Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam132
Toplam Ziyaret948772
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (8)
27/09/2018
Son yazılarıma bir göz gezdirdim de okuyanlar beni MHP’li sanacak. Çünkü hep MHP üzerine yazmışım.
Yarın (28.09.2018) AK Partili olacağım. 
AK Parti’nin Danışma Meclisi toplantısı var. Bugüne kadar Karaisalı’da 83 defa danışmışlar birbirlerine.  Yarın ki toplantıya ben de katılacağım. Bir bölümü basına açık olup daha sonra basına kapalı diye kovulmazsam birkaç hafta sürecek yazı dizisi yayınlayabilirim. Şansımı deneyeceğim. Belki bana da danışırlar diye bekleyeceğim.
Bizim Karaisalı insanı böyle kalabalık ortamlarda konuşmayı pek sevmez.  Burada da konuşacaklarını sanmıyorum. Bakanlar, milletvekilleri, il ve bazı ilçe başkanları konuşur, su akar bizimkiler sadece bakar: konuşmacıların hararetine ve tonlamasına uygun “şakşak” yaparlar. Bakalım yarın da böyle olacak mı?
Mesela Kaymakamlık her ayın son Cuması muhtarları toplar. Kaymakam bey açış konuşmasını yapar. Söz almak isteyen var mı denildiğinde hiç kimse söz almaz. Konuşmaz. Yani ben Kaymakamın yerinde olsam bir daha böyle toplantı yapmam. Ama halkımız birebir oldu mu bülbül gibi öter. Ayrıca karnından da konuşan olur. 
X x x
Bizim siyaset kazanı iyi tuttu. Herkes okuyor. Gerçekten de ilçenin sesi, gözü ve kulağı olduk. Bir arkadaşım bana dedi ki, “Biz Facebook’ta yazılar yazıyoruz. Ama sen o yazıları sitede habere dönüştürdüğünde resmileşmiş oluyor.”
Aynen doğru. 
Şimdi Karaisalı’da bazı siyasi kulis merkezleri var. Oraları ziyaret ederim. Duyduğumuzu geniş kitlelere de duyurmak da görevimiz.
İki gündür ilçe merkezinde dolaşıyorum. Üç yerde bana yeni bir isimden bahsettiler. Onu herkes tanır. İsmi yeni değil. Ama Karaisalı Belediye Başkanlığına aday adayı olarak isim yeni ortaya atıldı. Kendisini çok severim. Kara kazanda pişen çok kuru fasulye ve pilavını yedim. Bazen lehinde bazen de aleyhinde yazılar yazdım. Hiç kızmadı. Gayet demokratik olgunlukla karşıladı. Hakkını helal etsin.
Adı Nevzat Özgün.
Siyasi konuya girmeden bir anımı anlatacağım. Karaisalı Gazetesi’nde bir haber yaptım. Haberin başlığı “Nevzat Özgün sünnet oldu.” Bu başlık gazeteyi okuttu. Sonra Nevzat Özgün’ü arayan arayana. Haber doğru. Sadece isim benzerliği. Yeğeni küçük Nevzat Özgün sünnet olmuştu. Hatta kirvesi de kendisiydi.  Bana hiç sinirlenmedi, güldü geçti. İşte Nevzat Özgün böyle olgun biri.
Kendisi 25 yıl Kızılay’da çalıştıktan sonra emekli oldu. 1996’da ilçeye yerleşti. Ülkücü idi.  MHP İlçe Başkanlığı yaptı bir süre. 1999’da Adana İl Genel Meclisi üyesi seçildi. 2004 de aynı göreve yeniden seçildi. Ve 2009 yılın geldiğimizde Karaisalı Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. MHP Genel Merkezi başvurusunu kabul etti. MHP’nin resmi internet sitesinde Karaisalı Belediye Başkanı olarak da yayınlandı. Bir süre adı sitede yazılı kaldı. Fakat sonra öyle bir gelişme oldu ki, efsane Belediye Başkanımız Sayın Aytaç Durak MHP’nin Büyükşehir Belediyesi başkan adayı oldu. İlçede de Babacan Durak’ı istedi. MHP kabul etti ve Nevzat Özgün devre dışı kaldı. O sene Babacan Durak ve Aytaç Durak seçildi. Belki de Nevzat Bey Karaisalı Belediye Başkanı olacaktı. Olmadı, kısmet değilmiş diyelim.
