Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam107
Toplam Ziyaret1721541
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
HANİ TUZ YALATMAYACAKLARDI?
09/09/2014

Karaisalı’daki yerel seçimleri biteli 5 ay oldu, altıncı aya girdik.

Seçimlerde halk, Belediye’yi yönetme yetkisini MHP Adayı Saadettin Aslan’a verdi. Saadettin Aslan’ı da yönetme yetkisini AK Parti’ye verdi. Yani, Başkanlık makamı Sayın Aslan’ın, mecliste ise çoğunluk AK Parti’nin. 

Meclisin tüm oturumlarına katıldım. Şu ana kadar iki madde dışında AK Partili Meclis üyeleri gündem maddelerine karşı olumsuz bir tavır sergilemediler. Çok seviyeli bir meclisimiz var. Gündem dışı konuşmalarla da görülen eksiklikleri, vatandaşın taleplerini dile getirdiler. Başkanlık da bu taleplere hep olumlu cevap verdi.

Biri Zabıta Yönetmeliği değişikliği olmak üzere diğeri de Belediyeye bir adet ekonomist alınması hususunda AK Partililer karşı çıktı. Zabıta Yönetmeliği ortak komisyona sevk edildi. Komisyonlarda da sayısal çoğunluğu elinde bulunduran AK Partililer, gelen teklifi reddettiler.

Son meclis toplantısında da ekonomist alınması ve ücretinin belirlenmesi konusu Sayın Abdullah Sakarya’nın teklifi üzerine yine komisyona gönderildi. Komisyonda sayısal çoğunluğu olan AK Partililer grup kararı alırsa ret edebilir de, etmeyebilir de. Bu onların demokratik bir hakkıdır. Çünkü halkımız öyle uygun görmüştür.

Ama grup kararı değil de Ak Partili meclis üyeleri serbest bırakılsa, inanın meclisin büyük bir çoğunluğu idarenin teklifine evet diyecektir. Ama grup kararı herkesi bağlıyor.

AK Parti’nin grup Başkanı kim? İlçe Başkanı Ünal Işık. Grup Sözcüsü kim?  Abdullah Sakarya. Sayın Sakarya deneyimli bir belediye meclis üyesi. Ne yapacağını, nasıl davranacağını çok iyi biliyor. Konulara da vakıf.

Şimdi siz AK Partili meclis üyesi olsanız ne yaparsınız? Grup kararına uyar mısınız? Uymaz mısınız? Uymaz iseniz partiden ihracınız dahi gündeme gelebilir. O nedenle Grup Başkanının görüşlerine aykırı hareket etmek demek, partiden ayrılmanız anlamına gelir ki, buna meclis üyelerimizin cesaret edemez.

Ne yapalım demokrasi böyle emretti. Halkımız, Başkanlığı bir partiye verip, meclis üyelerinin çoğunluğunu da diğer partiye verirse, onlar da işte böyle de tuz yalatırlar.

Ama ben yine de AK Partili Meclis üyelerimizin, ilçenin yararına olacak maddelerde sağduyulu davranacaklarına inanıyorum. 

 
1334 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI'DA ‘’MEMMED GİBİ’’ OLMAK!!! - 21/05/2024
KARAİSALI'DA ‘’MEMMED GİBİ’’ OLMAK!!!
KARAİSALISPOR KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYOR - 16/05/2024
KARAİSALISPOR KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYOR
“KUTSAL TOPRAKLARA” KISA BİR YOLCULUK - 15/05/2024
“KUTSAL TOPRAKLARA” KISA BİR YOLCULUK
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (7) - 17/12/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (7)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (6) - 15/10/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (6)
KARAİSALI ARŞİVİMDEN (5) - 13/10/2023
KARAİSALI ARŞİVİMDEN (5)
BABACANOĞLU İLE İKİ SAAT - 28/09/2023
BABACANOĞLU İLE İKİ SAAT
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4) - 26/09/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4)
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4) - 26/09/2023
KARAİSALI GAZETESİ ARŞİVİMDEN (4)
 Devamı
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622