Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam402
Toplam Ziyaret1472383
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
AYTAÇ DURAK
10/12/2015

Adana siyasetinde aktif olarak yarım asır emek vemiş Sayın Aytaç Durak, bana, yazdığı ilk kitabı olan “Söyleyeceklerim var“ı imzalamış ve göndermiş. Sayın Durak’ın “Değerli Gazeteci hemşerim Sayın Vahit Şahin’e saygı ve muhabbetlerimle. 28.11.2015” diyerek imzaladığı 372 sayfalık kitabının ilk 100 sayfasını bir çırpıda okudum.

Sayın Durak’ın ilk Adana Belediye Başkanlığı döneminde (1984-1989) ben de çalıştığım gazeteleri temsilen Belediye muhabiri olarak görev yapmıştım. Kendisi ile yakın çalışma fırsatımız oldu. Kitabında yazdığı konuların büyük bir bölümüne ben de tanık olan biriyim. Balık hafızalı olduğumuz için unuttuğumuz bir çok olayı yeniden gündeme getirerek beni tekrar o günlere götüren Sayın Aytaç Durak Abimize teşekkür ediyorum.

  Site olarak Sayın Durak’ın anılarını, özellikle de Karaisalı ile olan anılarını sizlerle paylaşmaktan mutlu olacağız.

Son olarak, Sayın Durak’ın kitabında yazdığı son söze ben de imzamı atarım. İşte o sözleri:

“Son söz olarak söylemek isterim ki:

Toplumumuzda kamu menfaatini korumak, bütün çıkarcıların oklarına hedef olmaktır. Başarım, hiçbir siyasinin dayatmasına boyun eğmemiş olmamdandır.  Gerçek anlamda

hiçbir siyasi partinin bürokratı ve belediye başkanı olmadım, beni her zaman partiler üstü oyla seçen Adanalının başkanı oldum ve her zaman bunun haklı gururunu yaşadım, hepsi o...

Temennim, yeni nesillerin ülkemizin her yerinde artan bu kokuşmuş düzenin temsilcilerine fırsat vermemeleridir.

Ayrıca Adanalı hemşerilerimden özel bir ricam var:

- Bıraktığım şehri talan ettirmeyin.

            - Çukurovadaki tarım alanlarını, şehrimizdeki sosyal altyapı alanlarını ve 2 milyonu aşkın ağaç dikerek teslim ettiğim yeşil alanları rantçıların işgal etmesine lütfen izin vermeyin.“

 1084 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE - 22/02/2023
DEPREMZEDE KAZAN, SİYASİLER KEPÇE
SLOGANLAR, SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİDİR - 12/08/2022
Slogan, bir düşünceyi yaymak, bir eylemi desteklemek için ortaya atılan, kısa ve çarpıcı sözdür. Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya sözdür.
HANGİ MASADANSIN? - 29/07/2022
Bilindiği gibi masa, ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladan oluşan bir mobilyadır. En yaygın masa türü, dört ayak üzerine yerleştirilmiş, dikdörtgen ahşap bir yüzeyden oluşanıdır.
GECİKEN SAĞLIK TEDAVİSİ, TEDAVİ DEĞİLDİR - 25/07/2022
35 yıldır diyabet hastasıyım. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, eğer dikkat edilmez ise vücutta sinsi ilerler. Adına "Şeker hastalığı" demek yerine bizler daha çok "şekere hastayız." O nedenle kontrolümüz oldukça güç oluyor.
ŞAKİRPAŞA HAVA ALANI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ - 26/06/2022
Yaklaşık 35-40 yıl önceydi. Üniversite sayısı çok azdı. Özel üniversiteler daha yoktu. Şuan ismini hatırlayamadığım bir bilim insanı, profesör demişti ki, “Kalkınmak için, her ile bir üniversite kurulmalıdır.” Çalıştığım ulusal gazetede hocanın bu sö
EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.738420.8215
Euro22.177722.2665