köyüne bırakılıyor muş.
Önce haberi bir okuyalım:
“Opr. Dr. Fatih Karayandı, Kayseri Belediyesi nin Adana'ya soKaK köpeği getirip bıraktığına dair kanıtlar olduğu belirterek, şikayetçi olduklarını ve resmi prosedür başlattıklarını açıkladı.
Kayseri'den Adana'ya sokak köpeği taşınıyor
Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, bir yandan Adana il sınırları içindeki sokak köpekleri sorununu son derece insanı yöntemlerle azaltmaya çalışırken, bir yandan da şehir dışından Adana'ya getirilen köpeklerin bakımını yapmak, onlara yiyecek ve barınma yeri temin etmek zorunda kalıyor. 
Son günlerde özellikle komşu illerden Adana'ya köpek taşındığı ve bu işlemin de bazı kamu Kuruluşlarınca yapıldığına dair derin kanıtlar var.Karaisalı ilçesinin Tapantepe mevkisinde 40 civarında barınak köpeği bulundu. Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığının yaptığı inceleme sonucu, köpeklerden bazılarının bir başka şehrin belediyesine ait küpe taşıdığı görüldü. 
ADANA YA BAŞKA ŞEHİRDEN SOKAK KÖPEĞİ BIRAKILMASI BİZİ ÜZÜYOR
 Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Opr. Dr. Fatih Karayandı, "En son ulusal basında da gündeme gelen Karaisalı Tapantepe bölgesinde başıboş kırk kadar barınak köpeğinin bırakılması ile ilgili şikayetlerimiz var. Bu hayvanların barınak hayvanı olduğunu anlamak güç değil. Bizim ekiplerimiz hızlıca olaya müdahale etti. Hayvanlar insanlardan kaçmıyor ve bizim götürdüğümüz mama torbalarını tanıyor. Hayvanlar hemen yanımıza geldi. Topladığımız hayvanların bir kısmının kulaklarında küpe olduğunu gördük. Kulaklarmdaki küpeler bizim kullandığımız küpeler değil. Hatta bazı hayvanların kupaklarında Kayseri Belediyesi ne ait küpeler mevcut. Bununla ilgili fotoğraf ve görüntüler elimizde var. 
Biz bu konuda şikayetçiyiz. Bununla ilgili resmii prosüdürler başlatıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi olarak, kentimizdeki sokak hayvanlarıyla ilgili imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız fakat kent dışından da böyle istismarların gerçekleşmesi işimizi zorlaştırıyor ve bizi üzüyor" dedi. 
Sağlık İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, sokak köpeklerinin Adana'ya araçla taşınmış olabileceği ihtimalinin güçlü olduğunu aktardı.”
Haberin özüne bir şey demiyoruz. Doğru olabilir. Yani itlerin Adana’ya getirlip bırakması olayı doğrudur belki. Kayseri it ihraç etmiş, Adana’da oradan ithal etmiş oluyor bu durumda.
Konumuz bu değil.
Tapantepe Mahallesinin Karaisalı’ya değil de Çukurova’ya bağlı olduğunun bilinmemesidir. Biz bu yanlışlığın düzeltilmesi peşindeyiz.
Polis kayıtlarında, devletin diğer kurumları arasında ve yerel yönetimlerde Salbaş’ın halen Karaisalı İlçesine bağlı olduğu yazılmakta ve medyaya servis edilmektedir.
Diyoruz ki; Gelin şu işi kökünden çözelim ve Salbaş başta olmak üzere bize geri versinler köylerimizi. Hem bu tür yanlışlıklar önlenir hem ilçemizin nüfusu artar.
Bunu gerçekleştirelim biz itlere razıyız. Ne de olsa on lar da Allah’ın yarattıkları.


1445 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311