Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam242
Toplam Ziyaret1411049
M. Demirel Babacanoğlu
karaisalihaber@hotmail.com
JOE BİDEN SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMINI KABUL ETMİŞ
26/04/2021

İsa Yalvaç, yanağına bir tokat atılınca öteki yanağını çevirirmiş. Bunu korkusundan mı, tokat atana sevgisinden mi, barışçı olduğundan mı, neden yaparmış?

ABD-Biden bilmez mi!?

Bildiğim bir şey var. İsa Yalvaç’ı kendisine öncü seçenler nedense barışçı değiller! Binlerce yıl, senin dinin, benim dinim  diye öldürüm yaptılar…

İspanya’da yaşayan  Musavi ve Muhammed i ardılları engizasyon mahkemeleri kararınca hançerlendiler, yakıldılar.

Papazlar ve ardılları sirk seyreder gibi seyrettiler.

Kaçabilen Musaviler Osmanlılara sığındılar.

Savaşlara gönülsüz katılanlardan biri de Miguel de Carvantes. İnebahtı çarpışmasında  esir edilmiş, Cezayir’e götürülmüş. Orada Engizasyon olmadığı için yakılmamış! Memleketinde nesi var nesi yok sattırmış, kurtulmalık vermiş, kurtulmuş. 

Memlekete dönünce Donkişot romanını yazmış. Donkişot, savaşla, savaşı çıkaranlarla alay eden bir yapıttır.

Ermeniler bu tür anlayışların oyununa gelmişler!

I.Dünya Savaşını fırsat bilen Ermeni öncüleri, zavallı masum Ermenileri kargaşa, öldürüşme devinimleri içine sokmuşlar. Bu devinimin kötü bir biçimde sonuçlanacağını anlayan Enver Paşa, Ermenilerin öncülerini toplamış, onlara; “Siz taraf olursanız, biz bu savaştan yengiyle de, yenik de çıksak siz zarar göreceksiniz!...” demiş. Bu uyarıyı dinlemeyenler, batının saldırgan güçlerine yardım etmişler, özellikle Doğu Anadolu’da soykırımlara girişmişler. Sonuç olarak, zorunlu göç gündeme gelmiş. Ermeniler Osmanlı toprakları içinde belirtilen yerlere zorunlu göç ettirilmiş.

1. Dünya Savaşı’ndan yenik çıktık. Topraklarımız işgal edildi. Bunun zararını  2. Dünya Savaşı’nda gören Çhurchill, “Keşke Osmanlıları parçalamasaydık” demekten kendini alamamıştır. (İsmet  İnönü, Kültür Bk. y., 2000, Ank.)

Fransızlar, Lübnan’dan getirdikleri  yüz elli bin Ermeniye, Kilikya Ermenistanı kurduraracaklarına söz vermişler! Bu yalanlara kanan Ermeniler, önceleri dost, komşu olarak yaşarken, bize düşman olmuşlardır. Kamovor (Fedai)’larıyla birçok komşu, dost ve arkadaşlarının kanına girmişlerdir.

Gizlice, Şişmanyan  yönetiminde, Adana Eski Vilayet konağında çekirdek Ermeni Devleti kurmuşlardır. Bunu haber alan Fransızlar, hemen bu devleti dağıtmışlar, yıkmışlar, kurucularını etkisizleştirmişlerdir.

 Bütün bunlar yetmezmiş gibi Ermeniler tarafından Talat Paşa, Enver Paşa, ve  diplomatlarımız öldürüldü. Madem İnsan Hakları Mahkemesi var. Soykırım yalanını kabul edenleri mahkemelere verelim. Onlar bakmıyorsa, bizim mahkemelerimize verelim.

ABD Kızılderililere, cilere soy kırım uygulamadılar mı? ABD’nin yaptığı bu soykırım için kararlar alamaz mıyız? İncirlik Havaalanını, yurdumuzda bulunan başka tesislerini kapatamaz mıyız? Yapılan ikili anlaşmaları askıya alamaz mıyız?

Biden denilen ABD yöneticisi Hocalı soykırımını görmemiş mi? Irak’da, Libya’da yaptığı soykırımları unutmuş mu? Birileri bir anımsatsa ya?

Kınıyorum ABD-Biden’i…

25.04.2021, Adana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 303 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KİTAPLAR - 30/01/2023
KİTAPLAR
ÇUKUROAVA KURTULUŞ SAVAŞINDA MOLLA KERİM - 05/01/2023
ÇUKUROAVA KURTULUŞ SAVAŞINDA MOLLA KERİM
YENİ YIL ESKİ YIL - 30/12/2022
Bugün saçma şeyler yazacağım. Şöyle mesela… Yeni yıl, eski yıl… Eskisi gider yenisi gelir. Yenisi eskimez mi? Eskir!… Eski yenilenir mi? Yenilenmez.
EY HIRSIZ EY (öykü) - 19/12/2022
EY HIRSIZ EY (öykü)
KUTLU OLSUN ATATÜRK CUMHURİYET - 29/10/2022
KUTLU OLSUN ATATÜRK CUMHURİYET
AĞAÇSIZ YAŞAM OLMAZ - 02/10/2022
AĞAÇSIZ YAŞAM OLMAZ
OKULLA ÇOCUK - 29/09/2022
OKULLA ÇOCUK
MİSKİ AMBER - 28/09/2022
Sevgili okurlar bugün size “miski amber”den söz edeceğim. Tadı, kokusu, görüntüsü güzel, hoş olan şeylere “misk- gibi”, ya da “miski amber” ğibi deriz.
ALA’DAN ÖYKÜLER - 27/09/2022
ALA’DAN ÖYKÜLER
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.796818.8721
Euro20.198620.2795