Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam350
Toplam Ziyaret1472331
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
AK PARTİLİLER MAALESEF SINIFTA KALDI
02/09/2013

Karaisalı son 2 aydır güreşler ve şenliklerle çalkalanıp durdu.
AK Partililer tarafından düzenlenen Kültür Bakanlığı destekli güreşler başarı ile gerçekleştirildi.

Güreşlerden bir gün önce düzenlenecek olan konser ise Mısır ve Suriye’deki katliamlar bahane edilerek iptal edildi. Bunun yerine yemekli mevlit okutuldu. Yetkililer Kızıldağ Merkezde verilen yemeğe 2 bin kişinin katıldığını açıkladılar. Kimileri bu olayı dini siyasete alet etmek olarak yorumladı.

Aradan bir hafta geçti. MHP Karaisalı İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen konser ise gerçekten görülmeye değerdi. Başta Hidayet Özkan olmak üzere, daha sonra sahneye çıkan yeni genç sanatçı Güneş Dinç de izleyicileri coşturdu.

Karaisalılı Ali Topak ise tek kelime ile muhteşemdi. İlk kez, 15 bin kişiye konser vermenin heyecanını yaşadı. Çok heyecanlı olmasına rağmen sahneye, mikrofona ve alana hakimdi. Oynadı, oynattı. MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü bile ayağa kaldırarak pisttin ortasında oynatmasını bildi. Yolun açık olsun Ali Topak, gelecek senindir.

Açık tribün olarak nitelendirilen dağın yamacı insanlarla dolmuştu. Ve sahneye Mustafa Yıldızdoğan çıktığında ise yer yerinden oynadı. Ülkücü camianın bir numaralı sanatçısı Mustafa Yıldızdoğan sahne tecrübesini konuşturdu. Lahanalık Güreş alanı unutulmaz bir günlerinden birini daha yaşadı.

AK Partililer bana göre, konser düzenlemekle iyi ettiler, ancak sanatçı belirlemede sınıfta kaldılar. Gülşen Kutlu ve alt kadrosu çok zayıftı. Fazla tanınmayan sanatçılarla yol almaya çalıştılar. Konseri iptal etmekle de ikinci bir hata yaptılar. 

Ben tarafsız bir gözlemci olarak AK Partililerin güreşlerini başarılı bulurken, diğer tasarruflarında sınıfta kaldıklarını açıkça söyleyebilirim. AK Partili dostlarımın hoşuna gitmeyecek ama işin gerçeği maalesef böyle. MHP'liler gerek güreş organizasyonunda ve gerekse konser düzenlemede benden tam not aldılar.

İnşallah gelecek yıl, bu sene yapılan hatalar tekrarlanmaz. Tek temennimiz budur.2059 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     02/09/2013 17:15

EEE OLACAK O KADAR VAHİT ABİ BİRİSİ KORSAN ORGANİZASYON YAPTI DİĞERİ ASLINI BİRSİNİN KÜLTÜRÜNDE GELENEĞİNDE VAR YAYLA ŞENLİĞİ DÜZENLEMEK DİĞERİNDE HİZİP OLACAĞI BUYDU ŞAŞIRMAMAK GEREK
pusat yılam

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.738420.8215
Euro22.177722.2665