Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam160
Toplam Ziyaret1473880
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
TURİZMİ NASIL BATIRIRIZ?
07/01/2015

Bugün bir okurumuz aradı. Herkesin ortak kaygısını dile getirdi. Duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum.

Okurumuz, Kapıkaya Kanyonundan başlayan Yerköprü ve Alman Köprüsü arasında geliştirilmeye çalışılan iç turizmin nasıl baltalanacağını, nasıl bir çalışma başlatılacağını anlattı.

Efendim, Bolacalı- Bolahat- Kapıkaya arasında taş ocakları açılıyormuş. Bir firma 2009 yılında ruhsat almış. Pek yakında çalışmalara başlayacakmış.

Okurumuz diyor ki, “Bu nasıl turizmi geliştirmektir? Burada taş ocaklarında yarın dinamitler patlatılacak. Allah korusun kanyona düşecek taşları, kayaları veya patlamanın etkisiyle yerin yarılmasını, suyun yön değiştirmesini. Ağır tonajlı araçlar vızı vızır çalışacak. Dünyaca ünü yayılmaya başlayan Kapıkaya Kanyonu, Yer Köprü ve Alman Köprüsü’nün ne hale geleceğini düşünebiliyor musunuz? Yetkililerimiz zaman geçirmeden gerekli önlemi almalıdır. Verilen bu ruhsatın iptali yönüne gidilmelidir.”

Okurumuz ekliyor, “Karaisalı Haber olarak bu konuda size büyük görev düşüyor.”

Bu kaygılara katılmamak elde değil. Bu hisleri hepimiz duyabiliyoruz. Biz de okurumuzun bu çağrısına kulak veriyor ve başta Kaymakamlık olmak üzere, belediyemize, orman teşkilatımıza, siyasilerimize, muhtarlarımıza ve en önemlisi de halkımıza olayı duyurmayı görev biliyor ve gerekli tedbirleri almaya davet ediyoruz.

Bir iş için yatırım yapmak, rant elde etmek her yatırımcının hakkıdır. Ruhsat iptal edilebilir mi edilemez mi, hukuki bir konu olduğu için bilemiyorum ama, yatırımcı kardeşlerimize başka alanlar göstermek ve onları ikna etmek gerekir diye düşünüyorum.

 Karaisalı Belediye Başkanı Sayın Saadettin Aslan, Belediyenin yayın organı Karaisalı Gazetesi'nde diyordu ki, "Ekolojik değerler tarihi eserler gibi önem arzetmelidir."

Aynen katılıyorum ve bu sözün havada kalmamasını diliyorum. 1215 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175