Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam292
Toplam Ziyaret1472273
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI ATAR DAMARLARINDAYIM (3)
21/06/2013

  Karaisalı’da Engelsiz Yaşam ve Rahabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etmek istedim. Müdür Yusuf İyi beye başsağlığı dileyememiştim. Hem Yusuf Beyi hem de Cumali Deli’yi görür ümidiyle telefon açtım. Yusuf Hoca beklediğini söyledi. Ama orada bir hareketlilik vardı. Bir baktım AK Parti Karaisalı İlçe Yönetim Kurlu üyeleri Aziz Özcan, İsmail Demirkeser de geliyor. Kapıya yöneldim AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Sami Öveç ve diğer partililer ile karşılaştım. Sordum. Danışma Meclisi toplantısı varmış. Şansa bak dedim. Yusuf Hoca’nın yanına çıktım. İçerisi kalabalık. Toplantı ile ilgili olarak gelmişler. Adana’dan da partili misafir vardı. Sonra içeriye İlçe Başkanı Sayın Ünal Işık girdi. Hoş geldin dedi, kucaklaştık. Beni toplantıya davet etti, açıştan sonra toplantıya basına kapalı olarak devam edeceklerini söyledi. Kabul ettim. Toplantı başladı. Sağ olsun Ünal Bey, benimle ilgili övgülü sözler etti.Teşekkür ederim. Açış konuşmalarını beklemedim, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı hep birlikte söyledikten sonra salondan ayrıldım.

Ama aklıma hep takılan bir şey vardı. Toplantının yapıldığı yer resmi kurumun salonu. Ancak iktidar partisine sürekli tahsis edilen bir yerdi. Burada bir terslik vardı. Ama neyse dedim içimden.

  Tekrar Yusuf iyi hocamın yanına çıktım. Başta tarih olmak üzere engin bilgilerinden yararlandım. Rahmetli Babası, Karaisalı’nın siyaset üstatlarından Hüseyin Amca ile ilgili sohbetimiz sürdü. Zaman ne kadar geçmiş bilmiyoruz ama AK Parti’nin toplantısının da bu arada bittiğini öğrendik. Yusuf İyi ile vedalaşıp ilçe merkezine çıktım.

  Bir-iki ziyaretim daha oldu. Cuma namazı bitmişti. Karaisalı’nın kulis merkezi çay bahçesine gitmek üzere belediye önünden yürürken Karaisalı Belediye Başkanı Babacan Durak Abi ile karşılaştım. Hoşbeşten sonra koluma girerek Belediye Başkanlık makamına çıktık. Babacan Beyi çok sağlıklı gördüm. Yemesine içmesine dikkat ediyor. Özellikle öğle yemeklerini hafif yiyeceklerle geçiriyor. Sıcak simit ve ayran ikram etti. Belediye personeli ile oturup hep beraber yedik. Makamına yeniden geçtik. Babacan Bey her zamanki gibi (haklı olarak) belediyenin gelirleri ve giderlerinden bahsetti. Ben de “Başkanım, tamam sorun belli de, çözüm ne, bir sorun varsa çözümü de vardır. Size göre bu sorun nasıl atlatılır? “ diye sordum. Başkan, çözümü ile ilgili birkaç şey söyledi. Ona daha sonra değineceğim. Kızıldağ Yaylasındaki kaçak yapıları yıkmadıkları için haklarında soruşturma açılmış. Bana belgelerini gösterdiler. Bürokratlarını da çağırarak konuyu enine boyuna konuştuk. Haber olarak sizlere sunduğumuz için bu konuda bir şey söylemek istemiyorum. Başkandan müsaade isteyerek ayrıldım.

  O arada AK Parti Karaisalı İlçe Başkanı Sayın Ünal Işık beni uzaktan görmüş, telefon açtı, yanına vardım. Bir bardak çayını içerken, kendisine teşekkür ettim. Yüzüme baktı. Ben devamla, “Başkanım son günlerde bizim sitede yazdığım eleştirel yazılara, haberlere ve onlara gelen lehte ve aleyhte yorumlara kızmadınız” dedim. Ünal beyi bu demokrat tavrından dolayı tebrik ettim. O da yönetime geldiği ilk günlerde aramızda geçen küçük, olumsuz tartışmayı hatırlattı.

  Evet değerli okurlarımız.  Bir gazeteci bir kişiyi eleştiriyorsa, bize kızılmaması lazım. Çünkü gerek yazdığımız yazılar, gerek yorumlar ve gerekse sorularımızdan kimse rahatsız olmamalıdır. Aksine, bizim ağzımızdan çıkan her soru veya yazdığımız her yazı ve yorumlardaki gibi yüzlerce, binlerce kişinin aynı şeyleri düşündüğünü akıllarından çıkarılmamalıdır diyoruz.

  Biz yine uyarıcı, yol gösterici, yapıcı ve bazen de sert eleştirilerimizi herkese karşı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu bizim mesleki görevimiz. Halkımıza karşı olan sorumluluğumuzdur.

  Ayrıca, taş ocaklarını unutmadık, unutturmayacağız. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. 

  Saygılarımızla…2513 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311