Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret1260642
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
HANİ TUZ YALATMAYACAKLARDI?
09/09/2014

Karaisalı’daki yerel seçimleri biteli 5 ay oldu, altıncı aya girdik.

Seçimlerde halk, Belediye’yi yönetme yetkisini MHP Adayı Saadettin Aslan’a verdi. Saadettin Aslan’ı da yönetme yetkisini AK Parti’ye verdi. Yani, Başkanlık makamı Sayın Aslan’ın, mecliste ise çoğunluk AK Parti’nin. 

Meclisin tüm oturumlarına katıldım. Şu ana kadar iki madde dışında AK Partili Meclis üyeleri gündem maddelerine karşı olumsuz bir tavır sergilemediler. Çok seviyeli bir meclisimiz var. Gündem dışı konuşmalarla da görülen eksiklikleri, vatandaşın taleplerini dile getirdiler. Başkanlık da bu taleplere hep olumlu cevap verdi.

Biri Zabıta Yönetmeliği değişikliği olmak üzere diğeri de Belediyeye bir adet ekonomist alınması hususunda AK Partililer karşı çıktı. Zabıta Yönetmeliği ortak komisyona sevk edildi. Komisyonlarda da sayısal çoğunluğu elinde bulunduran AK Partililer, gelen teklifi reddettiler.

Son meclis toplantısında da ekonomist alınması ve ücretinin belirlenmesi konusu Sayın Abdullah Sakarya’nın teklifi üzerine yine komisyona gönderildi. Komisyonda sayısal çoğunluğu olan AK Partililer grup kararı alırsa ret edebilir de, etmeyebilir de. Bu onların demokratik bir hakkıdır. Çünkü halkımız öyle uygun görmüştür.

Ama grup kararı değil de Ak Partili meclis üyeleri serbest bırakılsa, inanın meclisin büyük bir çoğunluğu idarenin teklifine evet diyecektir. Ama grup kararı herkesi bağlıyor.

AK Parti’nin grup Başkanı kim? İlçe Başkanı Ünal Işık. Grup Sözcüsü kim?  Abdullah Sakarya. Sayın Sakarya deneyimli bir belediye meclis üyesi. Ne yapacağını, nasıl davranacağını çok iyi biliyor. Konulara da vakıf.

Şimdi siz AK Partili meclis üyesi olsanız ne yaparsınız? Grup kararına uyar mısınız? Uymaz mısınız? Uymaz iseniz partiden ihracınız dahi gündeme gelebilir. O nedenle Grup Başkanının görüşlerine aykırı hareket etmek demek, partiden ayrılmanız anlamına gelir ki, buna meclis üyelerimizin cesaret edemez.

Ne yapalım demokrasi böyle emretti. Halkımız, Başkanlığı bir partiye verip, meclis üyelerinin çoğunluğunu da diğer partiye verirse, onlar da işte böyle de tuz yalatırlar.

Ama ben yine de AK Partili Meclis üyelerimizin, ilçenin yararına olacak maddelerde sağduyulu davranacaklarına inanıyorum. 

 
1187 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
İNCE HAREKET - 13/08/2020
Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449