Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam246
Toplam Ziyaret890789
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
HANİ TUZ YALATMAYACAKLARDI?
09/09/2014

Karaisalı’daki yerel seçimleri biteli 5 ay oldu, altıncı aya girdik.

Seçimlerde halk, Belediye’yi yönetme yetkisini MHP Adayı Saadettin Aslan’a verdi. Saadettin Aslan’ı da yönetme yetkisini AK Parti’ye verdi. Yani, Başkanlık makamı Sayın Aslan’ın, mecliste ise çoğunluk AK Parti’nin. 

Meclisin tüm oturumlarına katıldım. Şu ana kadar iki madde dışında AK Partili Meclis üyeleri gündem maddelerine karşı olumsuz bir tavır sergilemediler. Çok seviyeli bir meclisimiz var. Gündem dışı konuşmalarla da görülen eksiklikleri, vatandaşın taleplerini dile getirdiler. Başkanlık da bu taleplere hep olumlu cevap verdi.

Biri Zabıta Yönetmeliği değişikliği olmak üzere diğeri de Belediyeye bir adet ekonomist alınması hususunda AK Partililer karşı çıktı. Zabıta Yönetmeliği ortak komisyona sevk edildi. Komisyonlarda da sayısal çoğunluğu elinde bulunduran AK Partililer, gelen teklifi reddettiler.

Son meclis toplantısında da ekonomist alınması ve ücretinin belirlenmesi konusu Sayın Abdullah Sakarya’nın teklifi üzerine yine komisyona gönderildi. Komisyonda sayısal çoğunluğu olan AK Partililer grup kararı alırsa ret edebilir de, etmeyebilir de. Bu onların demokratik bir hakkıdır. Çünkü halkımız öyle uygun görmüştür.

Ama grup kararı değil de Ak Partili meclis üyeleri serbest bırakılsa, inanın meclisin büyük bir çoğunluğu idarenin teklifine evet diyecektir. Ama grup kararı herkesi bağlıyor.

AK Parti’nin grup Başkanı kim? İlçe Başkanı Ünal Işık. Grup Sözcüsü kim?  Abdullah Sakarya. Sayın Sakarya deneyimli bir belediye meclis üyesi. Ne yapacağını, nasıl davranacağını çok iyi biliyor. Konulara da vakıf.

Şimdi siz AK Partili meclis üyesi olsanız ne yaparsınız? Grup kararına uyar mısınız? Uymaz mısınız? Uymaz iseniz partiden ihracınız dahi gündeme gelebilir. O nedenle Grup Başkanının görüşlerine aykırı hareket etmek demek, partiden ayrılmanız anlamına gelir ki, buna meclis üyelerimizin cesaret edemez.

Ne yapalım demokrasi böyle emretti. Halkımız, Başkanlığı bir partiye verip, meclis üyelerinin çoğunluğunu da diğer partiye verirse, onlar da işte böyle de tuz yalatırlar.

Ama ben yine de AK Partili Meclis üyelerimizin, ilçenin yararına olacak maddelerde sağduyulu davranacaklarına inanıyorum. 

 
1064 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.68565.7084
Euro6.30036.3256