Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam172
Toplam Ziyaret1473892
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI YENİ YÜZLER İSTİYOR
12/07/2011

Daha yerel seçimlere 2.5 yıl var. Ama biz Karaisalı Haber olarak kamuoyunun beklentilerini belirlemek amacıyla erkenden bir anket başlattık. Karaisalı’da kimi Belediye Başkanı olarak görmek istersiniz diye sorduk. Henüz çok erken olmasına rağmen yapılan oylamalar bu beklentileri ortaya çıkarmaya başladı. Bize göre artık Karaisalı kesinlikle yeni bir yüz istiyor.

Yıllardır Hasan Hüseyin Kuşçu ve Babacan Durak çekişmeleri ile geçen yerel seçimlere artık bir nokta koymanın zamanının geldiğini düşünüyoruz.

 

Daha 10 gün bile olmayan anketimizde Sayın Ali Metin’e, Sayın Müslüm Öveç’e ve Sayın Yusuf iyi’ye verilen oylar bizim tespitimizi doğrular niteliktedir. Eski Belediye Başkanı Sayın Hasan Hüseyin Kuşçu’nun anketten çekilmesinin yanı sıra mevcut başkan Sayın Babacan Durak’a 1 oy verilmesi de kamuoyunun beklentileri yönünde kendini göstermektedir.

 

Evet artık Karaisalı kabuğunu kırmalı, yeni bir yüzü vitrine çıkarmalıdır. Şaka gibi olsa da inanın yine eskiler aday gösterilirse Cumali Deli’nin bile aday olması halinde seçileceğine hiç kuşkum yok.

 

Kırılan kırılsın, gücenen gücensin. Artık doğruları söylemenin zamanı geldi diyorum. 2.5 yıl sonra Karaisalı Belediyesi’nde Kuşçu’suz ve Durak’sız birilerini görmek en büyük arzumuzdur.2510 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175