Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam154
Toplam Ziyaret1473874
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
Kızıldağ'da güreş ağası kim olacak?
03/09/2011


İlk kez hangi yılda başlatıldığı bilinmeyen ama yüzyıllardır geleneksel olarak sürdürülen Kızıladğ Yaylası Karakucak Güreşleri yarın yapılacak.
Adana Büyükşehir Beledyesi Başkanı Aytaç Durak tarafından yıllardır gerçekleştirilen Kızıladğ Yaylası Karakucak Güreşleri bu yıl ilk kez Aytaç Durak'sız yapılacak.

Geçen yıl çeşitli bahanelerle yaptırılmayan Kızıldağ Yaylası Karakucak Güreşlerine bu yıl damgasını AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan vurdu. Gürkan'ın girişimleri sonucu Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın talimatıyla  yapılacak olan güreşin ağasının ise kim olacağı henüz belli değil.


Daha önceleri açık artırma suretiyle yapılan güreş ağalığı seçimi Aytaç Durak'ın para toplamayı çirkin bulması nedeni ile kaldırılmış ve güreş tertip komitesi kararı ile ağa olarak Aytaç Durak ilan edilmekteydi.
Kızıldağ'da güreş ağası kim olacak?


Bu yıl ise Zihni Aldırmaz mı, Fatoş Gürkan mı, yoksa eski ağa Aytaç Durak mı ilan edilecek henüz bilinmezken, belki de eskisi gibi açık artıma suretiyle de güreş ağası seçimleri yapılabilecek.


Her şey yarın meydanda belli olacak.


Öte yandan Kızıladğ Karakucak Güreşi için hazırlanan Güreş afişinde Zihni Aldırmaz ile Babacan Durak'ın isimlerine yer verilmediği görüldü. Babacan Durak'ın baskısı sonucu isimlerin çıkarlıdğı tahmin edilirken, diğer kurum temsilcilerin isimlerinin yazılması ise manidar bulundu.


Evet güreşçiler er meydanında kıyasıya mücadele ederken, masa başında ise daha stresli ve heyacanlı maçların yapıldığı görüldü. Kim kazandı, kim kaybetti ise er maydanında ortaya çıkacak.1249 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175