Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret1476714
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
DONSUZ GECELER
11/12/2013

 Bir şair dizelerinde   

“Bir soğuk yel eser

Üşür ölüm bile” diyor.

İşte öyle bir soğukta kendimi Karaisalı’da buldum. Hani derler ya, “Bu soğukta deli olsa evinden çıkmaz.” Ne yapalım, çıkmış oldum bir kere. Karaisalı’nın sembolü olan ve her gelişimde tavaf ettiğim Cumhuriyet Meydanı’ndaki saat, aynı zamanda hava ısısını da gösteriyor. Karaisalı göbeğinde derece bazen 3’ü, güneş vurursa yüzüne 4’ü gösteriyor.

Havada bu gece “Don” bekleniyor. TRT’nin bir hava tahmini sunucusu vardı. Allah Rahmet eylesin. Eskiler bilir. Adı Ersin İmer’di. Yine böyle bir havada, sunduğu programın sonunda “Donsuz Geceler” diye bir temennide bulunmuştu ve işinden kovulmuştu. Neyse ki, beni işimden kovacak kimse yok. Kendi işimin patronuyum. Rahatlıkla “Donsuz geceler” diyebilirim.

X x x

Karaisalı’da hava bu kadar soğukken siyaset ise ateş gibi sıcak, can yakıyor.

Karaisalı’da AK Parti’de hemen her gün bir kişi “Başkan” adayı olarak ortaya atılıyor. Pazartesi İsmail Demirkeser başkan adayı imiş, dün de Yusuf İyi. Bugün de Hasan Hüseyin Kuşçu. Yarın İlyas Karabulut, ertesi gün başka biri.

Adamın biri eşine demiş ki, “Saypınar’da TOKİ, Saykent Projesi başlatacak”diye sallamış. Ertesi gün bunu duyan Saydereliler heyecanlanmış tabi. Akşam olmuş eşi gelmiş, kocasına “Saydere’de araziler ve evler değerlenecekmiş” demiş. Neredeyse adam da inanacakmış. İşte Karaisalı’da aday borsası da böyle. Herkes gönlünden geçeni söylüyor, ama gerçekte böyle bir şey yok.

İşin aslı ise, Büyükşehir ve il Belediye Başkanlarını belirleyen Komisyon, bu hafta da ilçeleri belirleyecek olmasıdır.

Beklenecek ve görülecek.

x x x

AK Parti Karaisalı Belediye Başkan Aday Adayı Sayın İsmail Demirkeser, tüm aday adaylarına Uygulama Oteli’ne bağlı Kekik Restaurant’ta bir yemek veriyor. Yemeğe Milletvekilimiz Sayın Fatoş Gürkan Hanımefendi de katılıyor. Fatoş Hanım yemekte Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Sıtkı Polat için destek istiyor ve herkesin görüşünü alıyor. Herkes sıradan başlayarak Sıtkı Polat için destek konuşmaları yapıyor ve Karaisalı için de Sayın Vekilin önereceği kişinin yanında olacaklarını da söylüyor.  Son söz Sıtkı Polat’a düşüyor. Kendisine konuşmaları ve fikirleri ile destek sözü veren herkese teşekkür ediyor ve:

-       Ben partimin emrindeyim, partimin vereceği her göreve hazırım, diyor.

Yemekler Demirkeser’den destekler Sıtkı Polat’a.

x x x

Yazıya bir şiir ile başladım Nazım Hikmet’in  bir şiiri ile bitirelim:

Hava puslu, soğuk 
Kırlar koyu, kırmızı 
Saman sarısı, ölü yeşil 
Kış gelmek üzere oysaki

 

  2223 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar23.304923.3983
Euro24.992825.0929