Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam335
Toplam Ziyaret934615
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
İSTANBUL'DAN KARAİSALI NASIL GÖRÜNÜYOR
28/12/2013

Bir önceki yazımda Türkiye'nin gündeminden bıkmış ve yorulmuş biri olarak Hasan Dede dagına çıkmak ve oradan da yüruyerek Kapız Kanyonu içerinden saatlerce yürüyerek Yerköprüye ve oradan da yine yürüyerek Alman Köprüsüne gidip kafamı dağıtmak istiyordum. Ama şartlar beni aniden İstanbul'a getirdi.Buraya geldim ama kafam ve gönlüm Karaisalı'da kaldı.

MHP adayını belirlemiş ve çalışmalarını aralıksız sürdürdürdüklerini biliyorum.Köy gezilerinde ikinci tura başladılar. Ve AK Parti-MHP karşılaşmasına  ülkücüler 2-0 önde gidiyorlar. İktidar partisi daha sahaya çıkamadı bile.Biraz daha gecikirlerse maçın hakemleri Ak Partiyi hükmen mağlup ilan edecekler.

Benim gibi herkesin de merak ettiği konu ise AK Partinin adayının kim olacağı yönünde. Çünkü duyarlı kesim beni hergün arayarak adayın kim olacağını sormalarından anlıyorum.İstanbulda iken adayın belirlenmesi ve benim de bunu atlamamdan çok korkuyorum. Bu nedenle Ak Partili dost ve arkadaşlarımı arıyorum, sohbet edıyorum. Şuana kadar bir gelişme olmadı.Ak Partinin son geçirdiği bir çok can ve mal kaybının yaşandığı 9 şiddetindeki depremin etkisinin bu gecikmede önemli rol oynadığını düşünüyorum.Artçı şokların devam ettiği 17 Aralık depreminde yaralar sarılmaya başlandı ama, deprem halen sürüyor.

Bu depremden ben de nasibimi aldım. Eşim ve kızımla Kadıköyde tiyatrodan çıktıktan sonra, hükumetin istifası için eylem yapan gençlerle karşılaştık ve onlara biber gazı sıkan güvenlik güclerini de gördük. Polislerin sıktığı gazlardan nasibimizi biz de aldık. Oradan hızla uzaklaştık.

Tesadüfen oradan geçiyorduk, biz de eylemci sanılıp gözaltına alınabilirdik.Derdimizi anlatana kadar belki de kendimiz cezaevinde bulurduk. Ondan sonra ilçe ile nasıl haberleşecektik acaba?Neyse ki ucuz atlattık.                 

 

 

 Karaisalılı hemşerilerim sağolsun bizi burada da yalnız bırakmadılar, hergün görüştük. Karaisalı gündemini aslında ben Karaisalı Haber sitesinden takip ettim. Haberlere yapılan yorumlar, gündemi yakalamaya yetiyor.Yorumcularımız beni de eleştiriyorlar, haklı olarak. Örnegin belediyede çalışan emekçilerin maaş alamadıklarını, benim de bu olaya müdahil olmamı istiyorlar.

Haklılar.

 

 

Siyasi yorumlar da çok ilginçti. Ak Partide hergün bir kişi aday olarak duyruluyor ama, resmi bir açıklama olmadığı için fazla itibar etmedik.

 

 X x x               

İlçemize reklamcı olarak büyük hizmetleri dokunan değerli arkadaşım Hüseyin Kuşdemir,"Karaisali Havadis"adlı bir haber sitesinin yayınına başladı. Canı gönülden kutluyorum. İlçe ile özgün habercilik yapacağına inanıyorum. Bayramlık ve seçimlik site olmamasını diliyorum. Her haber sitesinin okuyucusu ayrı ayrıdır. Ne kadar çok haber sitesi olursa aydınlanma, bilinçlenme de o kadar hızlı olur.Halkımız gerçekleri daha hızlı öğrenir diye düşünüyorum. 

X xX

Bir hafta daha buradayım yani İstanbuldayım, sonra ilçede aranızda olacağım. Tüm hemşerilerime ve okurlarımıza selam ve saygılarımı sunuyorum. 

 

 1788 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.11756.1420
Euro6.63696.6635