Nevzat Bey 3. Kez 2009 yılında Adana İl Genel Meclis üyeliğine seçildi. Bu arada Kızılay Derneği Başkanlığını da yürüttü. İlçeye hem siyasetçi olarak hem de bir hayır kuruluşunun başkanı olarak sayısız hizmetleri oldu. Halen de Kızılay'da devam ediyor.
X x x
Dün yanına vardım. Uzun konuşamadık.  Adana’dan bir telefon geldi, aniden gitmek zorunda kalmıştım. Bugün tekrar Kızılay’a gittim. Oradaydı. Kızılay'dan Yardımcısı İbrahim Efe de oradaydı. Bir arkadaşımız daha vardı. Sohbete dün kaldığımız yerden devam ettik. Ben ona sormadan o bana sordu:
-Bak kıvırma yok, gaytura guppak yapma. Net konuş. Saadettin Aslan’ın Devlet Bahçeli tarafından aday olarak gösterildiğini nereden duydun? Bahçeli’nin böyle bir açıklaması mı oldu? Bahçeli seni arayıp özel mi söyledi? Bu haber sadece Karaisalı Haber Sitesinde var.
Ben de gayet kendimden emin bir şekilde:
-Karaisalı Belediyesi’nin resmi internet sitesinde var. Oradan aldım haberi. Yazdığım habere dikkat etmemişsiniz. Haberde “Karaisalı Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre” diye bir ifade var, dedim.
Hani yukarıda yazdım ya. Bir haber değişik yerlerde olunca bir anlam ifade etmiyor. Karaisalı Haber Sitemizde yazılınca resmileşiyor. Yani Karaisalı’nın resmi haber ajansıyız. Bu da onu doğruluyordu. Karaisalıların şahsıma ve sitemize güveninden dolayı teşekkür ediyorum.
X x x 
Tekrar siyasete dönecek olursak, bu kez ben Nevzat Özgün’e sordum.
-Şimdi soru sorma sırası bende Başkan. Abidik gubidik yapmadan direkt cevap ver. İYİ Parti sana göz kırpmış, sen de onlara öpücük atmışsın. İYİ Parti’nin Karaisalı Belediye Başkan Adayı oluyor muşsun. Karaisalı’da bu hafta sendin gündemde olan, dedim. Ekledim:
-Böyle bir şey olursa da sen MHP’ye seçim kaybettirirsin, İYİ Parti kazanamaz ise de AK Parti’ye seçim kazandırırsın, senin görevin de bu olur.
Nevzat Bey uzun uzun kendini anlattı. Siyasi ayak oyunlarını izah etti ve geçmişte yapılanları bir bir yeniden bana hatırlattı. Anlattıklarının tamamı doğruydu. Ve sonunda sadede geldi.
-Ben 2009-2014 yılları arasında il genel meclisi üyeliğini üçüncü kez yaptım. Sonra İl Genel Meclisi Adana’dan ve diğer Büyükşehirlerden kaldırıldı. Ben o defteri kapatmıştım.  Bir hevesim, bir niyetim, bir talebim olmadı kimseden. Ama bundan sonra memlekete faydam olacaksa, bir hizmetim de dokunacaksa neden aday olmayayım? İlla da olacağım demiyorum. Olursam da çok adamı yere vururum. Seçimi da kazanırız. Kimlerin kimlerle dans ettiğini, nasıl siyaset ettiklerini çok iyi biliyorum…”
Bu sözlerden ben anlayacağımı anladım, sizler ne anladınız şimdi? 
Daha neler neler konuştuk. 
Sözü fazla uzatmadan bu haftalık da bu kadar diyorum.


598 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KOMPLO TEORİLERİ HAVADA UÇUŞURKEN - 29/03/2020
Korona virüs salgını ortalığı yakıp kavururken, bu salgını kimler çıkardı sorusuna yanıtlar verilmeye devam ediyor. Kimileri ise artık bu komplo teorileri ile zaman geçirmek yerine, korona ile nasıl mücadele dilmesinin daha gerçekçi olduğunu ifade ed
FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA UNUTULDU MU? - 23/03/2020
Şair ve Yazar Oğuz Adem Selçuk “Şöhreti Şairlerini Aşan Şiirler” adlı köşe yazısında bazı şiir, şarkı ve türkülerin sözlerinin yazarının önüne geçtiğini ifade eder.
21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.75026.7773
Euro7.29397.3231