Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret890562
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
“İLK GÜNKÜ AŞKLA” ve "HEP BİRLİKTE"
27/10/2015

   AKP’nin 1 Kasım seçimi için ürettiği genel slogan “İlk günkü aşkla” oldu. Hem de “hep birlikte”

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 22 Eylül’de yaptığı açıklamada, 1 Kasım genel seçimine ilişkin, "Yeniden yola çıkarken, milletle paylaştığımızı değerlerimize geri dönüyoruz. İlk günkü aşkla yeniden 'Bismillah' diyoruz" dedi.

  CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baytar da, AKP’nin seçim sloganının 'İlk günkü aşkla' AK Parti’nin bitişinin göstergesi olduğunu iddia etti.

  Şimdi ilk günkü gibi nasıl olur? Olur mu olmaz mı diye çok düşündüm. Ve Kadınlar Kulübü’nün internet sitesine girdim. Bakınız neler yazıyor:

  Soru: Aşk nasıl ilk günkü gibi kalır ya da tazelenir?

  Yanıtlar:

1-“Bence tamamen kişiliklerin uyuşmasıyla olabilecek şeyler bunlar. Biraz sağır, biraz kör birazda dilsiz olması lazım ilişkide iki tarafında....iki tarafında heyecanlı, pozitif ve yaratıcı olması lazım. Sürprizler ve küçük anılar oluşturmak her zaman işe yarar ilişkiyi canlı tutmaya. Mesela önemli bir gün yaşadınız anda size ait verebileceğiniz bir hediye-anı bırakabilirsiniz sevgilinize. (çok romantik bir akşam yaşamıştık sevgilimle, ona o gün taktığım küpeleri bırakmıştım ayrılırken geceyi hatırlasın diye, çok da sevinmişti gerçekten.”

2-“Gerçi burada konuşması mantık yürütmesi çok kolayda iş uygulamaya gelince çoğumuz sınıfta kalıyoruz sağırlıkta körlükte başta ben.”

3-“Gel gör ki işin içine kıskanmalar, kızgınlıklar, kırgınlıklar girince pek de mümkün olmuyor kusursuz bir ilişki yaşamak .”

4-“Her iki tarafında bu konuda özverili olması lazım, yoksa sadece kadının yada erkeğin sürekli çabasıyla olacak bir şey değil, kadın da erkek de saygılı, sevgili, anlayışlı olduğu sürece uzun süreli oluyor bazı şeyler, âmâ ilk günkü gibi mi dersen bence olmuyor, en azından kendi açımdan bu böyle,2.5 yıllık evliyim ve eşimle severek evlendik, malum cicim aylarından sonra belli bir hayat mücadelesine giriyorsun ve istesen de istemesen de bir günün bir gününü tutmuyor, anlayacağın mecburen ilk günkü gibi olmuyor, bazen sorun yaşadığında bana deli gibi aşık adam bu olamaz diye bile diyorsun...”

5-“İşte bende bunu diyorum bazen geliyor bir şeyden dolayı yani sen bu musun hayret dedirtiyor.”

6-“Bazen de aşk böceği gibi oluyor.. Bu erkekler hep böyle mi ya?”

7-“İşte bende bunu diyorum bazen geliyor bir şeyden dolayı yani sen bu musun hayret dedirtiyor.”

8-“Bazen de aşk böceği gibi oluyor.. Bu erkekler hep böyle mi ya?”

9-“Aşk bunu kendi kendine beceriyor işte öylesine büyülü, aşk..”

10-“Hiçbir aşk yıllar geçince ilk gün ki gibi kalmıyor neden çünkü alışkanlıklar başlıyor daha iyi tanıyorsun birbirini o birbirini tanımaya çalışma heyecanı falan gidiyor aşkın en ama en güzel günleri ilk bir yıl için geçerli sonrası bozuluyor”

11-“Maalesef aşklar ilk günkü gibi kalmıyor, ama gerçekten aşksa sağlam bir sevgiye, bağlılığa dönüşüyor, hatta aradaki sevgi daha da büyüyor, Bunun olması içinde ilk önce saygıyı korumak gerekiyor.”

12-“Aslında Bütün Kadınlar Melektir, Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler.... Hepsi Bu.”

  Bayanların verdiği yanıtlara bakılırsa aşkların ilk günkü gibi olmadığı gayet açık.  Bir de “Hep birlikte” nasıl olacaksa?

  AKP, ilk kurulduğu gibi mi?

  Cicim ayı biteli 13 yıl oldu.

  Karşılıklı saygı ve sevgi kaldı mı?

  İşin içine kıskanmalar, kızgınlıklar, kırgınlıklar girmedi mi?

  Her iki taraftan kim özverili oldu? Seçmen mi, AKP’mi?

  Artık halk deli gibi aşık değil AKP’ye.

  Seçim sloganına bakıp, ardından kadınların ifadelerini okuduktan sonra, CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baytar’ın, AKP’nin seçim sloganının 'İlk günkü aşkla' AKP’nin bitişinin göstergesi olduğunu iddia etmesini doğru buluyorum.

 

 614 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.68565.7084
Euro6.30036.3256