Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam76
Toplam Ziyaret1476684
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
TEBRİKLER KARAİSALI
27/04/2020

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 2 aydır evden çıkmamıştım.  8 yıl önce geçirdiğim kalp ameliyatı ve diyabet hastası olmam nedeniyle kronik hasta sayıldığımızdan dolayı, ailemin baskısından kafamızı pencereden dışarı çıkarmama yasak getirilmişti. Yani kendi OHAL’imizi ilan etmiştik. Ama aklım hep Karaisalı’daydı. Oradan sağlıklı bir haber alamamıştım. Bir kez Karaisalı Belediyesi’nin sokakları vidanjör ile yıkayıp dezenfekte edildiğine dair belediye basın bülteni göndermişti.

Karaisalı Kaymakamlığına atanan Sayın Mehmet Kaya ile henüz tanışmamıştım. Onu da ziyaret etmek istiyordum.

4 günlük sokağa çıkma yasağı sona erince (aslında biz basın mensuplarına yasak yok) Karaisalı’ya gitmeye karar verdim. Aileden de özel izin çıkardım tabi. Merkez otogarın arkasında Aydınlar Mahallesinde oturuyorum. Sabah 10.00’da ağzımda maske ile evden çıktım. Her yarım saatte bir Karaisalı minibüsleri bizim sokaktan geçerdi. 1 saat bekledim, araç gelmedi. Saat 11.10’da 166 nolu Belediye otobüsüne bindim, Kanalköprü’de indim. Fatih Durağına geçtim. 11.30’da Karaisalı Minibüsü bizim mahalleden geçerek geldi tabi. Araç sürücüsü Mustafa’nın ağzında maske takılı. Yolcuları tek sıra oturtuyor. Bir kişi başka bir yolcunun yanına oturunca onu uyardı ve tek oturmasını sağladı. Tebrik ettim içimden.

Yolda manzarayı seyrediyorum. Buğdaylar henüz yeşil. Bir ay içinde biçilme aşamasına gelecek. Sıcaklar henüz daha gelmedi. Doğa işini bilir. Ona müdahale edemez kimse. Sıcaklar aniden bastıracak ve buğdaylar zamanında hasat edilecek. Herşeyin bir zamanı var.

Karaisalı’ya geldik. Sokaklarda insanları görüyorum. Çoğunluğunda maske var. Birkaç kişi maskeyi yarım takmış, birkaç kişide maske yoktu. Karaisalı büyük oranda uymuştu.

Bazı küçük esnaf dükkanlarını kapatmıştı. Berberler, lokantalar kapalıydı. Her zaman yaptığım gibi önce Cumhuriyet Meydanındaki saat kulesini 7 kez turladım. Kutsal memleketimin en kutsal yeri bana göre. Çünkü Karaisalı’nın merkezi orası.  Adının Cumhuriyet olmasından olsa gerek…

Sonra Çınaraltı Pastanesine geçtim. Kronik vakayım ya, oruç tutamıyorum. Bir bardak çay içtim. Çopuroğlu kardeşler ve çalışanları Enes ile sohbet ettikten sonra Özel İdare İşhanı içine girdim. Kızılay Temsilciliği açıktı. İçerde Kızılay Temsilcisi İbrahim Efe vardı. Koordinatör Nevzat Özgün yaş haddinden dolayı korona nedeniyle evindeymiş. Telefonlaştık. Koronalı günlerde neler yaptıklarını sordum. Onun haberini sitemizde okuyacaksınız.

Tebrik ettim, kutladım.

Kaymakamlığa giderken genç bir arkadaş yanıma geldi, 2 metre geriden konuşarak beni kutladı. Bütün yazılarımızı okuyormuş, “Esrar-ı Sır” başlıklı yazımın son cümlesi hoşuna gitmiş. Bunlar bizim için onur verici şeyler.  Ben de ona teşekkür ettim, “Allah razı olsun” dedim.

Karaisalı Kaymakamlığına geçtim. 28 yaşındaki genç Kaymakamımız Mehmet Kaya ile tanıştım. Karaisalı’da koronovirüsü sordum. Sağolsun, içtenlikle yanıtladı. Heberi sitemizde yaptık.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan makamındaymış. Onunla görüştüm. Oradan çıkıp ilçe içinde gezdim.

Banka önünde sosyal mesafe kurallarına uymuşlar, sırasını bekliyor herkes.

Eczaneler gerekli önlemini almış.

Polis aracı ilçe içinde gezerek gerekli uyarıları yapıyordu.

Dönüşte yine Karaisalı minibüsüne bindim, bu minibüste de sosyal mesafe kuralına uyuluyordu.Mahallemde araçtan indim.

Devletine ve milletine bağlı Karaisalı insanının korona nedeniyle devletimizin aldığı kararlara çok büyük oranda uyduğuna tanık oldum.
Kaymakam Bey makamında.
Belediye Başkanı makamında.
Tüm kamu kurumlarının görevlileri görevinin başında.
Karaisalı emin ellerde.

Karaisalı’yı tebrik ettim.522 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar23.304923.3983
Euro24.992825.0929