Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret1260647
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KUTSALLARIMIZ MI, PAKET Mİ?
10/10/2013

 

30 Mart 2014 seçimlerine  beş buçuk ay gibi bir zaman kaldı. Zaman su gibi akıp geçiyor. Bir de bakmışsınız 30 Mart Pazar olmuş ve sandığa gitmişsiniz.

O zaman kadar herkes politize olacak. Kime oy vereceğine karar vermiş olacaktır. Son günü ise “duygusal” olanlar fikrini değiştirecektir. Bu “çok duygusal “ kesim ise azımsanmayacak kadar çoktur. Ki bu seçimlerde artık ilçe merkezi değil, köylerdeki vatandaşlarımız da oy kullanacak. Kömürler odunluklara konulmuş, gıda paketleri kullanılıyor olacaktır. Bu arada çocuğu okuyan, eşi veya kendisi hasta olan, kredi kartı, telefon ve kredi borcu olanlar da rahatlayacaktır.

Artık bunlara alıştık. Kanıksadık. Yabancı gelmiyor bize. Bunlar önemli değil. Bu seçimin önemini halkımızın anlayıp anlamadığıdır önemli olan. Bilinçli bir şekilde seçime gidecek mi? Yoksa gıda kolisi veye 25 kiloluk 20 adetten oluşan  çevreyi kirleten yarım ton kara kömürler mi etkili olacak? Kaymakamlık yanında bekleyen kömürler oya tahvil olacak mı? Yoksa halkımız “Al paketi, vur tokatı” mı diyecek? Halkımız kendi kutsal değerlerine mi sahip çıkacak? Atatürk, Bayrak, Andımız, İstiklal Marşımız mı önemli olan diyecek, yoksa kutsallarımızın ve sembollerimizin bir önemi yok, kömür ve makarna mı diyecek? Bu ve buna benzer soruların kesin cevabı 30 Mart 2014 Pazar günü saat 21.00’den itibaren belli olacak.

Ancak, en önemli olanlardan bir tanesi ise kimin aday olacağıdır. Bu yazımda AK Parti’yle konuyu açmak isityorum. Şu ana kadar AK Parti içinde aday adayı olacakların isimleri 10’u geçmiyor. Bu ismler; Sıtkı Polat, Kemal Işık, Müslüm Öveç, Hasan Hüseyin Kuşçu, İlyas Karabulut, Yusuf İyi, Ali Metin, Mesut Yeşil, Aziz Özcan ve Günay Yüce. 

Saydığım bu ismleri tek tek incelediğimde hiç birisi bende heyacan uyandırmıyor. Acaba hepsini tek tek tanıyorum diye midir diye de düşünüyorum.  Önce bir  gazeteci olarak, duyarlı bir kişi olarak ben heyecanlanmalıyım ki, halkımız da heyecanlansın diyorum. Daha popüler biri çıkmalıdır diye bekliyorum.

İlçenin dinamiklerini harekete geçirebilecek, “önce ülkem,sonra ilçem” diyecek, bencil olmayacak, maddiyata önem vermeyecek, idealist olacak, ilçenin gelenekçi siyasetini terk edecek, kişisel duruşu ile güven verecek, Atatürk’ümüze, Andımız’a, Bayrağımıza, İstaklal Marşımıza, 10. Yıl Marşımıza, Anıtkabirimize, kısaca kutsallarımıza söz söyletmeyecek bir Aday istiyoruz.

Bu isteklerimizi karşılayacak bir adayı şuan AK Parti’de göremiyorum.

Bir sonraki yazımda MHP’yi ele alacağım.

 1744 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
İNCE HAREKET - 13/08/2020
Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449