Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam141
Toplam Ziyaret870125
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’NIN ÖNDE GİDENLERİNİN TOPLANTISI
30/05/2014

"Bu ay sonu itibariyle müdürlüğü sona erecek olan Ziya Polat kendine bir meşgale arıyor. Karaisalılılar Derneği'nde başkan yardımcılığı dönemde bu tür toplantıları hiç yapmadı, şimdi Karaisalıların önde gidenleri ile toplantılar üstüne toplantılar düzenliyor. Acaba niyeti nedir" diyenlere rastladık.

  Biz de bu köşeden "Ziya  Polat nereye koşuyor?" dedik.

 

SAHANDA YUMURTA YERİNE SİMİT AYRAN, YERSEN

  Bunun üzerine Ziya Polat ikinci toplantıya bizi de davet etti. Yeniden haber yaptık. Akşam üstü vardık toplantı alanına. Bu arada "davetsiz" rumuzlu bir okurumuz, "Katılımcılar acaba kahvaltıda sahanda yumurtalı sucukta var mı acep diyorlardır şimdi bence” diye bir yorum yazmış. Sitemizin haber, yazı ve özelikle de yorumları o kadar etkili ki, Karaisalı’nın önde gidenleri sahanda yumurtadan vazgeçerek simit ayran ikram ettiler. Simitler kantinde ısıtılmıştı. Tadı çok hoştu. Galiba en çok da ben yedim. Öğleyin bir şey yemedim ki, akşam ki sahanda yumurtaya yumulurum diye düşünmüştüm. Okurumuzun eleştirisi üzerine herkes aç kaldı. Geldim evde tekrar yemek durumunda kaldım.

Toplantının açış konuşmasını Ziya Polat yaptı. Polat çok uzun konuştu ve güzel edebiyat parçaladı. Ben bir şey anlamadım ama birlik, beraberlik, vatan, millet, Sakarya, Karaisalı falan filan dedi sanırım. Daha sonra söz almak isteyenlere söz verdi ama kimseyi de fazla konuşturmadı. Uzun konuşmak isteyenlere “Öneriniz ne? Bir önerin var mı?” diyerek susturdu.

Ziya Hoca, kendi kafasından kurguladığı sonuca ulaşmak için, keserin sapını kendine doğru tutarak yonttu. Hoca daha çok kendini dayattı ve istediği sonucu aldı ama halen olayı çözemeyenler de vardı.

Karşı çıkmak isteyenleri de “Şimdi sen bu işe olmaz mı diyorsun?” gibi cümlelerle 60 kişinin önünde ters köşeye yatırmak istedi. Kimisini yatırdı da. Herkesin içinde “Bu iş olmaz” deme cesaretini gösterenler olmadı, kem-küm ettiler ama birebir kaldıklarında ise “Bu iş olmaz” dediler.

KARAİSALI HABER TARTIŞMA KONUSU OLDU

Ziya Polat, sık sık Karaisalihaber.net’teki yorumlara sözü getirdi. “Ziya Polat nereye koşuyor” diye yazmış. Bir yere koştuğumuz yok. Amacımız birlik-beraberlik” dedi. Ziya Polat, Sıtkı Polat, İlyas Karabulut da yorumcuları ve dolayısıyla da Sitemizi eleştiri yağmuruna tuttular. Oysa Karaisalı Haber, yazarları, haberleri ve okur yorumları ile birdir, bütündür. Birini kesip diğerine yer vermek bizim açımızdan doğru değildir. Özellikle de Karaisalı Haber Net’i sağlam tutan yorumcularımızdır. Herkes özgürce fikrini yazabilmektedir. Yazılanlar büyük bir titizlikle takip edilmekte ve özellikle de kamu yöneticileri bu yorumlara dikkat etmektedirler. Karaisalı Haber Net Yorumcuları, ilçede ve ana kent merkezinde bir denetim görevi görmektedirler. Yorumlara yer vermemektense siteyi kapatmayı yeğlerim, bunu da toplantıya katılanlara söyledim zaten. Toplantıya damgasını vuran Karaisalı Haber’e cevap hakkı doğmuştu. Ziya Polat, bu konuda bize de söz verdi ama “Konuşmak istemiyoruz, biz sadece yazarız” diye kabul etmedik.

YÜRÜTME KURULU OLUŞTURULACAK

Sonra 15 kişilik bir yürütme kurulu oluşturulmak istendi. Çatısı kuruldu. Bu kurul için şimdi STK’lar ve partiler birer veya ikişer temsilci verecek, mesleklerden de birer kişi olacak. Muhtarlar olacak. Bu kurulun içine basından Karaisalı Haber’i de almak istediler, biz de reddettik. Çünkü içinde olduğumuz kurul, kurum, dernek vs. ne varsa eleştiremiyoruz, gördüğümüz yanlışı haber yapamıyoruz. Kısacası özgür gazetecilik elimizden alınıyor. O nedenle bağımsız kalmak, dışarıda olmak daha iyi olur diyoruz. Kimseye diyet borcumuz olmamalı.

Önümüzdeki günlerde Yürütme Kurulu isimlerle tamamlanacak. Sonra Karaisalı’nın önde gidenleri yeniden toplantıya davet edilecek. Bu kez projeler tartışılacak.

Bu kurula veya toplantılara bir ad konulacak. Karaisalı Platformu olmayacak belli ki. Başlanmadan biten Dost Meclisi de olmayacak. Ya ne olacak? O da birkaç toplantı sürecek tartışma konusu.

ADI KONULMAMIŞ HAREKET

Çeyrek asrı geçmiş bir Karaisalılılar Derneği var. 5 yılı geçmeyen bir Karaisalı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği var. Kuruluş amacı farklı Karaisalı Sanayici ve İşadamları Derneği var. Kaymakamlık önderliğinde kurulan ve bir çok başarıya imza atmış bir Karaisalı Platformu var. Gençleri temsil eden Karaisalıspor var. Bazı köy dernekleri var. Şimdi bunlara eklenecek olan henüz adı konulmamış bir hareket var.

Peki bu hareketin arkasında kimler var, amacı nedir? Halen çözemedik. Sizler adına izlemeye devam edeceğiz.1024 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (21) - 01/01/2019
31 Aralık 2018 tarihinde (dün) Karaisalı’daydım.
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.87655.9000
Euro6.52106.5471