Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam355
Toplam Ziyaret1472336
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
HANİ TUZ YALATMAYACAKLARDI?
09/09/2014

Karaisalı’daki yerel seçimleri biteli 5 ay oldu, altıncı aya girdik.

Seçimlerde halk, Belediye’yi yönetme yetkisini MHP Adayı Saadettin Aslan’a verdi. Saadettin Aslan’ı da yönetme yetkisini AK Parti’ye verdi. Yani, Başkanlık makamı Sayın Aslan’ın, mecliste ise çoğunluk AK Parti’nin. 

Meclisin tüm oturumlarına katıldım. Şu ana kadar iki madde dışında AK Partili Meclis üyeleri gündem maddelerine karşı olumsuz bir tavır sergilemediler. Çok seviyeli bir meclisimiz var. Gündem dışı konuşmalarla da görülen eksiklikleri, vatandaşın taleplerini dile getirdiler. Başkanlık da bu taleplere hep olumlu cevap verdi.

Biri Zabıta Yönetmeliği değişikliği olmak üzere diğeri de Belediyeye bir adet ekonomist alınması hususunda AK Partililer karşı çıktı. Zabıta Yönetmeliği ortak komisyona sevk edildi. Komisyonlarda da sayısal çoğunluğu elinde bulunduran AK Partililer, gelen teklifi reddettiler.

Son meclis toplantısında da ekonomist alınması ve ücretinin belirlenmesi konusu Sayın Abdullah Sakarya’nın teklifi üzerine yine komisyona gönderildi. Komisyonda sayısal çoğunluğu olan AK Partililer grup kararı alırsa ret edebilir de, etmeyebilir de. Bu onların demokratik bir hakkıdır. Çünkü halkımız öyle uygun görmüştür.

Ama grup kararı değil de Ak Partili meclis üyeleri serbest bırakılsa, inanın meclisin büyük bir çoğunluğu idarenin teklifine evet diyecektir. Ama grup kararı herkesi bağlıyor.

AK Parti’nin grup Başkanı kim? İlçe Başkanı Ünal Işık. Grup Sözcüsü kim?  Abdullah Sakarya. Sayın Sakarya deneyimli bir belediye meclis üyesi. Ne yapacağını, nasıl davranacağını çok iyi biliyor. Konulara da vakıf.

Şimdi siz AK Partili meclis üyesi olsanız ne yaparsınız? Grup kararına uyar mısınız? Uymaz mısınız? Uymaz iseniz partiden ihracınız dahi gündeme gelebilir. O nedenle Grup Başkanının görüşlerine aykırı hareket etmek demek, partiden ayrılmanız anlamına gelir ki, buna meclis üyelerimizin cesaret edemez.

Ne yapalım demokrasi böyle emretti. Halkımız, Başkanlığı bir partiye verip, meclis üyelerinin çoğunluğunu da diğer partiye verirse, onlar da işte böyle de tuz yalatırlar.

Ama ben yine de AK Partili Meclis üyelerimizin, ilçenin yararına olacak maddelerde sağduyulu davranacaklarına inanıyorum. 

 
1272 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.738420.8215
Euro22.177722.2665